Oryginalne stoliki z drewna od MISA FORM

Widzieliśmy już wiele stolików z drewna, jak wiecie jesteśmy fanami tego materiału. Tym razem trafiliśmy na markę Misa Form. Stworzyła ją Mirosława Kelsz-Chołuj. To współczesne, małe formy mebli będące sumą: analiz aktualnych trendów mieszkalnych i trzypokoleniowego doświadczenia wyniesionego z rodzinnej manufaktury. Pracownia tokarska dziadka, stolarnia ojca Mirosławy reprezentowały solidne polskie rzemiosło. Tutaj autorka zgłębiała warsztat pracy i uczyła się plastyczności drewna. Swoją drogę zawodową połączyła na 16 lat z rodzinną manufakturą i współtworzyła historię przekazywanej z pokolenia na pokolenie sztuki tworzenia mebli. W 2016 powstała marka Misa Form – autorski projekt Mirosławy nawiązujący do korzeni rodzinnej tradycji rzemieślniczej pracy z drewnem.

Współczesne małe formy mebli sygnowane przez Misa Form to odpowiedź na zauważone w dzisiejszych wnętrzach mieszkalnych tendencje do łączenia kilku stref domu w jedną przestrzeń, ograniczanie ilości sprzętów na rzecz ich jakości. Misją marki Misa Form nie jest więc wprowadzenie na rynek kolejnego stołu, jest nią natomiast przywrócenie zapomnianego współcześnie doświadczenia opierającego się na odczuciu, że oto przedmiot, który nam dobrze i długo posłuży, a nawet będzie przekazany z pokolenia na pokolenie. Punktem wyjścia do pracy nad projektem serii funkcjonalnych i dekoracyjnych stolików była analiza współczesnych wnętrz i obecnego w nich trendu na łączenie salonu i kuchni w jedną przestrzeń. W tak zaplanowanym wnętrzu mamy klika stref i dedykowane im aktywności domowników. Dwie najważniejsze przestrzenie to ta wokół stołu jadalnianego oraz wypoczynkowa wokół sofy, ze stolikiem kawowym lub coraz powszechniejszą kompozycją kilku małych stolików.

Tores, Fou, Torre to cykl stolików o oryginalnej bryle prezentujący kunszt tokarstwa oraz będący przemyślaną odpowiedzią na potrzeby związane z wygodnym i interesującym urządzeniem różnych stref mieszkania. Stoliki Misa Form można stosować również w funkcji stołka – dzięki czemu przy stole jadalnianym przełamie monotonię krzeseł. Natomiast w strefie wypoczynku mebel od Misa Form pełni funkcję pomocnika lub stolika kawowego. Szachowe figury Tores, Fou, Torre wędrują po domu dość swobodnie. Lubią bowiem zatrzymać się przy łóżku jako stolik nocny, czy przy lustrze w holu jako siedzisko do zakładania butów.

Zdjęcie salonu: projekt – Fabryka Wnętrz Lucyna Kołodziejska, foto. Fotomohito.

Zdjęcie sypialni: projekt: Pracownia projektowania wnętrz Magma , foto. Fotomohito.

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter