„Pozorów horyzonty” – wystawa artystki Anny Zalewskiej

„Pozorów horyzonty” – taki tytuł nosi wystawa poznańskiej artystki Anny Zalewskiej (ur. 1985 r.) w Fundacji im. Bolesława Biegasa w Warszawie. Kuratorką jest Ewa Mierzejewska. Wystawa potrwa od 22 kwietnia do 12 maja br.

Wystawa „Pozorów horyzonty”

Choć Anna Zalewska wciąż należy do młodego pokolenia, wypracowała już wyrazisty, niepowtarzalny styl. Wysmakowane estetycznie i kunsztownie wykonane w autorskiej technice obrazy przyciągają uwagę kolekcjonerów z całego świata. Na wystawie w Warszawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście jej najnowszych, nie pokazywanych wcześniej prac.

Anna Zalewska
Anna Zalewska

Poszukiwanie doskonałej formy ludzkiego ciała

W swoim malarstwie Anna Zalewska łączy na płótnie dwie, pozornie odległe od siebie płaszczyzny. Dominującą –skoncentrowaną na poszukiwaniu doskonałej formy ludzkiego ciała, z płaszczyzną emocji – iluzorycznie bezkształtną, umykającą wszelkiemu nazewnictwu. Poprzez odrzucenie szczegółu, silną geometryzację i pewnego rodzaju symbolizm, artystka pozwala na ich wzajemne przenikanie się. Wskazówką dla interpretacji każdego dzieła jest jego tytuł, który, jak przyznaje autorka, jest „zatrzymaniem chwili, która zainspirowała do jego powstania”.

Anna Zalewska - Świat niewidzialnych kart
Anna Zalewska – Świat niewidzialnych kart

Obrazy Anny Zalewskiej wzbudzają ostatnio ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, to przecież niezwykle utalentowana artystka, która w dodatku posługuje się unikalną techniką. Wystawa pozwoli zapoznać się z jej twórczościąw znacznie szerszym niż dotychczas zakresie – mówi Ewa Mierzejewska, kuratorka wystawy.

Ekspozycja będzie otwarta dla publiczności w dniach 22 kwietnia  12 maja, w samym sercu Warszawy, w siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, Warszawa. 

Godziny otwarcia:

  • środa-piątek w godz. 12:00-18:00, 
  • wtorki w godz. 10:00-16:00, 
  • w soboty 23.04 i 07.05.22 w godz. 12:00-16:00

Artystka: Anna Zalewska | annazalewska.com

Zobacz również: Współmorze – hasło Gdynia Design Days 2022 | Wystawa „RM. Roman Modzelewski. Sen o Łodzi”

Anna Zalewska - Rozbij świat gdy marzenia zgasną
Rozbij świat gdy marzenia zgasną
Anna Zalewska - Swojego echa we mnie na wieczność nie zatrzymasz
Swojego echa we mnie na wieczność nie zatrzymasz
Anna Zalewska - Szepty śpiewane echem
Szepty śpiewane echem
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter