Proste, funkcjonalne i dopracowane mieszkanie na wynajem w Gdańsku

Aranżacja mieszkania przeznaczonego na wynajem, zwłaszcza krótkoterminowy, stanowi pewnego rodzaju wyzwanie. Wnętrze od Projectoria Interior Design Studio, to przykład projektu, który łączy w sobie uniwersalną funkcjonalność z dość prostym, łagodnym wystrojem utrzymanym w stonowanej palecie barw ziemi. To wyważenie sprawia, że różnorodni goście będą w stanie poczuć się w wynajmowanym mieszkaniu dobrze. Nie można jednak powiedzieć, że aranżacji, której autorką jest Ela Watras, brakuje wyrazu. Za sprawą ciekawych detali całość nabiera charakteru, co uchwyciła w swoim obiektywie Martyna Jabłońska- Makowska z Martyna Soul Studio.

Funkcjonalność w otwartej przestrzeni – jak urządzić mieszkanie na wynajem krótkoterminowy?

W niewielkim wnętrzu przeznaczonym na wynajem krótkoterminowy niezwykle ważna jest funkcjonalność. To ona sprawia, że goście podczas krótkiego pobytu w tej przestrzeni czują się swobodnie, dostają namiastkę domu, a także mogą się efektywnie zregenerować po dniu zwiedzania lub spraw biznesowych. W projekcie gdańskiego mieszkania konieczne było wprowadzenie drobnych zmian w pierwotnym układzie funkcjonalnym, by podnieść komfort korzystania z dostępnej przestrzeni.

Funkcjonalne mieszkanie na wynajem w Gdańsku projektu Projectoria Interior Design Studio
Funkcjonalne mieszkanie na wynajem w Gdańsku projektu Projectoria

Przed rozpoczęciem prac aneks kuchenny znajdował się w części głównej strefy dziennej, tu gdzie aktualnie stoi stół oraz zabudowa meblowa. Na przeniesienie kuchni pozwolił bardzo szeroki hall. Po wprowadzeniu tej zmiany udało się wyznaczyć część kuchenną oraz część dzienną – łączącą w sobie funkcję sypialni z miejscem odpoczynku, a także jadalnią. Dzięki temu wnętrze stało się bardziej uporządkowane, mimo tego, że całość pozostaje otwarta i płynnie się przenika.

Naturalne barwy i materiały tworzące spójne, klimatyczne i przytulne wnętrze

Na komfort korzystania z wynajmowanej przestrzeni w Gdańsku wpływa także dość neutralna paleta odcieni ziemi. Jasne szarości i biel nie tylko tworzą kojącą i wyciszającą bazę kolorystyczną, ale też optycznie powiększają niewielkie wnętrze. Uzupełniają je subtelne akcenty takie jak błękitna zabudowa kuchenna z mosiężnym wykończeniem, czy czarne konstrukcje kulistych lamp.

Biel i błękit na frontach meblowych w kuchni
Błękitna i biała zabudowa meblowa w aneksie kuchennym

Przytulną aranżację dopełnia także naturalne drewno wykorzystane w zabudowach meblowych. Pozwala ono ocieplić wnętrze i nadaje mu wyrazu. Architektka – Ela Watras – mając na uwadze charakter mieszkania, zaproponowała także wykończenie podłogi dobrej jakości płytkami o delikatnej strukturze drewna. Dzięki temu całość pozostaje spójna. Na życzenie klientów główna ściana w części dziennej została wykończona przecieranym tynkiem strukturalnym, co w subtelny sposób urozmaiciło utrzymaną w szarościach aranżację.

Mieszkanie, w którym ważny jest detal

Prosta, wyważona aranżacja nabiera charakteru nie tylko dzięki naturalnym surowcom wykorzystanym w projekcie, ale także za sprawą niezwykłej dbałości o detale. W części dziennej jest to bez wątpienia zaoblony kształt zabudowy aneksu kuchennego, który nadaje wnętrzu lekkości. Naprzeciwko niego znalazła się także komoda, której fronty wykonano z pionowych listewek, podobnie jak w przypadku czarnej komódki na metalowych nóżkach.

Lustro nad łóżkiem w sypialni w projekcie pracowni Projectornia
Lustro nad łóżkiem w sypialni w projekcie pracowni Projectornia

Wyrazistymi i nietypowymi elementami są także lustra w nieregularnych, organicznych kształtach wykonane według indywidualnego projektu oraz piękne, tekstylne wezgłowie szerokiego, wygodnego łóżka. Dzięki takiemu wykończeniu, mieszkanie w Gdańsku stało się spójnym i klimatycznym wnętrzem. Realizacja Projectoria Interior Design Studio, mimo niewielkiego budżetu i małego metrażu, pozostała funkcjonalna i naprawdę przytulna, a to niezwykle ważne atrybuty mieszkania przeznaczonego na krótkoterminowy wynajem.


Projekt: Projectoria Interior Design Studio | projectoria.pl
Zdjęcia: Martyna Soul Studio | martynasoulstudio.com

Zobacz również: 60-metrowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty | Wnętrze na warszawskim Wilanowie dla rodziny z dwójką dzieci i psem

Minimalistyczna sypialnia w palecie barw ziemi
Zabudowa w kolorze drewna w projekcie mieszkania na wynajem w Gdańsku
Designerskie lustro w projekcie pracowni Projectoria Interior Design Studio
Designerskie lustro nad łóżkiem w sypialni w projekcie pracowni Projectornia
Proste, funkcjonalne i dopracowane mieszkanie na wynajem w Gdańsku
Szara ściana w salonie w projekcie mieszkania na wynajem
Proste, funkcjonalne i dopracowane mieszkanie na wynajem w Gdańsku
Zabudowa w kolorze drewna w projekcie mieszkania na wynajem w Gdańsku
Zabudowa w kolorze drewna w projekcie mieszkania na wynajem w Gdańsku
Błękitne fronty i złote gałki w mieszkaniu na wynajem w Gdańsku
Biel i błękit w projekcie kuchni w mieszkaniu na wynajem
Zabudowa w kolorze drewna w projekcie mieszkania na wynajem w Gdańsku
Zabudowa w kolorze drewna w projekcie pracowni Projectoria Interior Design Studio
Biel, drewno i designerskie lustro w projekcie pracowni Projectoria Interior Design Studio
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter