Oryginalne mieszkanie dla miłośnika tenisa inspirowane kortem Wimbledonu

Architektów z pracowni NOWW Studio z inwestorem połączyła pasja do tenisa – wiele lat temu poznali się na jednym z krakowskich kortów, a teraz wspólnie zrealizowali wyjątkowy projekt – wnętrza inspirowane trawiastym kortem Wimbledonu. Odważne zastosowanie kolorów, zaskakujące faktury, nowoczesne formy – wszystko to wyróżnia oryginalne mieszkanie dla miłośnika tenisa, sfotografowane przez studio Mood Authors.

Wyjście z ram stylu i trendów – nowoczesna aranżacja z unikalnym charakterem

Wnętrza, w których żyjemy, odzwierciedlają naszą osobowość, wartości, styl życia, a nierzadko także pasję. Oryginalne mieszkanie dla miłośnika tenisa jest tego świetnym przykładem. Architekci odrzucili sztywne ramy i wytyczne popularnych stylów, zastępując je nowoczesną interpretacją tożsamości i hobby właściciela. Niepowtarzalna aranżacja powstała dzięki wzajemnemu zaufaniu, odwadze i miłości do sportu, która połączyła inwestora z zespołem projektowym NOWW Studio, a główną inspirację stanowiły światowej sławy korty.

Elegancki salon z drewnianymi akcentami i dużym TV

Mieszkanie jest zlokalizowane w nowym budownictwie, stąd typowy, choć dość trudny w aranżacji, układ wagonowy. Inwestorowi zależało na tym, aby go zachować, znajdując jednocześnie sposób na wyróżnienie wnętrz spośród wielu nowoczesnych projektów. Tak narodził się pomysł, aby niemalże w całym mieszkaniu zastosować podłogę w kolorze zieleni – rodem z trawiastych kortów Wimbledonu. Uzyskanie upragnionego koloru i satynowej faktury było możliwe dzięki wykorzystaniu posadzki z żywicy.

Oryginalne mieszkanie dla miłośnika tenisa – kolory, dodatki i faktury

Aranżację wypełniły liczne – mniej i bardziej jednoznaczne – nawiązania do pasji właściciela. Wiodąca od wejścia do strefy dziennej ściana korytarzowa stała się doskonałą przestrzenią do ekspozycji rakiet tenisowych z różnych okresów – od drewnianych, przez stalowe, kończąc na współczesnych, grafitowych. Kolejne nieprzypadkowe detale znalazły się w strefie wypoczynkowej. Ceglasty kolor dywanu i  pomarańczowy stolik kawowy z akrylu to interpretacja „mączki” z paryskich kortów Rolanda Garrosa.

Minimalistyczna kuchnia z drewnianymi szafkami i półką

Energetyczne kolory równoważy nieco ponadczasowa prostota form. Swój charakter wnętrze zawdzięcza także palecie surowych materiałów. Kuchenna zabudowa to zestawienie naturalnego dębowego forniru o ciepłej barwie z bryłami lakierowanymi na czarno. Drapieżną kompozycję uzupełnia blat ze stali nierdzewnej, która pojawia się również w konstrukcji sporego regału. W parze z niepowtarzalną estetyką idzie również przemyślany projekt funkcjonalny, w którym każda strefa dobrze spełnia swoją funkcję.

Monochromatyczna sypialnia w odważnym wydaniu – zaskakujące zastosowania kolorów

Wszyscy ci, którzy uznali strefę dzienną z zieloną podłogą za odważną, z pewnością zdziwią się, zaglądając do sypialni. W radykalnie zaprojektowanym pomieszczeniu każdą płaszczyznę – od podłogi, przez ściany, aż po sufit, a nawet wszystkie meble – pokrywa zieleń. Rolę kontrastującego akcentu pełni jedynie ceglasta kurtyna. Monochromatyczna aranżacja zyskuje głębię dzięki zróżnicowanym fakturom – ściany pokrywa tynk strukturalny, a meble są wykonane z bejcowanego forniru bukowego. Wszystko to sprawia, że wnętrze, choć nietypowe, sprzyja wyciszeniu.

Łazienka z czerwoną mozaiką - design dla wymagających

Jedynym pomieszczeniem, które kolorystycznie i stylistycznie wyłamuje się z głównych założeń, jest łazienka. Próżno szukać w niej odwołań do sportu – tu wyraz zyskuje inna miłość właściciela – Włochy. Wnętrze doświetlone pasem luksferów wypełnia zmysłowy odcień tamtejszego wina, równie intensywny i zaskakujący, jak kortowa zieleń. Oryginalne mieszkanie dla miłośnika tenisa zostało w całości podporządkowane pasjom, fascynacjom i osobowości inwestora, dzięki czemu zyskało prawdziwie unikalny styl i niepowtarzalny urok.


Projekt: NOWW Studio | nowwstudio.com
Zdjęcia: Mood Authors | moodauthors.com

Zobacz również: 66-metrowe mieszkanie w Łodzi – work life balance w nowoczesnej aranżacji | 44-metrowe mieszkanie w Gdańsku dla miłośniczki podróży

Przestronna kuchnia otwarta na jadalnię - wnętrze z zieloną podłogą
Stylowe miejsce do życia - salon z drewnianym stołem i sofą
Nowoczesny salon z białymi ścianami i czarnymi detalami
Salon z biblioteczką - idealne połączenie funkcji i designu
Przytulny kącik jadalny z widokiem na zielone otoczenie
Drewniana sztaluga z abstrakcyjnym obrazem w nowoczesnym salonie
Zielona sypialnia z ciemnymi akcentami - oaza spokoju
Zielona ściana w sypialni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter