Projekt przebudowy wnętrz domu na warszawskim Wilanowie

Imponujące, otwarte przestrzenie oraz ciekawe zestawienia intrygujących form i faktur to cechy charakterystyczne wnętrza domu na warszawskim Wilanowie. Projekt i wizualizację przygotowała Nastazja Kropidłowska.

Czas na zmiany

Po prawie piętnastu latach mieszkania w domu położonym w zielonym zakątku stolicy inwestorzy zdecydowali się na wprowadzenie zmian i modyfikacji dotychczasowego wyglądu wnętrz. Pozostawiono jednak atmosferę wolności, która unosi się już od progu – pierwotny układ otwartej przestrzeni obejmuje salon z jadalnią.

Przestronny salon z beżowym narożnikiem w domu na warszawskim Wilanowie
Przestronny salon z dużym narożnikiem

Aby jeszcze bardziej pogłębić efekt przestronności, zdecydowano się powiększyć okna i dodać kilka nowych, które wprowadzą naturalne światło do pomieszczeń. Usunięto z kolei sufity podwieszane, a kuchnię zamknięto drzwiami. W tej strefie znajduje się także mniejszy salon, który pełni funkcję czytelni, co jest dość nowatorską koncepcją.

Beżowe meble w projekcie kącika czytelniczego
Przytulny kącik czytelniczy

Wcześniej pomieszczenie to służyło jako pokój gościnny. Projektantce zależało jednak na powiększeniu miejsca, w którym cała rodzina może spędzić wspólnie czas. W ten sposób zyskano jasny podział: parter przeznaczony jest do użytkowania w ciągu dnia, piętro z sypialniami tworzy nieco bardziej intymną część nocną, z kolei na poddaszu znajduje się pokój dla gości i pokój zabaw dla dzieci.

Ciepłe drewno i chłodna biel

Inwestorom zależało na stworzeniu wnętrza o przyjaznym klimacie, idealnego dla czteroosobowej rodziny. Postawiono zatem na minimalistyczną biel, którą zestawiono z elementami drewnianymi: pojawiły się one na zabudowie meblowej, obudowie otworów okiennych, drzwiach, a także na podłodze w formie układu jodły francuskiej.

Drewniana podłoga w jodełkę w kuchni projektu Nastazji Kropidłowskiej
Jodełka francuska na podłodze

Odcień drewna dębowego stworzył piękną kompozycję z kolorami mebli tapicerowanych o karmelowej barwie. Zastosowanie naturalnego materiału zaowocowało ociepleniem wyglądu wnętrz, stwarzając prawdziwie domową atmosferę. W projekcie pojawił się również kamień z zielonym użyleniem, który zdobi podłogę w przedpokoju, ścianę w kuchni, a nawet blat stolika kawowego. Oryginalną aranżację tego niebanalnego wnętrza uzupełniły czarne i mosiężne detale.

Designerskie wnętrza domu na warszawskim Wilanowie 

To, co przyciąga wzrok w warszawskim domu to wyjątkowe, oryginalne meble wolnostojące oraz ciekawe dodatki w postaci oświetlenia. Uwagę przykuwają również mosiężne lampy, które wiszą nad długim stołem, oddzielającym jadalnię od salonów. Zaokrąglony kształt oryginalnych opraw oświetlenia idealnie nawiązuje również do brył mebli – krzeseł i zestawu wypoczynkowego w czytelni.

Drewniany stół w jadalni we wnętrzach domu na warszawskim Wilanowie
Mosiężna lampa nad dębowym stołem w salonie

Kącik czytelniany wyposażony został w designerski, podświetlany regał – idealny do wyeksponowania ulubionych książek oraz pamiątek rodzinnych. W projekcie zastosowano również bogatą paletę materiałów wykończeniowych, takich jak szkło matowe, szkło ryflowane typu flutes, fornir dębowy flader oraz fornir frezowany w drobną strukturę cienkich paseczków, cienkie aluminiowe ramki frontów meblowych w kolorze mosiądzu, widoczne na zabudowie w kuchni.

Brązowe meble we wnętrzach domu projektu Nastazji Kropidłowskiej
Brązowe meble w salonie

Wnętrza domu na warszawskim Wilanowie to miejsce pełne nowoczesnego designu- mebli i dodatków, które kreują wyjątkowy, niepowtarzalny styl.

Projekt został wyróżniony w konkursie „Light up! With AQForm”.


Projekt: Nastazja Kropidłowska | nkropidlowska.com

Zobacz również: Piękne wnętrza domu w Rudzie Bugaj | Rezydencja na przedmieściach Warszawy

Przestronny hol z podłogą w jodełkę w projekcie Nastazji Kropidłowskiej
Marmur na podłodze w przestronnym holu w projekcie Nastazji Kropidłowskiej
Przestronny salon z dużym stołem i beżowym narożnikiem
Duży stół i komplet krzeseł w salonie domu na warszawskim Wilanowie
Duży stół i komplet krzeseł w salonie domu na warszawskim Wilanowie
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter