Pokochaj polskie oryginały! – 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019

Pod hasłem „100%LovePolskiOriginal” podczas targów Warsaw Home 2019 odbędzie się wystawa prezentująca dorobek uznanych polskich designerów. Wśród wybranych twórców znaleźli się Bujnie, Grynasz Studio, Katarzyna Jasyk, Joanna Leciejewska, Mad Bicycles, Studio Ganszyniec, Tabanda oraz Witamina D. To oni i ich prace będą głównymi bohaterami dedykowanej przestrzeni w hali F na terenie Ptak Warsaw Expo. W ten sposób Stowarzyszenie #loveOriginal chce po raz kolejny zaapelować do polskich konsumentów o wybieranie oryginalnych produktów, a zarazem bojkot wnętrzarskich podróbek. Partnerami wystawy są PLN Design i ELLE Decoration Polska.

Stowarzyszenie #loveOriginal

Stowarzyszenie #loveOriginal powstało z autentycznej miłości do wzornictwa i potrzeby edukowania architektów, projektantów, inwestorów i klientów o wartości posiadania oryginałów, a nie ich imitacji.

PPokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019

„Naszą misją jest propagowanie etycznych zachowań konsumenckich. Tylko one mogą być podstawą swobodnej twórczej pracy projektantów, sprzyjać rozwojowi kultury materialnej i pielęgnowaniu dziedzictwa” – mówi Berenike Milkowska-Milbrodt, prezeska Stowarzyszenia. „Wystawą na Warsaw Home chcemy pokazać wybór przedmiotów stworzonych przez artystów i designerów, którzy przekazują w nich swoją osobowość i talent, którzy wyrażają siebie, wpisują się w trendy i tworzą własne, czerpią z tradycji, bawią się materiałami, piszą nowy rozdział historii polskiego wzornictwa użytkowego” – dodaje.

Wystawa 100%LovePolskiOriginal

Na ekspozycji zobaczymy kolekcję BonBon od Bujnie  –  studia projektowego i manufaktury specjalizującej się w designie roślinnym. Cechą charakterystyczną projektów Bujnie jest minimalistyczna, graficzna forma i precyzyjne ręczne wykonanie. Swoje produkty tworzą tak, aby umiejętnie eksponować piękno roślin i odpowiadać na naszą potrzebę obcowania z naturą na co dzień.

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Bujnie - BonBon

Kolejnymi gwiazdami już nie tylko polskiego, ale europejskiego formatu będzie Grynasz Studio założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza  –  multidyscyplinarny zespół projektantów, wielokrotnie nagradzany we wzorniczych konkursach i wystawiany w kraju i za granicą m.in. na Expo Milano, Triennale International Exhibition Milan, Arena Design Poznań czy Tokyo Design Week. Grynasz Studio eksperymentuje z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji, czego przykładem stanie się system Oval zaprojektowany dla Meesh oraz fotel Corbu dla Marbet.

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Grynasz Studio - Corbu

Katarzyna Jasyk to młoda polska projektantka, od lat związana jest z marką Happy Barok i to właśnie próbkę swojego talentu zaangażowanego w budowanie portfolio tej marki zobaczymy w hali F. Projekty Katarzyny Jasyk wyróżnia odważna forma i kolorystyka oraz szlachetne tkaniny, o czym będzie się można przekonać, oglądając nawiązujące do estetyki Grupy Memphis krzesło Roll&Roll oraz bardziej ascetyczne projekty  –  Medallion i Plum.

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Katarzyna Jasyk - Plum

Joanna Leciejewska to kolejne bardzo mocne nazwisko wśród twórców zaproszonych do udziału w wystawie. Otrzymała nagrody takie jak: Red Dot Award, Must Have, TOP DESIGN award, Dobry Wzór, nagrodę Philips EKODESIGN oraz tytuł Designera Roku przyznany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Specjalistka w dziedzinie wzornictwa przemysłowego pokaże swoje projekty zrealizowane dla marki VOX – krzesło Up and Down i regał Ribbon.

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Joanna Leciejewska - Ribbon

100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019

Na ekspozycji „100%LovePolskiOriginal” zobaczymy także Mad Bicyckles – studio, w którym powstają szyte na miarę rowery projektu absolwenta Politechniki Białostockiej i wzornictwa na łódzkiej ASP Adama Zdanowicza. Designer i wizjoner podbija światowe rynki, a wśród dumnych właścicieli jego pojazdów jest m.in. Slash.

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Mad Bicyckles

Wśród pokazywanych prac nie zabraknie także projektów Mai Ganszyniec, niezwykle doświadczonej i multidyscyplinarnej designerki, która przez ostatnie dziesięć lat pracowała dla wiodących światowych marek, takich jak: Comforty, IKEA, Leroy Merlin, Amica, Mothercare czy Orange. W Warszawie zaprezentuje Ronninge Chair i Woden Bench, a także limitowaną kolekcję SPANSTstanding Support dla IKEA oraz krzesło SARNA dla Nurt.

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Maja Ganszyniec - RONNINGE CHAIR

Znakiem rozpoznawczym TABANDY (Tomek Kempa, Megi Malinowska i Filip Ludka) jest sklejka, z wielkim wyczuciem i wyobraźnią formowana, poddawana obróbce, redefiniowana wizualnie. Założone w 2009 roku, gdyńskie studio wyraźnie zafascynowane tworzywem, wypracowało wyrazisty styl oparty na subtelnych kontrastach i nieoczywistych zestawieniach. Krzesło i hoker Diago oraz fotel Ginka, które wzbogacą ekspozycję, to świetny przykład żonglowania przeciwieństwami, który obejrzy publiczność.

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 -

WITAMINA D to pracownia projektowa i autorska marka tworzona przez parę projektantów: Małgorzatę Knobloch i Igora Wiktorowicza, w której powstają meble i obiekty domowe i ogrodowe. Studio stawia na jakość, rzemiosło, lokalną tożsamość, prostotę i ponadczasowość form. Współpracuje z lokalnymi wykonawcami, ale materią, z jaką najbardziej lubi się zmagać jest lite drewno, dlatego kuratorzy wystawy wybrali emblematyczne dla WITAMINY D stołki.

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Witamina D - Stool

Zapraszamy na „100%LovePolskiOriginal” do hali F w Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, Nadarzyn, w dniach 3-6 października 2019 roku!

Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Witamina D - Stool
Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Maja Ganszyniec - Woden ban
Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Mad Bicyckles
Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Katarzyna Jasyk - Roll&Roll
Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Katarzyna Jasyk - Medalion
Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Joanna Leciejewska - Up and down
PPokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Grynasz Studio - Oval
Pokochaj polskie oryginały - 100%LovePolskiOriginal na Warsaw Home 2019 - Bujnie - BonBon
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter