Połączenie technologii i tradycji. Nowa kolekcja marki Aquaform z must have!

Połączenie technologii i tradycji. Nowa kolekcja marki Aquaform z must have!

Połączenie nowoczesnego oświetlenia ze szkłem to efekt współpracy marki Aquaform Lighting Solution i czeskiego biura projektowego DECHEM. Powstała kolekcja Modern Glass została nagrodzona tytułem „must have 2017” w ramach plebiscytu organizowanego przez Łódź Design Festival.

„must have” to plebiscyt, w którym wyróżniane są najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów odzwierciedlające najważniejsze trendy w polskim projektowaniu. Tegoroczna edycja to aż 350 produktów podlegających ocenie, z czego 190 zostało zgłoszonych bezpośrednio przez projektantów i producentów a 160 nominowanych przez przedstawicieli Rady Ekspertów. Podczas obrad przyznano znak jakości „must have” 75 projektom.

W tym roku jedno z wyróżnień przypadło marce Aquaform Lighting Solution za kolekcję Modern Glass. Ręcznie produkowane klosze z wysokiej jakości czeskiego szkła nadają oprawom unikatowy charakter. Za pomysłem stoi czeskie biuro projektowe DECHEM, które we współpracy z Aquaform stworzyło rodzinę szklanych kloszy. Połączenie szkła z technologią dało wyjątkowy efekt, dzięki czemu powstał produkt kompletny.

W tym projekcie istotne było znalezienie punktu wspólnego między architektonicznym oświetleniem Aquaform i szkłem. Udało się połączyć istniejącą wcześniej linię opraw o minimalistycznej formie PET, ze szklanymi kloszami o różnorodnych kształtach i wykończeniach. W sprzedaży dostępne są trzy kształty transparentnych kloszy o wykończeniu gładkim lub romba.

Kolekcja Modern Glass daje możliwość wykorzystania trzech źródeł światła. Gniazdo E27, które posiada m.in. tradycyjna żarówka, jest najbardziej uniwersalne. Wersja GU10 pozwala uzyskać wyraźniejszy snop światła i oświetlić przede wszystkim powierzchnie bezpośrednio pod oprawami, dzięki czemu idealnie sprawdza się nad stołami jadalnymi w domach, kawiarniach i restauracjach. Wersja LED oferuje wysoką wydajność i skierowane w dół, rozproszone światło.

Mnogość rozwiązań oraz różnorodne kształty dają nam nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Kolekcja Modern Glass idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz, ale również do tych w których króluje klasyka. Jest to możliwe dzięki połączeniu aluminiowych i prostych w formie elementów wewnątrz opraw oraz ręcznie produkowanych, szklanych kloszy.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter