Połączenie nowoczesności z historią miejsca

Aranżacja wnętrz, której podjął się architekt Jacek Tryc inspirowana jest modernistyczną, niegdyś bardzo nowoczesną kamienicą, w której znajduje się projektowany lokal. W kamienicy znajduje się oryginalna, odrestaurowana winda, zatem już na klatce schodowej przenosimy się trochę do tamtej epoki. Właścicielce zależało nam tym, by mieszkanie było funkcjonalne, ale jednocześnie nawiązywało do miejsca,w którym się znajduje. Połączenie prostego współczesne wzornictwo z historycznymi meblami i dodatkami stworzyło przyjazną i klimatyczną przestrzeń. Duże płaszczyzny lakierowanych mebli stanowią doskonałe tło dla antycznej kanapy czy stołu. Całości dopełniają wszechobecne książki i obrazy.

Niepodważalnym walorem tego mieszkania są duże okna, które czynią je jasnym i przyjaznym. W połączeniu z niebieskimi akcentami tworzą harmonijną i sielską atmosferę. Nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz są tak wkomponowane, by były niewidoczne lub pozostawały w relacji z historycznymi akcentami.

Istotną cechą tego projektu jest kuchnia i łazienka, które mimo swoich niewielkim rozmiarów są w pełni funkcjonalne i estetyczne. Dominują w nich jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Ciepła i domowej atmosfery nadają tu drewniane elementy oraz urokliwe pamiątkowe akcesoria. Wszystkie te zabiegi sprawiły, że te ważne w domowej przestrzeni pomieszczenia wywiązują się ze swojego zadania.

Dzięki niebanalnym okładzinom ściennym przestrzeń w tym mieszaniu jest wyraźnie rozdzielona i same w sobie stanowią o jego osobliwym uroku. Tapeta, która znajduje się w dwóch miejscach – w sypialni i przy sofie – sprawia, że miejsca te wyróżniają się na tle innych, gdyż są wyjątkowo przytulne. Przestrzenna faktura płytek przełamuje światło w pomieszczeniach umeblowanych lakierowanymi meblami, co sprawia, że zyskują one ciekawą formę, przy zachowaniu spójności kolorystycznej.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter