Poradnik dobrych praktyk projektowych dla targowiska w Orłowie

Targowisko miejskie to przestrzeń, która rządzi się innymi prawami niż ulice centrum miasta. Dlatego, tym razem Stowarzyszenie Traffic Design postanowiło działać w Orłowie.

Zmiany wizualne i poradnik dobrych praktyk projektowych dla targowiska w Orłowie

Projektanci wzięli na warsztat tamtejsze targowisko, nadając jego elewacji całkiem nowe oblicze. Graficy stworzyli również przewodnik dla przedsiębiorców, który ma na celu uporządkowanie warstwy wizualnej przestrzeni Placu Górnośląskiego. Pod koniec roku estetyczną metamorfozę przejdzie elewacja frontowa targowiska w Orłowie, widoczna z jednej z ważniejszych arterii dojazdowych miasta. Za pomocą systemowej instalacji uspójnione zostaną szyldy widoczne od ulicy Wielkopolskiej.

Zmiany wizualne i poradnik dobrych praktyk projektowych dla targowiska w Orłowie - Traffic Design

„Bardzo się cieszymy, że młodzi ludzie ze Stowarzyszenia Traffic Design wzięli na warsztat nasze Targowisko w Gdyni Orłowie. Nowe szyldy dla przedsiębiorców będą świetnym przykładem piękna w mieście dla Gdyni i całej Polski. Mamy nadzieję, że nowy front Targowiska spodoba się odwiedzającym tak samo jak nam” – Ireneusz Karpluk, prezes Gdyńskich Pasaży Handlowych.

Zmiany wizualne i poradnik dobrych praktyk projektowych dla targowiska w Orłowie - Traffic Design

Poradnik szyldowy dla użytkowników boksów targowiska w Orłowie

Dodatkowo zespół grafików przygotował dla użytkowników boksów dedykowany poradnik szyldowy z opisem zastosowanych krojów pisma i praktycznymi poradami, jak prawidłowo umieszczać informacje wizualne. Poradnik można znaleźć na stronie trafficdesign.pl.

Zmiany wizualne i poradnik dobrych praktyk projektowych dla targowiska w Orłowie - Traffic Design

„Wybraliśmy font dostępny w wolnej domenie, dlatego kupcy będą mogli korzystać z niego bez obaw o naruszanie praw autorskich. Mamy nadzieję, że użytkownicy będą chętnie go używać, co pozytywnie wpłynie na wygląd także wewnętrznej części targowiska” – Monika Domańska, Stowarzyszenie Traffic Design.

To kolejne działanie stowarzyszenia na rzecz lokalnych przedsiębiorców i małego biznesu. W ostatnich latach Traffic Design zrealizowało kilkadziesiąt szyldów dla rzemieślników w różnych miastach w Polsce. Projekt został zrealizowany w ramach otwartego konkursu ofert dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego o wsparcie lub powierzenie zadań z zakresu wdrażania dobrych praktyk projektowych w 2019 roku.

Zmiany wizualne i poradnik dobrych praktyk projektowych dla targowiska w Orłowie - Traffic Design

Zespół Traffic Design

Zespół Traffic Design prowadzi działania projektowe i edukacyjne skoncentrowane wokół estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej. Ich flagowym projektem jest Festiwal, który od 2011 roku odbywa się w Gdyni (od tego roku w formule Biennale) oraz re:design realizowany od czterech lat.

Na swoim koncie mają kompleksowe realizacje estetyzacyjne w Trójmieście, Warszawie oraz w innych miastach. Murale, szyldy, projekty artystyczne realizują całościowo, nadzorując fazę projektową i wykonawczą. Działają w wielu technologiach takich jak: metaloplastyka, neon, malarstwo.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter