Paged: cztery nowe systemy mebli mieszkaniowych, odświeżone wzornictwo

Paged: cztery nowe systemy mebli mieszkaniowych, odświeżone wzornictwo

Cztery premierowe kolekcje są wyrazem nowego otwarcia w ofercie mieszkaniowej Pagedu, przeprowadzonego pod dyrekcją kreatywną Tomka Rygalika.  Nowości mają modułową konstrukcję i uniwersalne współczesne wzornictwo. Projekty: Piotra Kuchcińskiego, Nikodema Szpunara i Roberta Kowalczyka zaprezentowane zostały na targach Meble Polska 2016.

Nowe kolekcje: Lorem, Miltron, Tove i Nevo są poszerzeniem oferty Pagedu o modularne systemy, które dają możliwość tworzenia wysoko zindywidualizowanych aranżacji. Nowości wrażają również nową tożsamości marki Paged, która tworzona jest za pośrednictwem wysokiej klasy wzornictwa. Kolekcje pokazane zostały po raz pierwszy na targach Meble Polska 2016. Nowe modele powstały w wyniku wielomiesięcznych prac, w których uczestniczyli fachowcy z kilku dziedzin.

– Ostatnie miesiące w Pagedzie to okres intensywnej pracy nad strategią produktową, w której tworzeniu brali udział technolodzy i handlowcy. W efekcie określony został szereg cech, według których projektanci mieli stworzyć nowe modele. Do współpracy zaprosiliśmy uznanych designerów jak Piotr Kuchciński i Rober Kowalczyk. Młode pokolenie reprezentowali Nikodem Szpunar oraz moja studentka Anna Wójcik, której projekt stołu konwertowalnego uzupełnia jedną z kolekcji – komentuje Tomek Rygalik, dyrektor kreatywny Paged.

Nowości mają kilka cech wspólnych. Najważniejsza to modułowość – rozumiana nie tylko jako forma otwarta umożliwiająca tworzenie dowolnych kompozycji. Od strony produkcyjnej modułowa budowa zapewniła powtarzalność elementów, co powoduje obniżenie kosztów produkcji i w efekcie ceny dla klienta.

Uniwersalność estetyczną projektów uzyskano dzięki konsekwentnemu zastosowaniu współczesnej prostej stylistyki. Pozbawione zbędnych ozdobników modele oferują wartość dodaną, którą jest ponadczasowe wzornictwo pasujące do różnego rodzaju i wielkości wnętrz. Z kolei nowoczesną lekkość nadają meblom cieńsze przekroje płyt oraz duża ilość otwartych półek. Wprowadzona został świeża energetyczna kolorystyka. A dodatkowo meble zyskały praktyczne funkcjonalności – przepusty na kable i łatwiejszy sposób montowania do ścian.

 

LOREM, projekt Nikodem Szpunar

Kolekcja Lorem jest prosta w formie a jednocześnie daje dużą swobodę w aranżacji wnętrza. Zaprojektowany przez Nikodema Szpunara modularny system ma uniwersalne zastosowanie. Poszczególne elementy można ze sobą dowolnie zestawiać lub wykorzystać pojedyncze modele.

Meble wyróżniają się smukłymi, lekkimi liniami oraz łączeniem płyt pod kątem 45 stopni. Są pozbawione dekoracji i uchwytów, a główną rolę ogrywają w nich barwne wykończenia. Umożliwia to urządzenie wnętrza w stonowanych barwach z jednym wybranym akcentem kolorystycznym – czerwoną komodą, czy szarą bejcowaną witryną. Wnętrza szuflad wykończone są w ciemnym odcieniu szarości, który subtelnie kontrastuje z naturalnym drewnem. Charakterystycznym elementem Lorem jest oryginalnie zaprojektowany wiszący kredens. Podwieszany mebel daje dodatkową wolną przestrzeń na podłodze. Wypełniają go otwarte półki i z przesuwnymi drzwiczkami z litego dębu oraz ruchome wkładki, które z powodzeniem ukryją mniejsze przedmioty. Kolekcję uzupełnia tapicerowane łóżko oraz stół i krzesła. Wśród wykończeń znajdziemy naturalny, dziki dąb, czerwoną, szarą i niebieską bejcę oraz matowy lakier kryjący. Kolekcja cechuje dbałość o wykończenie, detal i precyzję wykonania. Meble przeznaczone są do wyposażenia pokoju dziennego, jadalni oraz sypialni.

Bryły: trzy komody, regał stojący, komoda, witryna, krzesło, stół, regał wiszący, szafka stojąca i wisząca, szafka RTV stojąca i wisząca, łóżko tapicerowane i szafka nocna.

 

 

 

 

 

MILTON, projekt Robert Kowalczyk

Kolekcja Milton Roberta Kowalczyka odwołuje się bezpośrednio do trendów panujących współcześnie w aranżacji wnętrz. Meble cechuje nowoczesna, geometryczna forma oraz modularność dająca swobodę w dobieraniu poszczególnych elementów.

Prostą formę modeli przełamują dwa rodzaje wykończeń frontów: olejowana lita klejonka dębowa oraz lakiery w eleganckim odcieniu popieli i grafitu. Nogi wykonane są z litego drewna. Barwy dobrane zostały zgodnie z modnymi obecnie stylami w projektowaniu wnętrz. Wprowadzony na elementy mebli kolor ułatwia dobór dodatków i innych elementów wyposażenia, takich jak dywan i meble tapicerowane. System Milton przeznaczony jest do aranżacji pokoju dziennego. Składa się na niego stosunkowo niewielka liczba brył, jednak umożliwiają one tworzenie indywidualnych konfiguracji nawet w małych pomieszczeniach. Elementy wiszące łatwo jest oryginalnie zakomponować na niewielkich powierzchniach ścian i w zaułkach pomieszczeń. Milton to nowoczesna kolekcja o ciepłym i przyjaznym charakterze.

Bryły: osiem wariantów szafek wiszących pionowych i poziomych, trzy szafki stojące, w tym jedna RTV oraz witryna w wersji praw i lewa.

Z kolekcją Milton zaprezentowany został stół konwertowalny Desta projektu Anny Wójcik, który służy jako miejsce do pracy lub spożywania posiłków.

 

 

 

TOVE, projekt Piotr Kuchciński

Modularny system mebli Tove projektu Piotra Kuchcińskiego cechuje prosta architektura, która doskonale współgra z surową szlachetnością drewna dębowego. Głównym motywem kolekcji jest przenikanie się płaszczyzn i brył w dwóch kolorystycznych wykończeniach. Elementy lakierowane emalią w kolorze offwhite i czarnym są wyraźnie cofnięte względem olejowanych dębowych płaszczyzn. Zabieg ten dynamizuje modernistyczne bryły i nadaje frontom trójwymiarowego charakteru. System przeznaczony jest do aranżacji pokoju dziennego i jadalni. W jego skład wchodzą cztery rodzaje korpusów o różnej wielkości. Każdy z nich występuje w czterech lub pięciu wariantach kompozycji półek, szafek i szuflad. Dzięki temu kolekcja obejmuje kilka wersji kredensów, szafek RTV i regałów. Podobnie zróżnicowane są szafki wiszące. TOVE odwołuje się do klasycznego rzemiosła stolarskiego poprzez wyrafinowane detale konstrukcyjne i charakterystyczne wykończenia krawędzi frontów.

Bryły: cztery warianty szafek wiszących pionowych i poziomych, cztery warianty regałów, kredensów oraz dwie wielkości szafek RTV występujące w czterech wariantach.

 

 

 

 

 

NEVO, projekt Piotr Kuchciński

Kolekcja Nevo to modularny system mebli łączący prostą formę z wyszukanymi detalami wykończenia. Na zewnętrznych powierzchniach zastosowano szlachetną okleinę orzechową, natomiast wnętrza wszystkich modeli są kontrastowo czarne. Charakterystyczne dla projektu są delikatne krawędzie korpusów oraz czarne ramki podkreślające otwarte przestrzenie półek oraz witryn wypełnionych półtransparentnym szkłem i podświetlanych ledowo. Eleganckie meble służą do aranżacji reprezentacyjnego pokoju dziennego i jadalni. W skład zestawu wchodzą cztery rodzaje korpusów o różnej wielkości. Każdy z nich występuje w trzech lub czterech wariantach kompozycji półek, szafek, szuflad i witryn. Dzięki temu można wybrać spośród aż jedenastu wariantów kredensów wysokich i niskich oraz czterech wersji szafek RTV i witryn. Na podobnej zasadzie zróżnicowane są szafki wiszące.

Bryły: trzy warianty szafek wiszących pionowych i poziomych, trzy wielkości kredensów dające w sumie jedenaście różnych wariantów oraz cztery witryny.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter