Przestrzeń bardzo osobista – pomysły marki VOX na idealną sypialnię

Sypialnia to strefa wyciszenia i odpoczynku, w której możemy się zaszyć i zapomnieć o całym świecie. Samodzielne zaaranżowanie tej przestrzeni nie jest trudne, wystarczy plan działania i uruchomienie wyobraźni. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Meble i dodatki w sypialni

Odpowiednio dobrane meble i praktyczne dodatki sprawią, że łatwo stworzymy sypialnię, w którym kameralna atmosfera będzie szła w parze z wygodą i funkcjonalnością. Podstawą sukcesu w samodzielnej aranżacji tej przestrzeni jest przede wszystkim precyzyjne wymierzenie pomieszczenia oraz wyposażenia, które chcemy wykorzystać. Jeśli mamy wątpliwości, czy wybrane przez nas rozwiązania sprawdzą się w sypialni, warto skorzystać z wirtualnych kreatorów wnętrz.

Przestrzeń bardzo osobista - pomysły marki VOX na idealną sypialnię

Rozwiązania takie jak VOXBOX nie wymagają instalowania – uruchamia się je bezpośrednio w oknie przeglądarki. Z jego pomocą możemy odtworzyć układ naszej sypialni, a potem zapełnić ją meblami, dodatkami i upewnić się, że nasz pomysł nadaje się do realizacji.

Znajdź miejsce w sypialni

Na co zwrócić uwagę planując sypialnię? Miejsce dla łóżka wybieramy nie tylko względem okna (by mieć dobre doświetlenie) i drzwi (by zapewnić sobie prywatność), ale też w stosunku do pozostałego wyposażenia wnętrza. Kluczowe jest, by mieć do niego wygodny dostęp, a zarazem móc swobodnie korzystać z pozostałych mebli. Dlatego szafka nocna musi być dopasowana wysokością do łóżka, a szafy na ubrania ulokowane tak, byśmy mogli wygodnie je otwierać, zaś szuflady w komodzie swobodnie wysuwać.

W małych pomieszczeniach nieocenione będą szafy z drzwiami harmonijkowymi. Dzięki nim zyskamy cenną przestrzeń. Jeśli zrezygnujemy z tradycyjnych drzwi na rzecz rozwiązań przesuwnych okaże się, że w pokoju nagle mamy znacznie więcej miejsca. Świetnie sprawdzą się w takim zastosowaniu np. drzwi Fresto o prostym, minimalistycznym wzornictwie.

Przestrzeń bardzo osobista - pomysły marki VOX na idealną sypialnię

W mniejszych pokojach łóżko warto postawić w narożniku lub skierować dłuższym bokiem równolegle do ściany – to zapewni nam optymalne wykorzystanie przestrzeni. Najważniejsze jest, by dookoła mebla zapewnić sobie wygodną przestrzeń do codziennego wstawania. A co z rozmiarami łóżka? Długość wybieramy do swojego wzrostu, zaś szerokość – w zależności od liczby użytkowników. Łóżko dla jednej osoby musi mieć min. 90 cm, dla dwóch – 160 cm. Jeśli jednak mamy zapas przestrzeni, warto dodać sobie parę centymetrów – np. w kolekcji Simple marki VOX dostaniemy łóżko w szerokościach 90, 120, 140, 160 lub 180 cm.

Twoje miejsce

Nawet w sypialni, którą dzielimy z drugą osobą, warto wyznaczyć sobie prywatną przestrzeń. Własny kąt do codziennego wykorzystania pomoże nam wydzielić praktyczna toaletka z kolekcji Nature od VOX. Jest ona nie tylko miejscem, w którym codziennie dbamy o swój wygląd. Ten sprytny mebel, który bez problemu zmontujemy sami, wzbogaci nasze wnętrze o nowe funkcje. Po wewnętrznej stronie blatu znajduje się lusterko, czyli najważniejszy element toaletki.

Przestrzeń bardzo osobista - pomysły marki VOX na idealną sypialnię

Po jego opuszczeniu mebel zamienia się w wygodne biurko. Dzięki temu rozwiązaniu, sypialnię szybko zmienimy na domową pracownię, gdy zechcemy odciąć się od reszty domowników i w skupieniu popracować. W tym czasie, gdy w domu przebywa cała rodzina, sypialnia może być naszym azylem także w ciągu dnia. Pomyślmy też, by dodać do przestrzeni i sobie trochę życia – np. poprzez rośliny. Te nie tylko staną się efektowną ozdobą, ale także pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, pomogą się odprężyć i zrelaksować.

Zadbaj o klimat aranżując sypialnię

Przy aranżacji sypialni, zwłaszcza takiej, która będzie też od czasu do czasu naszym miejscem pracy, należy pamiętać o odpowiednich dodatkach i oświetleniu. Komodowa lampa Til przyda się w trakcie wieczornej lektury. Będzie też cenną ozdobą pomieszczenia dzięki swojej lekkiej i minimalistycznej formie.

Pamiętajmy, że w zachowaniu równowagi i wewnętrznego spokoju zawsze pomaga porządek wokół nas. Dlatego nastrojowa sypialnia, to taka w której nie rozpraszają nas zbędne przedmioty, a otaczają nas rzeczy, których naprawdę potrzebujemy. Resztę chowamy do szafek, szuflad albo w komodzie takiej jak ta kolekcji Simple. Można ją skonfigurować dokładnie tak, jak mamy na to chęć – samodzielnie wybieramy kolor frontu, odcień korpusu, pasujące uchwyty oraz nóżki i mebel marzeń gotowy.

Przestrzeń bardzo osobista - pomysły marki VOX na idealną sypialnię

Jeśli kolejne dni spędzamy w tym samym otoczeniu, to czasem lekka jego modyfikacja potrafi zdziałać cuda. Wystarczy lekko przemeblować sypialnię, przestawić meble albo wynieść coś do innego pokoju tworząc sobie np. kącik do praktykowania jogi. Możemy wymienić zasłony albo dodać element dekoracyjny. Ścianę za zagłówkiem łóżka możemy pokryć bardziej dekoracyjną tapetą albo wykorzystać wytrzymałe ściany dekoracyjne Kerradeco. Wzór Textile Tweed wprowadza miękkość tkanin na, a montaż paneli nie wymaga przeprowadzania czasochłonnego remontu.

Przestrzeń bardzo osobista - pomysły marki VOX na idealną sypialnię

Czasami wystarczą też jedynie drobne poprawki lub modyfikacje. Na przykład w krześle Uni możemy zmienić oparcie – te są dostępne w kilku kolorach, dzięki czemu możemy dopasować krzesło do nowej aranżacji sypialni bez kupowania nowego mebla. Poczucie wpływu na przestrzeń i na to, jak wygląda, dodaje nam pewności siebie i uwalnia kreatywność.

Marka VOX

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzą, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego ich produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. Ich celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

Zobacz również: Lato w ogrodzie – dodatki, które wprowadzą wakacyjny klimat | 8 pomysłów na strefę wypoczynkową

Przestrzeń bardzo osobista - pomysły marki VOX na idealną sypialnię
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter