Porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły

Slow life oznacza w dosłownym znaczeniu życie w zwolnionym tempie. Z dala od wielkomiejskiego hałasu, codziennej pogoni i posiłków jedzonych w pośpiechu na mieście. Ta filozofia życia pozwala odnaleźć wewnętrzny spokój. By realizować taką wizję, warto otaczać się przedmiotami z duszą, które niezobowiązująco zdobią otoczenie i wprowadzają istnie sielski klimat. Dla spragnionych prostoty i posiłków w stylu „slow” prezentujemy Blue Line, porcelanę od Ćmielów Design Studio.

Kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły

Porcelanową kolekcję Blue Line autorstwa Marka Cecuły zdobi delikatna, niebieska obwódka. Każda z nich tworzona jest ręcznie kobaltem. Głęboki błękit dekoracji podkreśla biel porcelany, co sprawia, że minimalistyczna kolekcja, nabiera charakteru.

Porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio #

Dekoracje powstały w wyniku poszukiwania nowych możliwości użycia niestosowanej już dzisiaj i zapomnianej metody zdobienia porcelany roztworami soli kobaltu. Dzięki nim, Blue Line przywołuje na myśl nostalgię za dawnymi latami, chwilami spędzonymi nad wodą i wakacyjnymi przygodami. Sprawdzi się idealnie podczas leniwych śniadań z bliskimi w rytmie… slow.Porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio na drewnianym stole

Ćmielów Design Studio

Ćmielów Design Studio to marka dedykowana osobom poszukującym dobrego, współczesnego wzornictwa. Kolekcje wychodzące spod rąk designerów prezentują nowe oblicze porcelany łączącej w sobie tradycyjny kunszt produkcji oraz nowoczesne podejście do estetyki. Studio projektowe marki kierowane jest przez cenionego na całym świecie artystę ceramika Marka Cecułę.

Drewniany stół i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio

Polska Grupa Porcelanowa łączy potencjał trzech wiodących fabryk porcelany w Polsce. Ideą jej powstania, w lipcu 2018 roku, było zwiększenie dostępności wysokiej jakości produktów z wielopokoleniową tradycją. W ramach Grupy funkcjonują cztery odrębne marki: Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio, które różnicuje rodzaj oferty, a łączy chęć realizacji potrzeb klientów, dla których fabryki szczycące się długoletnią tradycją produkują najwyższej jakości zastawę stołową.Drewniany stół zastawiony jedzeniem i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio

Marek Cecuła

Marek Cecuła jest jednym z najwybitniejszych twórców ceramiki w Polsce. Od 16 roku życia mieszkał w Izraelu, później w Brazylii. W 1976 osiadł w Nowym Jorku, gdzie założył Modus Design oraz galerię Contemporary Porcelain. W latach 1985-2004 był dziekanem Wydziału Ceramiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku, nauczał też gościnnie w National Academy of the Arts w Bergen. W 2012 roku otworzył Design Centrum Kielce, a rok później Ćmielów Design Studio. Obecnie jest profesorem w Royal College of Art w Londynie.

Choć od lat wykłada na prestiżowych akademiach sztuki i designu, sam artysta nie ma dyplomu z żadnej ze szkół, do których uczęszczał. Rzemiosła uczył się w praktyce: w krajach, w których mieszkał i które odwiedzał, w najróżniejszych pracowniach, komunach i kibucach. Poza projektowaniem przedmiotów użytkowych Cecuła tworzy instalacje artystyczne o tematyce archeologicznej i antropologicznej.

Gazeta, kawa, tulipan i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio Kubek z gorącą zupą krem i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio Kawa w białej filiżance z kolekcji Blue Line Omlet podany na porcelanowej kolekcji Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio Omlet na talerzu z porcelanowej kolekcji Blue Line od Ćmielów Design Studio Kawa i gazeta na stole Kawa, gazeta. tulipan, ciastko i porcelanowa kolekcja Blue Line autorstwa Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter