Po pierwsze design … NOTI

Po pierwsze design … NOTI

NOTI to polska marka, która istnieje od ponad 12 lat. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień, w tym prestiżową międzynarodową nagrodę RED DOT. Jest to jedna z najciekawszych polskich firm, która może się pochwalić naprawdę unikatowym designem i wysoką jakością materiałów.

Z czym kojarzy nam się NOTI? Z designem w najlepszym wydaniu – to przede wszystkim, ale za samą marką stoją świetne nazwiska: Piotr Kuchciński, Tomek Rygalik, Dorota Koziara, Tomasz Augustyniak, Krystian Kowalskii wielu innych. Czy to jest właśnie ich przepis na sukces?

„PO PIERWSZE DESIGN – to zasada, która towarzyszy nam w każdym działaniu. Design rozumiemy jako świadome projektowanie, gdzie funkcja, potrzeby użytkowników, ich styl życia, a także forma i jakość materiałów oraz ich wykonania tworzą harmonijną całość. Wszystkie projekty Noti noszą ten sam “gen designu”
– mówi Ryszard Balcerkiewicz, Prezes NOTI.

Nowości ostatnich miesięcy

NOTI wprowadzając nowe projekty, za każdym razem zaskakuje nas swoim konceptem. Dobrym przykładem jest ostatnia nowość – rodzina czterech pufów X40, które zaprojektował Piotr Kuchciński. Dzięki identycznym bokom, pufy pozwalają na zestawianie różnorodnych konfiguracji, przy tym są bardzo lekkie, co zachęca do ich częstego przestawiania.

Kolejna, nowa kolekcja NOTI w tym roku to zmieniona wersja projektu krzeseł LINAR z 2007 roku o płynnej linii połączenia siedziska z oparciem. W 2016 r. Piotr Kuchciński przekształcił kontur oparcia, dodał siedzisko ze sklejki, charakterystyczną tapicerowaną nakładkę i nowe podstawy krzeseł – m.in. drewniane – z buku oraz jesionu.

Na potrzeby rynku kontraktowego – hoteli, biur, miejsc publicznych – kolekcja LCD została poszerzona o mniejsze gabarytowo sofy 2- i 3-osobowe bez mechanizmu rozkładania. Nowym elementem jest też fotel. Autorką konceptu z 2012 roku jest Renata Kalarus. LCD, inspirowana kształtem nowoczesnego telewizora, charakteryzuje się ultra smukłą sylwetką – prostą i lekką wizualnie formą osadzoną na metalowych płozach.

Stabilny, metalowy stolik kawowy z okrągłym blatem o charakterystycznych perforacjach – oczkach to uzupełnienie outdoorowych, tworzywowych foteli TULLI projektu Tomka Rygalika.

NOTI jest to jedna z niewielu marek, która z jednej strony wprowadza zupełnie nowe projekty na rynek, a z drugiej dba o rozwój już istniejących kolekcji, dodając kolejne elementy.

Nagrody, wystawy i … teatr

Sporym wydarzeniem ostatnich miesięcy była nagroda RED DOT 2016 za projekt TULLI autorstwa Tomka Rygalika. Przyznawane w niemieckim Essen gratyfikacje nazywane są Oskarami designu. Od lat stanowią gwarancję najwyższej jakości produktów i najlepszego wzornictwa. To nie koniec sukcesów, NOTI w maju 2016 zagościło w Nowym Jorku. Podczas festiwalu Wanted Design, Intytut Adama Mickiewicza zaprezentował projekty najlepszych i najciekawszych marek z polski. Mogliśmy zobaczyć tam wspomniany wcześniej fotel TULLI i fotel CLAPP Piotra Kuchcińskiego.

NOTI lubi wychodzić naprzeciw, być poza schematem. Na swoim koncie ma liczne realizacje wnętrz obiektów przestrzeni publicznej, w tym kilku instytucji kulturalnych. Meble tej marki tworzą aranżacje wnętrz m.in.: w Teatrze 6 Piętro, w Muzeum Historii Żydów Polskich, a w ostatnim czasie w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Marka NOTI zaproponowała rozwiązania, które znacznie poprawią funkcjonalność foyer oraz strefy kas biletowych, gdzie znajdą się wygodne fotele FLAI zaprojektowane przez Małgorzatę Bronikowską oraz stoliki MISHELL autorstwa Piotra Kuchcińskiego.

NOTI zdecydowanie podąża za trendami, jest na bieżąco z tym co się dzieje w świecie designu. Projekty zawsze są trafione w punkt i kompletne. To jest niebywała umiejętność w projektowaniu i tworzeniu ID marki. Na koniec postanowiliśmy zadać trzy krótkie pytania.

NOTI to …

Zróżnicowane funkcjonalnie meble o prostej formie, często modułowe i systemowe. Autorstwa różnych indywidualistów, tworzą jednak pewien charakterystyczny kod stylistyczny, który można określić jako nowoczesny, minimalistyczny i elegancki. NOTI to marka, która przekłada odpowiedzialność za efekt, komfort i trwałość nad przesadną stylizację i wymyślne formy.

Co decyduje o dobrym projekcie?

Dobry projekt spełnia oczekiwania klientów biznesowych i indywidualnych, wypełnia niezagospodarowane miejsce na rynku, posiada wymagane funkcjonalności. Produkt musi być ergonomiczny, wygodny, wykonany ze sprawdzonych i dostępnych komponentów. Końcowy efekt i terminowość zależą w dużej mierze od  projektanta – freelancera. W NOTI wszyscy dizajnerzy ściśle współpracują z działem technologicznym i marketingowym, są całkowicie zaangażowani  w proces powstawania i wprowadzania produktu na rynek, aby powstał produkt oryginalny, wykonany zgodnie z konceptem i planem.

Gdzie Was zobaczymy w najbliższym czasie?

Właśnie przygotowujemy się do największych targów zagranicznych z obszaru wyposażenia biur, „New vision of work” Orgatec w Kolonii. Przedstawimy tam najnowsze kolekcje, w tym nową kategorię – system mebli akustycznych projektu Tomka Rygalika. Całość ekspozycji przeznaczona jest do kreatywnego bądź domowego biura. Zapraszamy na stoisko 59 w alei A hali 11.2 oraz na prezentację Tomka Rygalika „O projektowaniu nowoczesnych przestrzeni biurowych z funkcją akustyczną” w czwartek 27 październik o godz. 15.30 (hala 11.2, Speakers Corner).

Partnerem cyklu „wnętrza MADE IN POLAND” jest Euforma, największy w Polsce showroom z kompleksową ofertą mebli, oświetlenia oraz dodatków do wnętrz pochodzącą od najlepszych polskich producentów.
Euforma (Foto. materiały prasowe)

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter