Pracownia PMAA i prywatny penthouse w Barcelonie

Prywatny apartament znajduje się na ostatnim piętrze budynku mieszkalnego w barcelońskiej dzielnicy Raval i został zaprojektowany przez studio PMAA. Przestrzeń dzielą przegrody podzielone łukowatymi otworami.

Apartament PMAA dzielony przegrodami

Ta realizacja to projekt studia PMAA. Cechą charakterystyczną tego apartamentu są przegrody. Dzięki tym przegrodom można było podzielić apartament o powierzchni 99 m² na dwie strefy: część dzienną, która widoczna jest od razu po przekroczeniu progu drzwi oraz część prywatną gdzie znajduje się m.in. łazienka. W części dziennej dominuje ogromna sofa segmentowa, która pasuje do kolumn ścian działowych.

Dywan w kolorze morskim został wybrany na podłogę, uzupełniając tym samym tropikalną roślinność. Pokój ten wychodzi na ulicę przez łukowate okna w oryginalnej elewacji budynku, które wraz z katalońskimi sklepieniami sufitowymi zainspirowały architektów do zaprojektowania nowych ścianek działowych.

Duże łuki w apartamencie w Barcelonie projektu studia PMAA

„Geometryczne powtórzenie kolejnych ścian nośnych daje wyjątkową przestrzeń, która zachowuje swoją oryginalność” – wyjaśnia studio PMAA.

Zieleń i zielona podłoga w apartamencie w Barcelonie projektu studia PMAA

Szkło w projekcie studia PMAA

Stopniowa podłoga prowadzi do łazienki, w której znajduje się w srebrnej obudowie. Uwagę zwraca pudełkowa, lustrzana przestrzeń, w której ukryta jest toaleta. Wysoka tafla szkła, oddziela tę przestrzeń od sypialni – biała zasłona może zostać przeciągnięta, aby zapewnić prywatność w razie potrzeby. Chociaż wystrój został w dużej mierze ograniczony do minimum, pracownia PMAA postanowiła zachować istniejące wzorzyste kafelki w kuchni, które są wykończone stalowymi elementami do przechowywania i stołem.

Zieleń i zielona podłoga w apartamencie w Barcelonie projektu studia PMAA

Hiszpania, Katalonia – ta lokalizacja sprawia, że wycieczka po apartamencie jest niczym wakacyjna podróż.

Zdjęcia: José Hevia.

Zobacz również: Sojka & Wojciechowski i apartament na Powiślu | Tulip Residences na warszawskiej Pradze

Białe sofy w salonie w apartamencie w Barcelonie projektu studia PMAA
Przedpokój w apartamencie w Barcelonie projektu studia PMAA
Jadalnia w apartamencie w Barcelonie projektu studia PMAA
Jasne wnętrze w apartamencie w Barcelonie projektu studia PMAA
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter