Orient Express Silenseas: podróż najskrytszych marzeń

140 lat po uruchomieniu pierwszych luksusowych pociągów, legenda Orient Expressu trwa wraz z odsłonięciem największego na świecie żaglowca Orient Express Silenseas. Ta rewolucja w historii żeglugi to ambitne przedsięwzięcie, które przesuwa granice tego, co możliwe. Ten niezwykły jacht żaglowy przyszłości o spektakularnych wnętrzach to owoc partnerstwa między wiodącą grupą hotelową na świecie Accor a Chantiers de l’Atlantique globalnym liderem branży stoczniowej. Pierwszy rejs jachtu jest zaplanowany na 2026 rok.

Podróż najskrytszych marzeń

W 1867 roku Georges Nagelmackers wszedł na pokład transatlantyków łączących Europę z Ameryką i wyruszył w odkrywczą podróż do Stanów Zjednoczonych. Zafascynowany wspaniałością tych ogromnych statków, założyciel pociągów Orient Express zwiedzał luksusowe apartamenty podróżnych, z bogatym i wystawnym wystrojem zdobionym wyjątkową markieterią. W trakcie swoich podróży doświadczył ówczesnej towarzyskiej sceny w restauracjach i wyjątkowej atmosfery salonów, bibliotek i miejsc rozrywki. Te doświadczenia stały się później inspiracją do uruchomienia w 1883 roku legendarnego pociągu Orient Express.

Orient Express Silenseas: podróż najskrytszych marzeń
Orient Express Silenseas

Zainspirowany Złotym Wiekiem Francuskiej Riwiery, Orient Express Silenseas nawiąże do wspaniałej epoki, kiedy pisarze, artyści, malarze, księżniczki i gwiazdy filmowe spędzały czas pomiędzy Monte-Carlo, plażami Saint-Tropez, Cap d’Antibes, Cannes i słynną wyspą Croisette, ciesząc się wykwintną beztroską i radością życia w luksusowych i ekstremalnych eskapadach.

Jacht Orient Express Silenseas

Orient Express Silenseas, 220-metrowy skarb o pojemności 22 300 UMS, będzie posiadał 54 apartamenty o średniej powierzchni 70 mkw, w tym monumentalny apartament prezydencki o powierzchni 1 415 mkw (z prywatnym tarasem o powierzchni 530 mkw), dwa baseny, w tym basen typu lap pool, dwie restauracje i bar typu speakeasy. Ten wyjątkowy statek wycieczkowy będzie celebracją sztuki podróżowania à la Orient Express, stanowiąc kwintesencję luksusu, absolutnego komfortu i marzeń.

Jako wyraz uznania dla artystów i kultury, Orient Express Silenseas zaprosi gości do przeżycia niesamowitych spektakli w swoim Amfiteatrze-Kabarecie, a prywatne studio nagraniowe rozbrzmi urzekającymi dźwiękami. Pasażerowie tego wyjątkowego jachtu będą mogli skorzystać także z wachlarza rozmaitych zabiegów spa, sesji medytacyjnych i eksploracji przystanków na trasie rejsu, tak by odkryć skarby kultury i całkowicie odłączyć się od rzeczywistości, zatrzymując czas.

Orient Express Silenseas: podróż najskrytszych marzeń
Orient Express Silenseas

Wykorzystując doświadczenie tych ekspertów w wyścigach oceanicznych, Orient Express Silenseas będzie pływał z rewolucyjnym projektem technologicznym znanym jako „SolidSail”: trzy sztywne żagle o powierzchni 1500 m będą zawieszone na takielunku typu balestron, z trzema przechylnymi masztami sięgającymi ponad 100 m wysokości, zdolnymi zapewnić do 100% napędu w odpowiednich warunkach pogodowych. Ta hybrydowa formuła napędu połączy energię wiatru z najnowocześniejszym silnikiem zasilanym skroplonym gazem ziemnym (LNG), a w planach jest wykorzystanie ekologicznego wodoru, gdy tylko technologia ta zostanie zatwierdzona dla oceanicznych statków pasażerskich, jako początek nowej, bardziej przyjaznej środowisku wizji podróży morskich.

Najnowsze dzieło Chantiers de l’Atlantique to prawdziwy jacht żaglowy przyszłości łączący w sobie największe francuskie talenty. Znany architekt Maxime d’Angeac zaprojektuje układ i wystrój wnętrza, a firma projektowa Stirling Design International z Nantes zajmie się architekturą zewnętrzną.


Zobacz również: Stalowe rowery od Loca Bikes i Kajak Custom | Death Machines of London i Honda 1977 w wersji custom

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter