Projektanci poszukiwani, czyli konkurs make me 2020

Tylko do końca czerwca można przesyłać zgłoszenia do międzynarodowego konkursu wzorniczego make me! To jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Pula nagród w tym roku wynosi 65 000 zł.

Otwarty na projektantów młodego pokolenia konkurs make me 2020 pozwala na dużą swobodę tworzenia. Dedykowany jest osobom, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu. W konkursie nagradzane są również projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. Nabór do tegorocznej edycji konkursu został przedłużony z powodu przeniesienia terminu festiwalu na wrzesień 2020, będącego rezultatem wybuchu pandemii COVID-19.

Projektanci poszukiwani, czyli konkurs make me 2020 - Łódź Design Festival

Projektancie, projektantko, może ten niecodzienny czas okazał się dla Ciebie inspirujący i stał się impulsem do zaprojektowania nowych rozwiązań. Podziel się nimi! Dziś, bardziej niż dotychczas, potrzebujemy innowacyjnego myślenia i refleksji nad wcześniejszymi wyborami – zachęca koordynatorka konkursu, Katarzyna Ludwisiak.

Konkurs make me 2020

W 2019 roku zgłoszenia do konkursu przesłało 148 projektantów z całego świata. Oprócz zgłoszeń polskich studentów, absolwentów oraz projektantów, do konkursu wpłynęły aplikacje z takich krajów, jak Egipt, Francja, Szwajcaria, Niemcy, Litwa, Korea Południowa, Włochy, Anglia, Holandia, Hong Kong, Rosja, Szwecja, Słowacja, Kanada, Austria, Izrael, Turcja, Argentyna, Mołdawia, Hiszpania, Czechy czy Norwegia.

Projektanci poszukiwani, czyli konkurs make me 2020 - Łódź Design Festival

Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu nagrodę główną 50.000 zł PARADYŻ AWARD ufundowaną przez Ceramikę Paradyż oraz nagrodę specjalną Interprint 5.000 zł, otrzymali Patrick Henry Nagel i Nils Körner (Haus Otto) za projekt “The One Dollar Glasses”. Nagrodę specjalną w wysokości 10 tys. zł, ufundowaną przez Łódź Design Festival, otrzymał Mateusz Mioduszewski za projekt “ASHka – ceramika z popiołu”.

Projektanci poszukiwani, czyli konkurs make me 2020 - Łódź Design Festival

Konkurs służy także temu, żeby wyłaniać projekty, które odpowiadają na najważniejsze wyzwania współczesności. Termin naboru przedłużyliśmy między innymi po to, żeby mogły dotrzeć do nas zgłoszenia projektów odpowiadających na aktualną sytuację na świecie. Chcemy dać projektantom szansę, żeby zaproponowali rozwiązania adekwatne do tego, co dzieje się dookoła nas – mówi dyrektor ŁDF, Michał Piernikowski.

Jury konkursu make me 2020

Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, międzynarodowe jury, które podczas tegorocznej edycji będzie obradowało w składzie: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Czesława Frejlich, Boaz Katz, Szymon Hanczar, Luca Nichetto, Agata Nowotny, Mariusz Włodarczyk, Jerzy Porębski, Maurizio Burrato i Michał Piernikowski. Na podstawie przesłanych zgłoszeń, jury wybierze około 20 najlepszych projektów, które zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej w trakcie trwania festiwalu.

Projektanci poszukiwani, czyli konkurs make me 2020 - Łódź Design Festival

Twórcy trzech najciekawszych projektów otrzymają ufundowane przez partnera konkursu Ceramikę Paradyż nagrody Paradyż Awards. Ich łączna pula w tym roku wynosi 60 000 zł – pierwsza nagroda ma wartość 30 000 zł, druga 20 000 zł oraz trzecia 10 000 zł. Nagrodę specjalną w wysokości 5 000 zł ufunduje firma Interprint.

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie konkursu make me 2020!

Projektanci poszukiwani, czyli konkurs make me 2020 - Łódź Design Festival

Łódź Design Festival

Łódź Design Festival powstał w 2007 roku jako przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa. Od początku prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez projektowanie graficzne, architekturę, rzemiosło, aż po kreowanie usług i interakcji. Dziś skupia się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji. Prezentuje innowacje i projekty mające duży wpływ na nasze otoczenie. Łódź Design Festival to wydarzenie, na którym inspiracji poszukiwać mogą projektanci, architekci, przedstawiciele zawodów kreatywnych, a także każdy zainteresowany kulturą i wzornictwem. W programie najmocniejszymi punktami są zawsze wystawy tematyczne, spotkania z ekspertami w dziedzinie designu i architektury, dyskusje i wykłady, a także warsztaty dla dorosłych i dzieci.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter