Organiczne kształty krzeseł i figlarne stoliki do kawy – nowości TON!

Salone del Mobile w Mediolanie zbliża się wielkimi krokami, a my już wiemy co zaprezentuje marka TON! Będą to cztery nowe produkty. Krzesła, stoliki i fotel. Ich autorami są doświadczeni projektanci, z którymi marka współpracuje od dłuższego czasu.

Głównym bohaterem będzie stylowe krzesło Ginger autorstwa hiszpańskiego duetu Yonoh. Poręczne i praktyczne stoliki do kawy YYY, to kolejny projekt Alexa Guflera przygotowany dla TON. Kolekcja Leaf zostanie poszerzona o fotel do jadalni. Klasyczny kształt krzesła numer 811 zostanie przetransponowany na krzesło barowe o numerze 813. TON będzie można oglądać w dniach 9-14 kwietnia 2019 roku na wystawie Salone del Mobile w hali 12, stoisko B09 C14.

Organiczne kształty krzeseł i figlarne stoliki do kawy - nowości TON

TON i fotel Ginger

Fotel Ginger pochodzi ze studia Yonoh, które w roku ubiegłym zaprezentowało kolekcję krzeseł Valencia. „Chcieliśmy stworzyć coś organicznego z subtelnymi kształtami. Zainspirowały nas bulwiaste kształty leczniczego korzenia imbiru. I tak powstał fotel Ginger”, mówi Clara del Portillo z Yonoh. Ta idea pozwoliła zbudować stabilny i wytrzymały, pełnotapicerowany fotel, który nie wydaje się ciężki. Niewielkie wygięcie nóg nawiązuje do tradycji TON.

Oparcie wraz z podłokietnikami wykonane jest z jednego elementu drewna gięto-klejonego, obszyte wysokiej jakości materiałami tapicerskimi, tworzy zwartą całość. W rezultacie Ginger jest bardzo wygodny, zachowując jednocześnie lekkość. W Mediolanie będzie można obejrzeć fotel pokryty aksamitem z naszej nowej kolekcji, która uzupełni portfolio tkanin tapicerskich.

Organiczne kształty krzeseł i figlarne stoliki do kawy - nowości TON

Stoliki do kawy YYY

Trzy wysokości, trzy średnice, trzy dobre powody, aby bawić się nowymi stolikami do kawy YYY Alexa Guflera. Figlarna konstrukcja nóg tworzy literę Y, kiedy oglądamy ją od spodu, stąd nazwa kolekcji.„Chciałem stworzyć prosty produkt z ciekawymi detalami podkreślającymi jego walory użytkowe” – wyjaśnia Alex Gufler, projektant przebojowej kolekcji Merano firmy TON. „Przycinając jedną stronę blatu, nadałem kolekcji charakterystyczny i funkcjonalny kształt, ponieważ stoliki można dosunąć do ściany lub innego mebla” – wyjaśnia projektant niezwykłą formę blatu. Blat jest wykonany z litego buka lub dębu. Bez względu na to, jak bardzo będziesz się starał, jeden stolik nigdy Ci nie wystarczy.

Krzesło barowe numer 813

Kolejnym produktem, który marka TON zaprezentuje na targach w Mediolanie, będzie krzesło barowe numer 813. To kuzyn słynnego modelu krzesła projektu Josefa Hoffmanna znanego jako numer 811. Podobnie jak oryginalne krzesło, krzesło barowe może zostać otapicerowane przewiewną matą rattanową, pluszową tapicerką lub kombinacją obu.

Organiczne kształty krzeseł i figlarne stoliki do kawy - nowości TON

Fotel Leaf

Czwartą nowością będzie fotel z kolekcji Leaf, z podłokietnikami wykonanymi z formowanej na gorąco sklejki, zaprojektowany przez włoskie studio E-ggs. Fotel wraz z pozostałymi członkami rodziny może stanowić harmonijne wyposażanie dowolnego wnętrza. Siedzisko  fotela Leaf można tapicerować, by zagwarantować komfort podczas wielogodzinnego siedzenia.

Organiczne kształty krzeseł i figlarne stoliki do kawy - nowości TON

Na stoisku TON pojawią się również klasyczne modele wykonane z ręcznie giętego drewna, wielokrotnie nagradzany a ostatnio nagrodą RED DOT Produkt Design 2019 fotel klubowy Chips, krzesło Prag oraz ergonomiczna kolekcja Santiago 02.

Po Mediolanie firma uda się do Nowego Jorku, aby przedstawić nowe modele na wiosennych targach ICFF w dniach 19-22 maja 2019 roku.

Zobacz również: Algo – niewielki fotel projektu Nikodema Szpunara | Fotel bujany EFFORTLES

Organiczne kształty krzeseł i figlarne stoliki do kawy - nowości TON
Organiczne kształty krzeseł i figlarne stoliki do kawy - nowości TON
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter