OX’Y – meble dla dzieci

Często wybierając meble dla dzieci kupujemy produkt o konkretnych wymiarach i ze stałą wysokością. A dzieci przecież szybko rosną, zwłaszcza w wieku 3-6 lat. Daria Stanclik to absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Architektura Wnętrz, która wyszła temu naprzeciw i stworzyła projekt OX’Y.  To zestaw mebli dla dzieci home office z możliwością regulacji. 

Zestaw mebli dla dzieci OX’Y

Zestaw OX’Y to mebelki dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat) składające się z krzesełka oraz biurka z możliwością regulacji wysokości do użytku domowego. Projekt jest próba odpowiedzi na problem niedostosowania wysokości mebli do wysokości dzieci ze względu na ich duży skok wzrostu w tym okresie. Odpowiednie parametry mebli uchronią użytkownika przed potencjalnymi, patologicznymi zmianami organizmu, zniekształceniami budowy ciała i zaburzeniami funkcjonalnymi przyszłych dorosłych ludzi.

Zestaw mebli dla dzieci OX'Y

Krzesełko przeznaczone jest dla dzieci od 80 do 142 cm wzrostu, grupy wiekowej numer 1, 2 i 3 zgodnie z normą PN-EN 1729-1:2007. Posiada trzy stopnie regulacji gdzie najniższa wysokość siedziska od podłoża to 26 cm, następnie 31 cm a najwyższa wysokość siedziska to 35 cm. Oparcie krzesełka ma 16 cm wysokości od płaszczyzny siedziska. Biurko tak samo jak krzesełko jest przeznaczone dla 1, 2 oraz 3 gruby wiekowej. najniższa wysokość blatu od podłoża to 46 cm, następnie 53 a najwyższa wysokość to 59 cm. regulacja odbywa się w najprostszy z możliwy sposób poprzez wsunięcie w otwór bolca, który pozwala uzyskać jedną z trzech wysokości.

Zestaw wykonany jest z połączenia litego drewna bukowego oraz przetworzonych surowców PET.

Zobacz również: Węgiel to nie tylko smog – designerskie piękno od BORI | Kolekcja NASTRO od FONDU Furniture

Zestaw mebli dla dzieci OX'Y
Zestaw mebli dla dzieci OX'Y
Zestaw mebli dla dzieci OX'Y
Zestaw mebli dla dzieci OX'Y
Zestaw mebli dla dzieci OX'Y
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter