Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io

Dokładnie sprecyzowana wizja klientów – stawiamy na minimalizm i nowoczesność. Zgodnie z wytycznymi inwestorów, pracownia 404Stud.io zaprojektowała piętro domu jednorodzinnego, którego stonowaną estetykę przełamała pomarańczowymi akcentami. Orange is the new grey? Efekt robi wrażenie!

Orange is the new grey

W tym wnętrzu zdecydowanie nie brakuje skosów, dlatego architekci uczynili z nich atut. W projekcie Orange is the new grey naniesiono na nie barwy bieli i szarości, tak aby łączyły się w spójną całość. Najbardziej jest to widoczne gdy szarość przechodzi z sufitu na ażurową ściankę, na której znajduje się telewizor. Ścianka ta jest swoistą przegrodą między ciemną a jasną paletą barw w pomieszczeniu oraz rozgraniczeniem strefy dziennej i nocnej. Tu za ścianką – jasny korytarz wzbogacony o czarno białe grafiki na ścianach.

Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego - salon

Aby jednak nie zatopić się w tej tonacji barw, przełamanie stanowi dodany pomarańcz, przy okazji nadający wnętrzu elementu dynamizacji. Na przykład w sypialni – pomarańczowe światło podświetlające garderobę przechowywaną za dymionym szkłem, daje fenomenalny efekt rozświetlenia i dodaje mocniejszego akcentu w tej części mieszkania.

Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego - kominek w salonie

Monochromatyczna kuchnia

Kuchnia w zamyśle projektantów miała pozostać monochromatyczna, a zarazem przestronna. Zaprojektowano w niej dużo miejsca na przechowywanie rzeczy oraz stół, który w tej aranżacji spełnia 2 funkcje: jest przedłużeniem wyspy oraz miejscem zasiadania domowników i gości. Dzięki możliwości wysunięcia blatu, przy stole może pojawić się aż 8 osób.

Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego - krzesła w salonie

Centrum każdego mieszkania stanowi salon. A jeżeli w salonie mamy kominek, to z pewnością ta część domu szybko zyskuje miano ulubionej. W tym projekcie biokominek jest zdecydowanie punktem domowego ogniska. Po raz kolejny dostrzegamy przemyślaną koncepcję przełamania kolorów szarości, pomarańczową barwą tętniącą od ognia.

Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego - szara wyspa kuchenna

Widok na jezioro w projekcie Orange is the new grey

Wychodząc z otwartej przestrzeni salonu, dochodzimy do biblioteczki znajdującej się przy panoramicznym oknie z widokiem na jezioro. Dodatkowo mamy tam jeden z najwyższych punktów we wnętrzu wynoszącym powyżej 4 m. Idealne miejsce na wieczorny relaks. Sypialnia tak jak reszta pomieszczeń utrzymana w tej samej tonacji.

Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego - telewizor plazmowy na ścianie

Duża łazienka z wanną wolnostojącą oraz prysznic typu walk-in są umiejscowione w taki sposób, aby mieszkańcy korzystali z nich komfortowo pomimo dużych skosów w pomieszczeniu.

Założenia o nowoczesności wnętrza sprawdzają się nie tylko w wyglądzie, ale w przyszłości, także w funkcjach. Docelowo zainstalowany zostanie tutaj system inteligentnego sterowania światłem, ogrzewaniem oraz roletami zewnętrznymi, a część nagłośnienia systemu audio zostanie ulokowana w ścianach.

Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego - kabina prysznicowa w łazience

Pracownia 404Stud.io

Założycielką pracowni 404Stud.io jest Aleksandra Franczak. Prostota z elegancją. Stare z nowym. Te dwa krótkie hasła to chyba najlepsze podsumowanie sposobu, w jaki pracuję i tego , co chcę poprzez swoją pracę uzyskać. Lubi łączyć kontrasty tak, aby tworzyły pewnego rodzaju harmonię. Jaki jest styl pracowni 404 Stud.io? To coś pomiędzy minimalizmem a maksymalizmem oraz bogactwem i prostotą. Prywatne zamiłowanie do polskiego wzornictwa również daje się zauważyć w zrealizowanych projektach.

Zobacz również: Retro i nowoczesność w 55-metrowym mieszkaniu | Modernistyczne mieszkanie z kolorystycznym akcentem

Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego
Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego - duże łóżko z materacem
Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego
Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego
Orange is the new grey od pracowni 404Stud.io - projekt piętra domu jednorodzinnego - skosy na poddaszu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter