Przemysław „Mac” Stopa dla kultowej włoskiej marki Cappellini

Przemysław „Mac” Stopa to pierwszy polski projektant, który stworzył meble dla kultowej włoskiej marki Cappellini. Drum to hołd dla heksagonalnych form padów perkusyjnych z lat 80 ubiegłego wieku. Kształty te, w różnych konfiguracjach tworzą na powierzchni foteli efekt wzorów 3D.

Cappellini to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i awangardowych włoskich marek meblowych – projektują dla niej wszystkie światowe sławy designu, w tym jej twórca Giulio Cappellini, biznesmen, dizajner i trendsetter. Większość mebli produkowanych przez tę włoską manufakturę wchodzi do kanonu klasyków światowego designu, a kolejne nowości zaskakują nie tylko formą, ale także zastosowanymi materiałami i rozwiązaniami.

Meble Drum zaprojektowano w taki sposób, aby można było je łączyć w większe całości. Modułowe są także stoliko-pufy. Meble wypełnia pianka poliuretanowa w kilku gęstościach. Tapicerka wykonana jest z elastycznej tkaniny ze wzorem w trzech różnych wariantach i kilku opcjach kolorystycznych. W skład kolekcji wchodzą także stoliki do foteli wykonane z giętej blachy i dostępne w kolorach białym lub antracytowym.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter