Pracownia Silke i mieszkanie w przedwojennej kamienicy

Zabytkowa kamienica na warszawskiej Pradze, a w niej mieszkanie wyposażone w klasyki z lat 60 tych. Tutaj nie ma przypadkowych zestawień kolorystycznych. Jest przemyślana wizja projektanta i funkcjonalnie zagospodarowana przestrzeń. Zobaczcie jeden z projektów pracowni Silke.

Pracownia Silke i drugie życie mieszkania w przedwojennej kamienicy

Powierzchnia mieszkania to 68 m2. Projektantka z pracowni Silke zdecydowała się na wybór stylu eklektycznego, czyli łączącego ze sobą różne trendy.  Takie wnętrze wymaga przemyślanych działań i wyczucia dobrego smaku, aby wszystkie elementy tworzyły spójną całość. Wyposażenie mieszkania to skrupulatnie wyszukane i dobrane meble oraz dodatki dobierane na bieżąco w trakcie aranżacji wnętrza.

Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - salon z cegłą pomalowaną na biało

Klasyczna czerń i biel w warszawskim mieszkaniu

Baza całego mieszkania to kontrasty czerni i bieli oraz drewno. Z pozoru monochromatyczne wnętrze przełamują sporadycznie pojawiające się akcenty kolorystyczne: soczysta zieleń i limonka na tapicerkach siedzisk oraz głęboki turkus lamperii w sypialni. Dobór kolorystyki był celowy. Przy założeniu, że styl wnętrza będzie połączeniem wielu konwencji, kolory ścian i podłóg musiały pozostać stonowane. W ten sposób uniknięto wrażenia bałaganu i przypadkowości.

Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy

Inwestorowi zależało na zachowaniu jak największej ilości oryginalnych elementów mieszkania. Z uwagi na prace budowlane, które pochłonęły znaczną część budżetu, fundusz na wyposażenie wnętrza był mocno ograniczony. Mieszkanie wymagało wymiany wszystkich instalacji i renowacji zabytkowej ślusarki okiennej i drzwiowej, co stanowiło duże wyzwanie w projekcie. Tym większa rola spoczywała na projektantce, aby zmieścić się w budżecie, przy równoczesnym stworzeniu niebanalnego wnętrza z duszą. Szczególną determinację wykazywała inwestorka, której bardzo zależało na uzyskaniu wyjątkowej aranżacji, przy mocno okrojonym budżecie na elementy wyposażenia.

Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - salon z białą cegłą i meblami retro

Wydzielenie osobnej łazienki

Kolejnym wyzwaniem dla pracowni Silke, było wydzielenie osobnej łazienki. Dotychczas, ta część mieszkania miała formę przejściową. Dużą rolę we wnętrzu odgrywają dodatki w postaci obrazów, książek, roślin i świec. Te elementy znacząco wzbogacają przestrzeń i nadają jej przytulności, którą ciężko uzyskać przy tak stonowanej kolorystce.

Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - biało-czarna łazienka

Studio Projektowania Wnętrz Silke

Założycielką studia projektowego Silke jest Małgorzata Seta, która od kilkunastu lat zajmuje się wnętrzami. Jak sama mówi, ma słabość do pięknych przedmiotów, zwłaszcza ceramiki, polskiej awangardy i zielonego marmuru. Najbliższa jest jej estetyka połowy XX wieku (mid-century modern).

Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - lustro w złotej ramie wiszące na białej ścianie Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - biała komoda z szufladami Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - fotel 366 stojący w jasnym pokoju Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - sypialnia z dużym łóżkiem Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - biała umywalka w jasnej łazience Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - łazienka z białą cegłą i czarnym grzejnikiem Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - jasna łazienka Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - okrągłe lustro w łazience Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - kuchnia z cegłą na ścianie pomalowaną na biały kolor Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - czarne meble w białej kuchni Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - biała cegłą w kuchni Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - salon połączony z kuchnią Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy - biały regał w salonie Pracownia Silke i warszawskie mieszkanie w przedwojennej kamienicy

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter