Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_

Jak powinno wyglądać mieszkanie dla nowoczesnego, wielkomiejskiego singla? Projekt na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od pracowni _slab_ jest ciekawym przykładem takiej realizacji. Marcin Śliwiński i Łukasz Ługowski wspólnymi siłami stworzyli wnętrze, które jest uosobieniem sztuki nowoczesnej ubranej w codzienne życie miejskie. 

Mancave – przestrzeń nowoczesnego mężczyzny 

Stylistyka wnętrza podporządkowana została ciemnym kolorom oraz naturalnym szlachetnym materiałom, takim jak drewno, metal czy surowy beton. Efekt końcowy miał doprowadzić do stworzenia przestrzeni, którą można nazwać spotykanym niekiedy terminem „mancave” – czyli przestrzeni dla nowoczesnego faceta. 

Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_

Akcenty stylu industrialnego 

Klimat wnętrza uzupełniony został delikatnymi, industrialnymi akcentami w postaci charakterystycznych opraw oświetleniowych. Aby nadać wykończeniu prestiżu, zastosowane zostały okładziny z ciemnych płyt marmurowych z wyraźnym żyłkowaniem. Całość kompozycji zaprojektowana została tak aby uzyskać wrażenie ciepłego i kameralnego wnętrza.

Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_

Wnętrze z duszą artysty 

Istotną kwestią był również fakt, że Klient lubi ciekawą, nowoczesną sztukę. Projektanci wykorzystali przestrzeń holu, zmieniając ją w mini galerię sztuki z wyrazistymi, nowoczesnymi obrazami. W projekcie uwzględniona została również kwestia stworzenia miejsca do pracy zdalnej dla Klienta. W tym celu wygospodarowano przestrzeń biurową w sypialni.

Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_

Układ funkcjonalny 

W układzie funkcjonalnym mieszkania wprowadzona została również bardzo ważna zmiana. Przestrzeń pierwotnie przeznaczona na szafę w zabudowie, została wydzielona oraz zaaranżowana jako garderoba. Co więcej, dzięki przeniesieniu do wspomnianej garderoby zajmującej dużo miejsca pralki udało się uzyskać dużo więcej miejsca w łazience na czym bardzo zależało Klientowi.

Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_

_slab_

Pracownia _slab_ powstała w połączeniu sił dwóch doświadczonych projektantów, pasjonatów architektury: Marcina Śliwińskiego oraz Łukasza Ługowskiego. Każdy z Panów specjalizuje się w innym aspekcie ogromnej dziedziny jaką jest architektura – Marcin w architekturze wnętrz, Łukasz w projektowaniu budynków. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kreatywności tworzą atrakcyjne, funkcjonalne i kompleksowe rozwiązania projektowe, które są powodem satysfakcji nawet dla najbardziej wymagających Klientów.

Zobacz również: Apartament w stylu soft loft | Modern Classic, czyli krakowski eklektyzm

Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_ Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_ Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_ Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_ Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_ Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_ Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_ Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu od _slab_

 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter