Patricia Bustos i retro-futurystyczna garderoba

Geometryczne wzory i zaokrąglone kształty zdobią asymetryczne wnętrze “cudownej galaktyki”, retro-futurystycznej garderoby autorstwa Patricii Bustos z madryckiego biura projektowego Patricia Bustos Studio. Przestrzeń „Wonder Galaxy” inspirowana Austin Powers ma przywoływać “dziecięcą energię” dzięki wykorzystanym kolorom i elementom niczym ze snu.

W garderobie przeważają pastelowe, słodkie odcienie, a barwne neony odgrywają zasadniczą rolę w tworzeniu światła niczym “z innego świata”. Patricia Bustos używa inteligentnych żarówek i aplikacji Philipsa do ustawiania zmieniającego się światła, które oddziałuje na różne tekstury i kształty. W całej przestrzeni charakterystyczne są wnęki zbudowane niczym warstwy oraz mozaiki na ścianach ułożone z małych kafelków.

Futurystyczna garderoba z lampami i fotelem

Witamy w świecie gier video

Okna we wnętrzu mają być zrobione z tworzywa sztucznego – metakrylanu metylu, które przy przepływie światła daje efekt światłocienia i kontrastuje z drobnymi I całkowicie matowymi płytkami, stanowiącymi dekorację ścian. Owe różnorodne gresowe płytki marki Hisbalit, wykonane ze szkła pochodzącego z recyklingu mają na celu przypominać piksele, a co za tym idzie, odwiedzający mają wrażenie, że są w świecie gry video.

Futurystyczna garderoba z lustrem

Patricia Bustos i kosmiczny klimat

Lampa sufitowa przywodzi na myśl balon z gumy do żucia. Składa się z układu pęcherzyków, które wydają się lewitować. Jest to nawiązanie do braku grawitacji w przestrzeni. W innych miejscach elementy oświetleniowe w kształcie piramidy wykonane z mosiądzu przywodzą na myśl retro-puzzle gier video. Wszystkie meble i akcesoria stworzono specjalnie na potrzeby projektu. W tym np. kanapa upodobniona do gumy do żucia i kosmiczna umywalka. Cały układ półek i elementów wyposażenia jest dokładnie wymierzony tak, aby wpasował się w szkieletową strukturę wnętrza.

Pastelowa przebieralnia projektu Patricii Bustos

Entuzjastyczne przyjęcie na Casa Dècor

Projekt i garderoba jest częścią tegorocznej 54. edycji Casa Dècor – popularnego wydarzenia związanego z designem w Madrycie. Został utworzony z zamiarem utworzenia platformy do prezentowania pojawiających się trendów w projektowaniu wnętrz. Event ma pokazać transformacje innych miejsc w centrum miasta. Tegoroczna edycja miała miejsce od 24 stycznia do 10 marca w rezydencji z lat 30. XX wieku w ekskluzywnej dzielnicy Salamanki. “Futurystyczne odrodzenie dzieciństwa” zostało przyjęte jako garderoba rezydencji.

Zobacz również: Filharmonia Opolska „od kuchni” | Cabinet Barbiere – luksusowy gabinet kosmetyczny

Patricia Bustos i kolorowa przebieralnia jej projektu
Futurystyczna garderoba z lampami i fotelem
Futurystyczna garderoba z lustrem i umywalką
Futurystyczna garderoba z lustrami i umywalką w stylu David Bowie
Różowa przebieralnia projaktu Patricia Bustos
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter