“Plakaty Wsparcia” – Charytatywna Wystawa TRŁ dla Ukrainy

Już 2-3 kwietnia wydarzenie specjalne w ramach TRŁ WIOSNA! – wyjątkowa wystawa plakatów prezentująca prace polskich i ukraińskich artystów wspierających Ukrainę. Plakaty będzie można kupić, a cała kwota zostanie przekazana na Ukraiński Dom prowadzony przez Fundację „Nasz Wybór”. 

Wystawa “Plakaty Wsparcia”

“Plakaty Wsparcia” – Charytatywna Wystawa TRŁ dla Ukrainy to pierwsza wystawa zbierająca razem plakaty i grafiki artystów, którzy z własnej inicjatywy tworzyli prace masowo później udostępniane w social mediach, wieszane w oknach i na ulicach.

TRŁ Wiosna
TRŁ Wiosna 2022

Powstawały spontanicznie jako oddolna reakcja, wizualny komentarz artystów dramatycznej sytuacji, w której znalazła się Ukraina – mówią organizatorzy Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.

Wiele z tych prac stało się międzynarodowym symbolem wyrażania sprzeciwu przeciwko wojnie i poparcia dla ludności Ukrainy. Pokazane zostaną prace Adeli Madej, Agnieszki Srokosz, Beaty Śliwińskiej “Barrakuz”, Jagody Strączek, Eweliny Madalińskiej,Hanny Kmieć, Gosi Herby, Jerzego Skakuna, Martyny Wójcik, Niny Grieger, Pawła Szlotawy, Małgorzaty Herby, Dominika Przerwy, Susie Hammer, Michała Dyakowskiego, Andrzeja Pągowskiego i Jacka Rudzkiego.

Plakat Zieleński - Beata Śliwińska - Barrakuz
Plakat Zieleński – Beata Śliwińska – Barrakuz

Plakaty ukraińskich ilustratorów klubu Pictoric

Na wystawie, wśród prac zobaczyć będzie można również gościnnie plakaty ukraińskich ilustratorów klubu Pictoric, tworzących projekt www.supportukraine-pic.com. Autorzy Pictoric tworzą ilustracje, plakaty i komiksy, które wspierają walczącą Ukrainę i jej obywateli oraz inspirują świat do walki o wolność i demokrację. Ich celem jest propagowanie prawdziwych informacji o rzeczywistości, w której się znajdują.

Plakaty, w ograniczonej liczbie, będzie można nabyć przeznaczając na nie minimum 50 zł, a cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na Ukraiński Dom w Warszawie prowadzony przez Fundację „Nasz Wybór”.


Plakaty Wsparcia, wystawa w ramach TRŁ WIOSNA! – największa edycja przed wakacjami
Kiedy:
2-3 kwietnia
Gdzie: EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa, Godz. 11-19
Bilety: 10 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie)
Kup bilet online: https://goingapp.pl/wydarzenie/trl-wiosna/kwiecien-2022

Plakaty Wsparcia - wystawa dla Ukrainy na TRŁ
Plakaty Wsparcia – wystawa dla Ukrainy na TRŁ
Paweł Szlotawa - Support Ukraine
Paweł Szlotawa – Support Ukraine
Oksana Drachkovska - Peace
Oksana Drachkovska – Peace
LOVE - Hania Kmieć
LOVE – Hania Kmieć
Freedom for Ukraine - Ewelina Madalińska
Freedom for Ukraine – Ewelina Madalińska
Dominik Przerwa - UKRAINEMAN
Dominik Przerwa – UKRAINEMAN
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter