Pantone Color of the Year 2023 – 18-1750 Viva Magenta

Kolor Roku Pantone, Viva Magenta 18-1750, wibruje werwą i energią. Jest to odcień zakorzeniony w naturze, pochodzący z rodziny czerwieni i wyrażający nową siłę. Viva Magenta to odważny, nieustraszony, pulsujący kolor, którego żywiołowość zachęca do radosnego i optymistycznego świętowania.

18-1750 Viva Magenta

Tegoroczny Kolor Roku jest mocny i emanuje energią. To nowa, ożywiona czerwień, która kipi czystą radością, zachęcając do eksperymentowania i wyrażania siebie bez żadnych ograniczeń. PANTONE 18-1750 Viva Magenta zachęca wszystkich do pokazania swojego buntowniczego charakteru. To kolor, który jest wyrazisty, pełen ekspresji, ale równocześnie bardzo uniwersalny.

Pantone Color of the Year 2023 – 18-1750 Viva Magenta
Pantone Color of the Year 2023

– W dobie technologii szukamy inspiracji z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednym z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych, a także jednym z najsilniejszych i najjaśniejszych, jakie znał świat. Zakorzeniony w tym, co pierwotne, PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z otaczającym nas światem. Przywołując siły natury, PANTONE 18-1750 Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłęLeatrice Eiseman, Dyrektor Wykonawczy, Instytut Kolorów Pantone.

To wyrafinowany odcień karmazynowej czerwieni, który zachowuje równowagę pomiędzy ciepłym i chłodnym kolorem. PANTONE 18-1750 Viva Magenta doskonale łączy świat fizyczny i wirtualny, przywołując na myśl swego rodzaju wielowymiarowość.

Pantone Color of the Year 2023 – 18-1750 Viva Magenta
Pantone Color of the Year 2023

Czym jest Pantone?

Pantone to założona w 1962 roku korporacja z siedzibą w stanie New Jersey, która zajmuje się produkcją systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Pantone słynie głównie ze skali identyfikacji kolorów, która w 1974 roku stała się międzynarodowym standardem. Dzięki niej współpracujące ze sobą w branże są w stanie określić bardzo dokładniee kolor danego produktu (włącznie z poziomem fluorescencji, metaliczności, itd.) i trzymać się go na wszystkich stadiach produkcji. W wachlarz kolorów Pantone wchodzi ponad 1700 barw i liczba ta wciąż rośnie.


Marka: Pantone | pantone.com

Zobacz również: Fenomen Pantone Color of the Year | Pantone Color of the Year 2020 – 19-4052 Classic Blue

Motorola Edge 30 Fusion - Motorola X Pantone
Motorola Edge 30 Fusion – Motorola X Pantone
Sneaker Viva Magenta - Cariuma X Pantone
Sneaker Viva Magenta – Cariuma X Pantone
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter