Ołówek, papier, nożyczki… ilustracje John Ed De Verat

Projektant z Filipin John Ed De Verat tworzy ilustracje, układając kilka różnych warstw papieru w celu osiągnięcia efektu 3D. Robi to na najwyższym poziomie, tworząc wyjątkowe dzieła. Poprzez wycinanie i łączenie kolejnych warstw papieru skrupulatnie nadaje życie kształtom i formom. 

Prace John Ed De Verat

Bawiąc się głębią i cieniem, John Ed De Verat tworzy projekty za pomocą podstawowych narzędzi, takich jak papier i nożyczki. Gal Gadot jako Wonder Woman, prezydent Donald Trump, Lady Gaga, postacie z Gry o tron, a także Czarna Pantera – to tylko wybrane postacie, którymi zainspirował się designer w trakcie poszukiwań nowych rozwiązań twórczych i wprowadzania innowacji w swoim rzemiośle.

John Ed De Verat - ilustracje - Daenerys Targaryen

Hołd dla twórcy Marvela

Sześć dni po tym, jak odszedł Stan Lee – współtwórca Marvel Comics, multidyscyplinarny projektant John Ed De Vera stworzył portret legendy, składający się z małych kawałków papieru, sklejonych jeden na drugim. Powstał niesamowity kolaż 3D, stanowiący hołd dla artysty, kultowego twórcy superbohatera. Był to swego rodzaju sposób, aby powiedzieć „dziękuję” i uwiecznić go w tym, co najbardziej kochał robić – wizualizować za pomocą papieru.

John Ed De Verat - ilustracje

Twórcze zapędy w dzieciństwie

Jako chłopiec chciał tworzyć rysunki techniczne i wykrawać, a także brał udział w losowych konkursach ulicznych, tworząc bezpośrednio na miejscu plakaty. John był jednym z tych dzieci, które składały banknoty w małe figurki i wypełniały zeszyty licznymi napisami i rysunkami. W college’u, gdzie specjalizował się w sztuce reklamowej, ale wówczas nie używano do tego komputerów, sam stworzył projekty liter przypisanych do klas. Jego zamiłowanie do rzemiosła analogowego pozostało do dziś, mimo że udaje mu się połączyć je z cyfrową obróbką. Jest w swym artystycznym rzemiośle niczym chirurg, ponieważ posiada ogromne pokłady cierpliwości, dokładności i precyzji.

John Ed De Verat - ilustracje

Misterne wykonanie prowadzi do doskonałości

Twórcza dyscyplina, czyste myśli i wiele godzin koncentracji są wymagane od niego za każdym razem i na każdym etapie rozwijania jego skrupulatnego artyzmu. Każdy element osobno przed przeniesieniem sprawdza najpierw na cienkim papierze, następnie jeden po drugim przenosi na kolorowy papier. Ręczne cięcie grubego materiału wymaga pewnej ręki i stanu umysłu zbliżonego do filozofii Zen. Potem zaczyna się najciekawsza część tworzenia: ułożone jedno na drugim, w uprzednio przygotowanych aranżacjach przypominających sztukę decoupage, wycięcia z papieru zaczynają nabierać kształtu i formy. Im więcej warstw, tym więcej wystających elementów i więcej grających cieni tworzących iluzję.

John Ed De Verat - ilustracje

Multidyscyplinarne zainteresowania projektanta

Na co dzień John jest dyrektorem kreatywnym w TBWA – agencji zajmującej się różnymi aspektami reklamy i lokowania produktu, aż po kampanie telewizyjne. Zdobył już kilka nagród na swej ścieżce zawodowej. Poświęcenie wolnego czasu na zajęcie z pozoru dość dziecinne doprowadziło Johna do ciekawej współpracy projektowej z Moleskine i Esquire. Podjął również własne eksperymenty w zakresie różnych dziedzin, takich jak projektowanie graficzne, origami, typografia filmowa i ruchome ilustracje.

Jednak jego podejście do papieru i wycinania jest tym, co wyróżnia go jako mistrza w swej dziedzinie. John jest doskonałym przykładem na to, że jeśli czuje się potrzebę tworzenia, niezależnie od użytego materiału może powstać prawdziwe dzieło.

Zobacz również: Pracownia Figaj – wyjątkowe mozaiki z drewna | Tamara Łempicka – królowa art deco i królowa życia

John Ed De Verat - ilustracje - Iron Man
John Ed De Verat - ilustracje
John Ed De Verat - ilustracje
John Ed De Verat - ilustracje
John Ed De Verat - ilustracje
John Ed De Verat - ilustracje
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter