Projektantka Ola Dąbrówka ze studia GOOD VIBES Interiors podjęła się aranżacji mieszkania na wynajem w modnej dzielnicy Warszawy. Do dyspozycji miała 67 metrów kwadratowych, które urządziła w duchu łączącym elementy stylu skandynawskiego i japandi. Efekt? Sprawdźcie na zdjęciach Mikołaja Dąbrowskiego.
Królestwo zgaszonych barw przekształcone pod wynajem
Mieszkanie, które trafiło w ręce projektantki z GOOD VIBES Interiors, było wcześniej użytkowane przez poprzednich właścicieli. Nowi inwestorzy, planując wynajem długoterminowy, zdecydowali się na odświeżenie wnętrza i skorzystali z profesjonalnej pomocy. Zadanie było o tyle przyjemne, że warszawskie lokum okazało się zadbane i wyposażone w wysokiej jakości sprzęty, co ułatwiło pracę nad nową aranżacją.
Posiadało ponadto ciekawy układ, który pozwolił na stworzenie funkcjonalnej, ale i atrakcyjnej estetycznie przestrzeni do życia. W mieszkaniu wymieniono podłogi, które zostały pokryte długimi panelami winylowymi, a elementy aluminiowe w kuchni zastąpiono czarnym metalem. Całość Ola Dąbrówka przełamała ciepłymi tapetami oraz spójną, naturalną kolorystyką, w której przenikają się beże, odcienie szarości i zgaszona zieleń.
Salon z aneksem kuchennym w duchu minimalistycznego japandi
Podróż po wnętrzu zaprojektowanym przez GOOD VIBES Interiors rozpoczynamy od salonu z aneksem kuchennym, czyli największej i najbardziej reprezentacyjnej części mieszkania. Znajdziemy tu otwartą i przestronną strefę dzienną, gdzie na pierwszy plan wysuwa się nieregularny, trójkątny kształt salonu. Dominujące tam meble o prostej formie, naturalne materiały oraz stonowana gama barw tworzą przytulną atmosferę, która zachęca do odpoczynku.
Obecne w salonie beże i biele, ocieplone ścianą w odcieniu delikatnej zieleni i skromną roślinnością, idealnie wpisują się w styl japandi. W aneksie kuchennym wyróżniają się za to ciemne fronty mebli, które stanowią ciekawy kontrast dla stonowanego pod względem kolorystycznym salonu. Cała kuchnia została zaprojektowana tak, aby optycznie podkreślić wysokość pomieszczenia. Zresztą części dziennej łączą ją delikatne panele winylowe o barwie ciepłego drewna od O.Floor.
W beżowym świecie relaksu
Łazienka subtelnie odświeżona przez GOOD VIBES Interiors doskonale pokazuje, jak za pomocą prostych zabiegów można nadać pomieszczeniu nowoczesny wygląd bez potrzeby gruntownego remontu. Kluczowym elementem przemiany było zastosowanie mikrocementu, który pokrył oryginalne płytki, nadając wnętrzu bardziej współczesny charakter.
Brązowe blaty, które dominowały tu wcześniej, zostały subtelnie wkomponowane w nową, zmodernizowaną zabudowę meblową, co dodało pomieszczeniu dodatkowej lekkości. Całość utrzymana jest w tej samej palecie kolorów, co kuchnia i salon, a więc mamy tu do czynienia z beżem, ecru i zgaszoną zielenią. Dzięki temu łazienka jest nie tylko estetyczna, ale również łatwa do utrzymania w czystości.
Odrobina luksusu w sypialni
Czy skandynawski minimalizm da się połączyć z elementami luksusu? Sypialnia autorstwa GOOD VIBES Interiors zdaje się odpowiadać na to pytanie twierdząco. Niczym prawdziwa oaza spokoju, odznacza się bardzo przytulnym charakterem i znajduje idealną harmonię pomiędzy ciepłem a oszczędnością zdobień, której daleko jednak do ascetyzmu. W jej centrum znajduje się wygodne łóżko z tkaniną o grubym splocie, wokół którego stworzono strefę wolną od elektroniki, co sprzyja regeneracji i spokojnemu snu.
Zastana szafa wnękowa, która pasowała bardziej do architektury z lat dwutysięcznych, została sprytnie odnowiona poprzez oklejenie tapetą nawiązującą wzorem do korony drzew, który wnosi do wnętrza powiew świeżości, ale również nieco luksusu. Do tego zgaszona zieleń na ścianie, lampa schowana pod beżowym abażurem oraz naturalne światło z południa. Tak powstała minimalistyczna, lecz kreatywna przestrzeń do wypoczynku, która idealnie komponuje się z ogólnym wystrojem mieszkania.
Projekt: GOOD VIBES Interiors | goodvibesinteriors.pl
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski | mikolajdabrowski.com
Zobacz również:
- Minimalizm nie musi być nudny! Zobacz 54-metrowe mieszkanie w Krakowie
- Dlaczego właścicielka wybrała mniejsze mieszkanie? Odpowiedź Cię zaskoczy