Olivia Star z najwyższym punktem widokowym w Polsce Północnej

Olivia Star z najwyższym punktem widokowym w Polsce Północnej ruszył w lipcu. System rezerwacyjny został uruchomiony 15 lipca 2019 r. i już w pierwszych dniach nową atrakcję położoną 130 metrów nad ziemią odwiedziło ponad 1500 osób.

Taras z widokiem na Trójmiejski Park Krajobrazowy

Operator 32 kondygnacji oficjalnie udostępnił taras i całe piętro dla zwiedzających. Od 18 lipca Olivia Star stała się najwyżej położonym ogólnodostępnym punktem widokowym w Polsce, na którym oprócz zapierającej dech w piersiach panoramy dostępne będzie strefa gastronomiczna, sky bar, insta spoty i miejsca wypoczynkowe do podziwiania widoków na Trójmiejski Park Krajobrazowy, Zatokę Gdańską czy malowniczą Oliwę.

Wnętrze tarasu widokowego Olivia Star z najwyższym punktem widokowym w Polsce Północnej

Taras widokowy Olivia Star

Taras widokowy Olivia Star na 32 piętrze zapewne przyciągnie wielu odwiedzających, stając się wyjątkową atrakcją Gdańska i regionu pomorskiego. – mówiła na konferencji prasowej Marta Chełkowska, Dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Prezes Zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, i dodała: Patrząc na podobne atrakcje na świecie, ma szansę przyczynić się do budowy ponadlokalnej marki. Pomorskie dziś kojarzone jest z nadmorskim położeniem, szybko rozwijającą się turystyką, ofertą wypoczynku letniego i całorocznego, ale także nowymi technologiami, dobrą jakością życia, dobrymi warunkami do inwestowania, rozwijającą się gospodarką morską czy wyspecjalizowanymi usługami  o znaczeniu ponadregionalnym.  Każda tego typu inwestycja to krok w kierunku nowoczesności i budowy wyróżniającej się oferty.

Taras widokowy Olivia Star

W podobnym duchu wypowiadał się Łukasz Wysocki, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej: Budynek Olivia Star otworzył przed nami nową atrakcję w postaci 32 piętra. Miejsce interesujące, zarówno z punktu widzenia obsługi gości indywidualnych, jak również uzupełniające ofertę dla organizatorów spotkań biznesowych. Cieszymy się, że tak atrakcyjne miejsce powstało właśnie w dzielnicy Oliwa. Dla nas bardzo ważne jest rozmieszczenie atrakcji turystycznych, dzięki czemu możemy pokazywać możliwości zwiedzania atrakcji Gdańska, które są położone poza Głównym Miastem i mamy szanse aktywnie przeciwdziałać tzw. overtourismowi. Poza tym w Gdańsku „sezon” trwa cały rok, dlatego nowa „gwiazda” na mapie Gdańska pozwoli nam na rozbudowanie oferty biznesowej  dla organizatorów spotkań i dalsze zachęcanie do odwiedzin poza miesiącami letnimi.

Widok ze 130 metrów nad poziomem ziemi

Rafał Marcyniuk, Członek Zarządu Olivia Star Top, spółki zarządzającej przedsięwzięciem, podkreśla, że 32 kondygnacja ma stać się ważnym punktem na mapie jakościowych form spędzania czas na Pomorzu: Powiedzenie, iż 32 piętro budynku Olivii Star to przede wszystkim widok ze 130 metrów nad poziomem ziemi zdecydowanie nie w pełni oddaje charakter tego miejsca. To trochę tak, jakby reklamować romantyczny rejs eleganckim żaglowcem, mówiąc o nim wyłącznie, jako o szybkim środku transportu.

Piętro widokowe, dzięki autorskiej aranżacji wnętrz, ofercie kulinarnej i wyjątkowej atmosferze oferuje unikalną przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Atrakcje widokowe w różnych miastach świata przeważnie są nastawione na ilość i duże grupy turystów, które spędzają na piętrze zaledwie chwilę, a to, co pozostaje im w pamięci, to w dużej mierze pośpiech i tłok. My zdecydowanie chcemy postawić na jakość, komfort i relaks naszych gości. Na odwiedzających czekają też atrakcje niespodzianki, jak na przykład koncerty fortepianowe, na mistrzowskiej klasy instrumencie na stałe zlokalizowanym na 32 kondygnacji.

Olivia Star z najwyższym punktem widokowym w Polsce Północnej

Spółka Olivia Star Top stawia na stworzenie atrakcyjnej oferty na całym 32. piętrze. Do dyspozycji gości będzie restauracja oferująca pełne menu, w którym główne akcenty będą położone na dania pochodzące z pieca. Dominować będą pizze i casserole, ale nie zabraknie również sałat i dań przygotowanych na bazie lokalnych produktów od niewielkich dostawców oraz dań dla najmłodszych. W sky barze, położonym w strefie nadmorskiej oferowane są wykwintne desery o zróżnicowanym charakterze. Naszym wyróżnikiem ma być przede wszystkim wysoka jakość potraw – mówi Krzysztof Dembek, Członek Zarządu Olivia Star Top.

Restauracja w Olivia Star

Podobnie jak aura za oknami Olivii Star, nasze menu będziemy zmieniać sezonowo i opierać je na najświeższych produktach, dostępnych w bieżącym okresie zarówno w odniesieniu do słodkich, jak i wytrawnych potraw. Nasza możliwości pozwalają również na organizację spotkań firmowych, w wydzielonych strefach. Pokazuje to, jak nietypową ofertę przygotowaliśmy. Mamy ambicję stworzyć wyróżniającą się, unikalną przestrzeń, która nie będzie ani wyłącznie punktem widokowym, ani strefą wyłącznie biznesową. Chcemy natomiast zapewnić każdemu z naszych gości jakościową formę czasu wolnego. Tak zachwycający widok pozwala na nabranie dystansu, spojrzenie z zupełnie nowej perspektywy na pozostający w dole świat.

Detal z tarasu widokowego Olivia Star

Pomorska turystyka rozwija się w dobrym tempie, co odzwierciedlają statystyki ruchu pasażerskiego  portu lotniczego czy baz promowych, wartość inwestycji hotelowych czy poziom wydatków turystów krajowych i zagranicznych. Tak więc na mapie turystycznej regionu pojawił się nowy niebanalny punkt, który ma szansę stać tą zwyczajową dominantą, nadającą kierunek i skupiającą uwagę – mówiła Marta Chełkowska. To właśnie dzięki takim miejscom można spojrzeć na Gdańsk i Region z innej perspektywy – podsumował Łukasz Wysocki.

Godziny otwarcia tarasu widokowego Olivia Star

Nowa atrakcja Olivii Star otwarta będzie 365 dni w roku bez względu na warunki pogodowe. Organizatorzy liczą, że doskonałe warunki atmosferyczne będą w równym stopniu atrakcyjne dla gości, jak ekstremalne zjawiska pogodowe, które zza okien będzie można podziwiać przy filiżance doskonałej kawy. Atrakcja otwarta będzie w godzinach od 10.00-22.00, z ostatnim wejściem o godzinie 21.00.

Zobacz również: Reaktywacja katowickich Szopienic | Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II w Warszawie

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter