Presja Design: niepowtarzalne i wysokiej jakości płytki i kafle ceramiczne

Presja Design: niepowtarzalne i wysokiej jakości płytki i kafle ceramiczne

Jako Presja Design są nową na polskim rynku marką specjalizującą się w produkcji płytek ceramicznych i kafli cementowych. Ich filozofia jest prosta: pragną tworzyć płytki ceramiczne, które są piękne, niepowtarzalne, wysokiej jakości. Ich celem jest stworzenie przedmiotu, który nie tylko spełnia swoje funkcjonalne przeznaczenie, ale posiada charakter i cieszy swoją formą.

Wśród tworzonych kolekcji doszukać się można inspiracji ornamentem klasycznym, delikatnych form mozaik, wzorów czerpanych z nurtu ART DECO jak i minimalistycznych, współczesnych propozycji formy.

Starają się, aby ich kolekcje były różnorodne w struktury, kształty, barwy i temperatury. Wszystkie produkty wykonują i malują ręcznie, przykładają też wielką wagę do wykorzystywanych materiałów, które są przyjazne środowisku i pochodzą od lokalnych producentów. Chętnie realizują ciekawe, indywidualne projekty.

Aktualnie pracują też nad kolekcją płytek cementowych, której inaugurację planują w drugiej połowie października 2016 podczas targów wnętrz Warsaw Home Expo. Ich warsztat mieści się w Krakowie, a prowadzi go Anna Michalewicz – artystka specjalizująca się w technikach ceramicznych oraz malarstwie olejnym, absolwentka m. in. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter