Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble

O manufakturze Wolne Meble mieliście już okazję przeczytać na naszym portalu. To wrocławska marka tworząca meble od podstaw, na zamówienie i zgodnie z wizją klienta, a głównymi materiałami wykorzystywanymi w produkcji jest lite drewno, stal i szkło. Poza ofertą dostępną na stronie marki Wolne Meble specjalizują się w indywidualnych projektach na życzenie klienta – i właśnie o charakterystykę takich koncepcji podpytaliśmy współzałożyciela marki – Zbigniewa Żelaznego.

Wolne Meble – wolny wybór

Główną profesją manufaktury Wolne Meble jest wykonywanie mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz na zamówienie. Antresole, ściany loftowe ze stali i szkła, oranżerie i wiele innych. Tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, ponieważ twórcy marki dają pełną wolność wyboru. Wszystko po to, aby zamawiający otrzymał swój wymarzony produkt. Czas realizacji takiego projektu waha się od 4 do 12 tygodni, w zależności od poziomu skomplikowania.

Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble - drewniany stół w restauracji

Meblem, który najczęściej projektuje się w pracowni, jest stół. Fakt ten szczególnie cieszy założycieli, którzy zauważają mocny trend powrotu do stołu, jako centrum domu, który wcześniej został mocno wyparty przez wielki ekran telewizora i kanapę. Każdy klient ma swoje wyobrażenie o tym miejscu i dzięki temu każdy z ich stołów jest unikatowy.

Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble - drewniany stolik w salonie

Przyjdź ze swoim marzeniem, a oni pomogą w jego realizacji!

Założyciele marki wyszli z założenia, że chcą zaoferować klientowi współpracę na wielu płaszczyznach.

Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble

Nasi klienci mają pełną dowolność. Mogą mieć tylko pomysł, inspirację, a my zajmiemy się resztą, czyli projektem docelowym, designem oraz etapami wykonania. Lub mogą przyjść z gotowym projektem i wtedy doradzimy w temacie doboru materiałów, ich zastosowania, zabezpieczenia drewna, stali itd., a następnie zrealizujemy ten projekt – wyjaśnił Zbigniew Żelazny, jeden z założycieli marki.

Zdaniem twórców, najciekawszy efekt uzyskuje się wtedy, kiedy klient dodaje coś od siebie. Może to być modyfikacja standardowego produktu poprzez zmianę wymiaru czy wybarwienia. Może to być również autorski pomysł klienta, który marzy o jakimś meblu, a projektanci z manufaktury Wolne Meble pomagają w realizacji takiego marzenia.

Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble

Klient kupił okazyjnie mieszkanie w starej kamienicy, zrobił tam remont i zamarzył o stalowej antresoli ze schodami z drewnianymi stopniami. Nasza firma doradziła inwestorowi oraz wykonała ten projekt” – opowiada Żelazny.

Ulubionym etapem przy współpracy z klientem, jest faza koncepcyjna, kiedy wspólnie z architektem pracują nad finalną formą produktu czy wyposażeniem całego pomieszczenia, dobierając przekroje profili stalowych, kształty stelaży, gatunek czy usłojenie drewna.

Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble - szafka na kwiaty

Dla nas to wspaniała, pozytywna energia, kiedy możemy połączyć kilka pomysłów i stworzyć finalne dzieło, które następnie krystalizuje się w naszej pracowni” – dodaje Zbigniew Żelazny.

Zobacz również: Konsola hal od borcas | Kolekcja Point Of View od TON

Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble
Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble - szafa na togi
Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble
Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble - zabudowa z forniru
Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble - drewniany stół z wysuwaną szufladą
Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble
Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble - drewniana lampa i krzesełko dziecięce
Projekty na zamówienie z manufaktury Wolne Meble - stolik i krzesło dla dzieci
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter