Porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły

Slow life oznacza w dosłownym znaczeniu życie w zwolnionym tempie. Z dala od wielkomiejskiego hałasu, codziennej pogoni i posiłków jedzonych w pośpiechu na mieście. Ta filozofia życia pozwala odnaleźć wewnętrzny spokój. By realizować taką wizję, warto otaczać się przedmiotami z duszą, które niezobowiązująco zdobią otoczenie i wprowadzają istnie sielski klimat. Dla spragnionych prostoty i posiłków w stylu „slow” prezentujemy Blue Line, porcelanę od Ćmielów Design Studio.

Kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły

Porcelanową kolekcję Blue Line autorstwa Marka Cecuły zdobi delikatna, niebieska obwódka. Każda z nich tworzona jest ręcznie kobaltem. Głęboki błękit dekoracji podkreśla biel porcelany, co sprawia, że minimalistyczna kolekcja, nabiera charakteru.

Porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio #

Dekoracje powstały w wyniku poszukiwania nowych możliwości użycia niestosowanej już dzisiaj i zapomnianej metody zdobienia porcelany roztworami soli kobaltu. Dzięki nim, Blue Line przywołuje na myśl nostalgię za dawnymi latami, chwilami spędzonymi nad wodą i wakacyjnymi przygodami. Sprawdzi się idealnie podczas leniwych śniadań z bliskimi w rytmie… slow.

Ćmielów Design Studio

Ćmielów Design Studio to marka dedykowana osobom poszukującym dobrego, współczesnego wzornictwa. Kolekcje wychodzące spod rąk designerów prezentują nowe oblicze porcelany łączącej w sobie tradycyjny kunszt produkcji oraz nowoczesne podejście do estetyki. Studio projektowe marki kierowane jest przez cenionego na całym świecie artystę ceramika Marka Cecułę.

Drewniany stół i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio

Polska Grupa Porcelanowa łączy potencjał trzech wiodących fabryk porcelany w Polsce. Ideą jej powstania, w lipcu 2018 roku, było zwiększenie dostępności wysokiej jakości produktów z wielopokoleniową tradycją. W ramach Grupy funkcjonują cztery odrębne marki: Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio, które różnicuje rodzaj oferty, a łączy chęć realizacji potrzeb klientów, dla których fabryki szczycące się długoletnią tradycją produkują najwyższej jakości zastawę stołową.

Marek Cecuła

Marek Cecuła jest jednym z najwybitniejszych twórców ceramiki w Polsce. Od 16 roku życia mieszkał w Izraelu, później w Brazylii. W 1976 osiadł w Nowym Jorku, gdzie założył Modus Design oraz galerię Contemporary Porcelain. W latach 1985-2004 był dziekanem Wydziału Ceramiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku, nauczał też gościnnie w National Academy of the Arts w Bergen. W 2012 roku otworzył Design Centrum Kielce, a rok później Ćmielów Design Studio. Obecnie jest profesorem w Royal College of Art w Londynie.

Choć od lat wykłada na prestiżowych akademiach sztuki i designu, sam artysta nie ma dyplomu z żadnej ze szkół, do których uczęszczał. Rzemiosła uczył się w praktyce: w krajach, w których mieszkał i które odwiedzał, w najróżniejszych pracowniach, komunach i kibucach. Poza projektowaniem przedmiotów użytkowych Cecuła tworzy instalacje artystyczne o tematyce archeologicznej i antropologicznej.

Zobacz również: Ulubiona filiżanka – inspiracje od marki Ćmielów | Kolekcja ZEN – zestaw do Sushi dla dwóch osób

Gazeta, kawa, tulipan i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio
Porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio na drewnianym stole
Kubek z gorącą zupą krem i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio
Drewniany stół zastawiony jedzeniem i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio
Kawa w białej filiżance z kolekcji Blue Line
Omlet podany na porcelanowej kolekcji Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio
Omlet na talerzu z porcelanowej kolekcji Blue Line od Ćmielów Design Studio
Kawa i gazeta na stole
Kawa, gazeta. tulipan, ciastko i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter