Pinio: nowy zestaw mebli dziecięcych w stylu skandynawskim

I’ga to nowa kolekcja polskiej marki Pinio, kojarzonej z białymi, solidnymi meblami dziecięcymi w stylu skandynawskim, rosnącymi razem z dziećmi, które dla swoich pociech często wybierają znani rodzice – ostatnio zachwyciła się nimi Anna Dereszowska.

W kolekcji IGA proste, białe bryły korpusów zestawiono z charakterystycznymi, zaokrąglonymi nogami otrzymując zaskakujący efekt wizualny. Meble dodatkowo wyposażono w specjalnie zaprojektowane, szare, tapicerowane panele w białe kropki, które nie tylko urozmaicają wygląd mebli, ale mogą być także tłem dla różnego rodzaju własnoręcznych aplikacji – kieszeni, liter, czy innych ozdób. Panele są wykonane z zaimpregnowanej, bezpiecznej i łatwoczyszczącej tkaniny. Są w pełni demontowalne i po ich zdjęciu nie pozostawiają na meblach żadnych śladów swojej obecności.

Uniwersalna stylistyka kolekcji IGA doskonale pasuje do pokojów zarówno młodszych jak i starszych dzieci, będzie zatem idealna również do pokoju rodzeństwa w różnym wieku. Możliwość dostosowania brył do potrzeb dziecka gwarantuje długi okres użytkowania mebli. Tapicerowane panele prezentują się najlepiej w pokojach noworodków i maluchów, nadają im przytulny klimat retro, natomiast u starszego dziecka możemy je zdjąć i pozostawić czyste, białe meble. Wtedy tylko łóżeczko ze szczebelkami wystarczy wymienić na tapczan i w ten sposób zestaw dorośnie razem z dzieckiem, a pokój, po tak prostej do wykonania zmianie, będzie wyglądał jak zupełnie nowy.

W całym spektrum kolekcji Pinio I’ga plasować się będzie gdzieś pomiędzy nowoczesnym zestawem Moon z ciekawą sekwencją otworów zastosowaną w łóżeczkach, który dla swojego synka, Ignacego, wybrał Marcin Mroczek, oryginalną Marsylią w kształcie francuskich domków plażowych, którą wybrała Kamila Szczawińska dla córeczki- Kalinki, a klasyczną w formach Mini, na którą zdecydowali się Karolina i Olivier Janiakowie. I’ga to dowód na to, że styl skandynawski niejedno ma imię i długo jeszcze królować będzie w dziecięcej modzie wnętrzarskiej.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter