Optometria Orkisz Gdynia – wyjątkowy projekt pracowni Mulum

Stworzenie niebanalnej przestrzeni salonu optycznego to nie lada wyzwanie, jednak oryginalny projekt Mulum Studio okazał się strzałem w dziesiątkę. Przed Tobą spektakularna realizacja salonu Optometria Orkisz w Gdyni – koniecznie rzuć okiem!

Salon optyczny inny niż wszystkie

Nieregularność to cecha charakterystyczna tego nieprzeciętnego projektu. Każdy z najmniejszych elementów w salonie Optometria Orkisz Gdynia został jednak przemyślany tak, aby wnętrze salonu stało się nietuzinkowe i zaskakujące. Inwestorowi zależało na nieregularnej ekspozycji, która swoim stylem odchodziłaby nieco od standardowego wyglądu większości tego typu miejsc.

Optometria Orkisz Gdynia - wyjątkowy projekt pracowni Mulum

Pracownia Mulum Studio zaprezentowała absolutnie unikatowe i nowatorskie podejście do projektowania ekspozycji. Typowe dla salonów optycznych długie półki z okularami zastąpiono głównie pionowymi stojakami. Uśmiech na twarzy każdego, kto przekroczy próg gdyńskiego optyka, wywołują drewniane maski umieszczone na ścianie. Wizerunki czterech kobiet i mężczyzn różnią się od siebie, prezentując różne kształty ust i męskich zarostów- wąsów lub bród.

Designerska funkcjonalność

Salon optyczny zlokalizowany na gdyńskim Orłowie to miejsce prawdziwej zabawy designem poprzez grę intrygujących tekstur i kształtów. Zaokrąglone ramy luster umieszczonych na różnych wysokościach spotykają się z linearnym układem ciągu szuflad. Harmonijną, ażurową strukturę frontów stanowiska obsługi i recepcji zestawiono z efektownym, mocnym wzorem dużych płytek lastryko na podłodze.

Drewniane maski we wnętrzu salonu optycznego Optometria Orkisz Gdynia

Projektując wnętrze gdyńskiego salonu, postawiono również na funkcjonalność. Dobrze zaplanowany układ szafek i szuflad pozwala maksymalnie zagospodarować przestrzeń przy zachowani porządku. Przy suficie znalazły się okrągłe lampy z mlecznego szkła. Z kolei kinkiety kierunkowe na listwie pozwalają na dokładne doświetlenie wnętrza, co jest szczególnie istotne przy wyborze nowych okularów.

Optometria Orkisz Gdynia – kolorystyczny romans z przymrużeniem oka

Na prośbę inwestora ściany salonu, jak i meble pokrywa uroczy i przyjazny kolor niebieski. Z jednej strony wprowadza on harmonię i spokój, a z drugiej inspiruje, wnosząc powiew świeżości. W zestawieniu z pełną energii czerwienią, która pojawia się na obiciach krzeseł, a także na dekoracjach ściennych, tworzy związek idealny!

Czerwone płytki w łazience z białą umywalką

Wybór koloru detali nie jest przypadkowy. Ognista czerwień nawiązuje do barwy w logo salonu Optometria Orkisz. Jeśli zatem mowa o czerwieni, nie sposób nie wspomnieć o niespodziance – łazience utrzymanej w odcieniu tego temperamentnego koloru. Całość łagodzi delikatny naturalny wygląd drewna, który zagościł na stanowisku obsługowym oraz recepcji, wprowadzając przyjazną atmosferę.

Subtelne, pozłacane elementy, takie jak ramy luster, uchwyty szuflad, czy elementy oświetlenia dodają pomieszczeniu elegancji i szyku. Zwieńczeniem tej niecodziennej realizacji niewątpliwie jest lastryko, które pokrywa podłogę zarówno salonu, jak i łazienki. W sympatycznej przestrzeni gdyńskiego optyka znalazło się także miejsce dla najmłodszych klientów – pod ścianą ustawiono mały stolik i krzesełka.

Krzesło z czerwonym siedziskiem we wnętrzu gdyńskiego optyka

Miejsce: Optometria Orkisz Gdynia | optometriaorkisz.pl
Projekt: Mulum Studio | mulumstudio.pl

Zobacz również: Manufaktura Chleba Le Four | Ultrafiolet Beauty Studio

Wnętrza Optometria Orkisz Gdynia projektu Mulum
Optometria Orkisz Gdynia projektu Mulum
Optometria Orkisz Gdynia projektu Mulum
Wnętrza Optometria Orkisz Gdynia
Lastryko i drewniane meble we wnętrzu Optometria Orkisz Gdynia
Drewniane meble we wnętrzu Optometria Orkisz Gdynia
Niebieskie meble i lastryko we wnętrzu Optometria Orkisz Gdynia
Czerwone płytki w łazience z lustrem w złotej ramie
Optometria Orkisz Gdynia - wyjątkowy projekt pracowni Mulum
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter