Projekt Arting 2020 Dziedzictwo – konkurs projektowania zrównoważonego

Przedmiotem konkursu Projekt Arting 2020 „Dziedzictwo” są projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego wskazujące rozwiązania poprawiające funkcjonowanie człowieka, i jego otoczenia zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowania energii.

Celem konkursu Projekt Arting 2020 Dziedzictwo jest budowanie świadomości o roli wzornictwa przemysłowego w zrównoważonym rozwoju, poprzez tworzenie innowacyjnych projektów wzorniczych oraz upowszechnianie pojęcia energii jako wspólnego dobra oraz zasad gospodarowania nim.

Projekt Arting 2020 Dziedzictwo - konkurs projektowania zrównoważonego

Konkurs Projekt Arting 2020 Dziedzictwo

W konkursie mogą brać udział studenci i absolwenci wydziałów wzornictwa przemysłowego, architektury, uczelni technicznych, projektanci wzornictwa, architekci, inżynierowie i zespoły projektowe. Do konkursu mogą być zgłaszane projekty będące w fazie koncepcji, wdrożenia a także projekty już zrealizowane przy czym ilość prac zgłaszanych przez jednego uczestnika lub grupę jest nieograniczona.

Z Bielska+Białej – kolekcja produktów z wełny - Kinga Kostka

Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach:

Technologia – przedmioty i procesy zgodne z rozwojem zrównoważonym.
Środowisko – ochrona środowiska i podnoszenie świadomości przyrodniczej.
Dziedzictwo – projekty inspirowane dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym pogranicza polsko-słowackiego Euroregion Beskidy.

Woda w mieście – zestaw naczyń z kamionki - Agata Łobaczuk

Projekt Arting

Projekt Arting ma ambicje bycia nie tylko konkursem ale też imprezą edukacyjną promującą ludzi i wiedzę. Zapraszamy sponsorów do fundowania nagród dla najlepszych projektantów ale też staramy się by ich projekty wzbudziły jak największy rezonans. Stąd cykl wystaw i seminariów min. w Bielsku-Białej, Ostrawie, Krakowie i Katowicach. Wystawa online, publikacje, film. Konkurs ma formułę międzynarodową i jest elementem polsko-czeskiej akcji edukacyjnej na terenie Euroregion Beskidy finansowanej dzięki programowi Interreg Polska-Słowacja 2014-2020. Zwiększa to obszar oddziaływań i ilość kontaktów co korzystnie wpływa na wymianę myśli i poglądów.

Swawole, memory ruchowe - Agnieszka Zygmunt

Pula nagród to 30.000 złotych. Nagrodą główną jest 10.000 złotych. 4.000 złotych zdobędzie zwycięzca kategorii. 1.000 złotych zdobędą wyróżnione prace. Termin zgłaszania prac 31.05.2020r.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Ludzie-Innowacje-Design z siedzibą w Bielsku-Białej. Więcej informacji na temat konkursu Projekt Arting 2020 Dziedzictwo, oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.

Ptoszki - Ewelina Lekka
Projekt koncepcyjny gry planszowej – warcaby - Paulina Morawa
Piwowarstwo domowe – zestaw naczyń dowarzenia piwa w domu - Aleksandra Polek
Niezłe ziółko - Urszula Kucula - Monika Szuban
Kuchnia w naturze. Projekt zestawu naczyń do tworzenia i przygotowania posiłków - Marianna Konieczna
HEKSO - Projekt suszarni solarno-powietrznej do żywności - Weronika Żytko
Doświadczanie rzeki Wisły – projekt wiślanej jednostki turystycznej Vistla - Aleksandra Rutkowska
Cieszyńskie ciasteczka - Kinga Kostka
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter