Praktyczne, piękne i unikatowe

em.wu studio czyli autorska ceramika i tekstylia projektu Magdy Wojciechowskiej to nasze ostatnie odkrycie. Praktyczne, piękne i unikatowe – tak w kilku słowach można opisać kolekcje z kamionki.

„Bliska jest mi idea craftdesignu  – połączenia dobrego projektu z rzemieślniczym wykonaniem.  Walczę z bylejakością i masowością, dlatego moje produkty są wykonane w 100% ręcznie z najwyższej klasy materiałów.  Nie spieszę się – rzemieślnicze metody pracy  wymagają czasu. Kocham to, co robię – do każdej rzeczy podchodzę z uwagą i pasją. Korzystam głównie z kamionki – to z niej wytwarzam filiżanki, czajniczki i czarki. Moje naczynia są cienkościenne, lekkie, czasami trochę krzywe – pozwalam sobie na te uroki bezmaszynowej produkcji. Naczynka ozdabiam ręcznie nanoszonymi malunkami lub specjalnymi kalkami ceramicznymi” – mówi Magda Wojciechowska.

Wybraliśmy dla Was cztery serie, które zwróciły naszą uwagę swoją oryginalnością. Sami sprawdźcie.

Crystal pots

Zabawa z tradycj . Wazony i miseczki inspirowane prl-owskimi kryształami. Niegdyś ozdabiały meblościankę, tudzież telewizor, migotały za szybkami kredensu. Należało traktować je z szacunkiem i pucować raz w tygodniu (męka!), surowo zabronione było używanie ich jako rekwizytów w zabawie. Te dobrze nam znane formy wykonane w porcelanie nabrały zupełnie nowego wydźwięku.

Texture matters

Zabawa fakturą i strukturą. Naczynia do dłoni i dla dłoni.

Dots!

Kropkomania. Kropki, groszki i punkciki. Nakładam je ręcznie pędzelkiem lub specjalnym gąbkowym stemplem. Używam tlenków metali (najczęściej kobaltu) i farb ceramicznych.

Fun Plates i Bad words!

Gadamy przy jedzeniu, myślimy przy jedzeniu, przeklinamy przy jedzeniu. Nie tylko dlatego, że jest niesmaczne. Wręcz przeciwnie nawet.

Brzydkie wyrazy są grą z przyzwyczajeniami – no bo jak to? Faki na porcelanie? Rynsztokowe słownictwo na szlachetnym „białym złocie”?

Kolekcja dla osób z poczuciem humoru i dystansem do świata i siebie.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter