Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino

Zabytkowy obiekt z XII wieku – słynny Palazzo Avino powstał na nowo za sprawą Cristiny Celestino. Włoska projektantka odpowiada za konstrukcję kapsuły oraz wnętrza najważniejszych pokoi i apartamentów hotelu. Znalazła się w nim również kolekcja niestandardowych dywanów stworzonych przez CC-Tapis PROJECT. Kolory, faktury, klasycyzm i orientalizm sprawiają, że w Palazzo Avino dosłownie czuć magię.

Palazzo Avino – średniowieczny dialog z nowoczesnością

Palazzo Avino znajduje się na Wybrzeżu Amalfi, na wzgórzu średniowiecznej wioski Ravello. Jego historia sięga XII wieku, a sam pałac był wielokrotnie przebudowywany. Nowe projekty Cristiny Celestino tworzą naturalny dialog z antykami pałacu. Dominuje tu kolor akwamaryny, koral i piasek. Celestino mówi, że pomysł zrodził się ze zrozumienia istoty Palazzo Avino i jego związku z Ravello i Wybrzeżem Amalfi.

Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi

Perfekcja tkwi w szczegółach

Designerka zadbała o każdy najmniejszy szczegół. Naturalne, przyjemne z dotyku materiały, meble z drewna orzechowego pokryte owocami dzikiej róży otaczają emaliowane, rzemieślnicze tace ceramiczne z efektem spękania. Chodzi przede wszystkim o dialog między wnętrzem a odbiorcą. Każdy dywan został wyprodukowany w specjalnie dobranych przez projektantkę rozmiarach i dopasowany do skali i specyfikacji każdego pokoju lub apartamentu.

Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino - foto Davide Lovatti

Kolekcja została wyprodukowana ręcznie w Nepalu przy użyciu lnu, wełny i czystego jedwabiu. Onyksowe okładziny w pełni odzwierciedlają białe, różowe i terakotowe geometryczne linie Giardino all’Italiana terracotta – kwintesencja śródziemnomorskiego materiału. Ilustrują przede wszystkim roślinność rodzimą: drzewa granatu, owoce cytrusowe czy asfodel.

Pink Closet

Rok temu Cristina Celestino zaprojektowała dla Palazzo Avino Pink Closet – butik z odzieżą dla kobiet. Znakiem charakterystycznym jest wszędzie obecny róż. Zdecydowanie dopasowuje się on do estetyki późniejszego projektu. Landrynkowy kolor butiku, połączony z szałwią i morską zielenią doskonale komponuje się z piaskowymi barwami Palazzo Avino.

Palazzo Avino Pink Closet - Cristina Celestino

Ceramiczne płytki na ścianach nawiązują do jakże bliskiej obecności morza Tyrreńskiego. Cristina Celestino zaprojektowała zarówno butik, jak i pozostałą część hotelu z niezwykłą delikatnością, elegancją i poezją. Dyrektor zarządzająca Palazzo Avino – Mariella Avino, powiedziała o dziele designerki, że dzięki niej Marzenia stały się rzeczywistością o określonych kształtach.

Cristina Celestino

Urodzona w 1980 roku, w Pordenone, Cristina Celestino ukończyła School of Architecture na IUAV University of Venice. Pracowała z prestiżowymi markami projektowymi, koncentrując się na architekturze wnętrz i projektowaniu. W 2009 roku przeniosła się do Mediolanu, a dwa lata później założyła swoją markę Attico Design. Otrzymała wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień, w tym specjalną nagrodę jury w konkursie „Salone del Mobile Awards” w 2016 r. oraz Elle Deco International Design Award w roku 2017.

Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino - foto Davide Lovatti

Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino - foto Davide Lovatti Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino - foto Davide Lovatti Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino - foto Davide Lovatti Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino - foto Davide Lovatti Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino - foto Davide Lovatti Palazzo Avino i poetyckie marzenie Cristiny Celestino Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjatkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjatkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjatkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi Palazzo Avino - wyjątkowy hotel na Wybrzeżu Amalfi

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter