Piękne mieszkanie w stylu Hampton

Styl marynistyczny we wnętrzach idealnie oddaje wakacyjny klimat. To ponadczasowy trend, który bardzo często powraca we wnętrzach oraz modzie.  Znakiem rozpoznawczym są świeże barwy – głównie biel, błękit, odcienie piasku i łagodne brązy. Jedną z odmian stylu marynistycznego jest Hampton.

Biało-niebieskie pasy

Uznaje się, że styl marynistyczny został zapoczątkowany przez królową Wiktorię, która z okazji wycieczki statkiem ubrała czteroletniego księcia Edwarda w marynarski mundurek. Ten trend spodobał się tak bardzo, że zaczęto powielać go w domkach letniskowych, a następnie również w domach i mieszkaniach.

Styl Hampton swoją nazwę zawdzięcza od kurortów na Long Island – miasteczek Southampton i East Hampton, gdzie odpoczywają zamożni nowojorczycy. W tym stylu wyczuwalna jest atmosfera luksusowego, nadmorskiego kurortu. We wnętrzach odchodzi od typowo marynarskich atrybutów, stawiając na eleganckie dekoracje z subtelnymi, morskimi akcentami. Czy da się odtworzyć klimat słonecznego kurortu w pochmurnej Europie? Zobaczcie mieszkanie w stylu Hampton projektu Dream House.

Atmosfera wakacji

Mieszkanie w stylu Hampton ma powierzchnię 48m2. Położenie tej nieruchomości – z wyjściem na taras i widok na zieleniec pełen szumiących traw ozdobnych, stało się inspiracją do zaaranżowania go w stylu marynistycznego Hampton. Klimat tego stylu powstał w wyniku połączenia wytworności nowojorskiego apartamentu z  sielskością nadmorskich kurortów. Tak powstały przytulne wnętrza przepełnione atmosferą wakacji ale jednocześnie klasycznie eleganckie.

Glamour i New England

Celowym zabiegiem powyższego stylu jest eklektyzm – łączenie mebli kolonialnych z francuskimi „ludwikami” i plażową wikliną. Wszechobecnym elementem jest lina okrętowa, naturalna juta i trawa morska widoczna w koszykach, dywanach czy ozdobach. Barwy krążą wokół odcieni bieli, szarości, błękitu, granatu aż po zieleń palm i beż piasku. Ozdoby definiuje wyrazista biało-niebieska ceramika oraz wzorzyste poduszki ze wzorem marokańskiej koniczyny. Przewijają się również morskie wzory jak koralowce, statki, rozgwiazdy, koła sterowe czy kotwice. Zmatowione pisakiem i solą morską muszle pozostają w harmonii z blaskiem chromowanych świeczników, lamp i pater. Jako delikatny akcent w mieszkaniu w stylu Hampton pojawia się czerń – ramy obrazów, lampy, a więc ukłon w kierunku stylu glamour i New England.

Kolory i wzory

Ściany zdobią tematyczne tapety, obrazy koralowców w towarzystwie ożywczego malarstwa wielkich mistrzów. Miękkość palm egzotycznych kontrastuje z geometrycznym kształtem formowanej zieleni  francuskich ogrodów i wyrazistą barwą eleganckich hortensji.

Dodatkowym atutem inwestycji  jest bliskie sąsiedztwo stadniny koni, krakowskich Błoń, Kopca Kościuszki, obiektów sportowo-rekreacyjnych, ścieżek rowerowych dzięki czemu zamieszkanie w takiej lokalizacji daje możliwość połączenia  potrzeby bliskiej odległości od centrum miasta z warunkami do wypoczynku w zielonej i spokojnej scenerii.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter