Przestrzeń do pracy

Przestrzeń do pracy

Łódź Design Festival 2015 to autentycznie morze inspiracji, to właśnie tam pierwszy raz zobaczyliśmy markę FamFara. Jest to marka o solidnym zapleczu, które stanowi HABE Kinga Kosińska – firma, która jest częściowo twórcą marki i głównym producentem naszych mebli. W ten sposób FamFara jest bogatsza o doświadczenie i wiedzę firmy od lat działającej na rynku. Zaczęło się niepozornie od potrzeby zorganizowania wspólnej przestrzeni, w której i dorośli i dzieci czuliby się swobodnie. Tak powstał ich pierwszy projekt – Kubbiki. Jednak tym razem skupimy się na tworzeniu przestrzeni do pracy razem z FamFara – biurko, krzesło, piórnik oraz podstawka.

Podstawka jest przenośnym uchwytem pod książkę, podręcznik lub tablet. Przydatna zwłaszcza podczas nauki- ułatwia bowiem korzystanie np. z tekstu podczas pisania. Złożona zajmuje mało miejsca, łatwo więc ją schować do szuflady czy podręcznej torby.

Piórnik to proste w formie pudełko pozwalające uporządkować akcesoria biurowe. Trzy przegródki różnej wielkości, segregują przedmioty kategoriami.

Biurko jest przeznaczone dla każdego odbiorcy, pozwala na to regulowana wysokość blatu. Sprezentowane dziecku  staje się jego miejscem pracy na lata, najniższy poziom -60cm- pozwala posadzić przy nim dumnego pierwszoklasistę, a nawet przedszkolaka, najwyższy poziom -72cm-  to już miejsce pracy dla maturzysty, studenta, dorosłego człowieka.

Zagłębienie w blacie to idealne miejsce na ołówki, długopisy, pendrive’y . Nogi lekko wystające po bokach stają się zaporą dla spadających kredek. Mała szufladka jest przeznaczona na drobiazgi, podręczne dokumenty. Jednym słowem prosta, oszczędna forma, ale funkcjonalna. Biurko można nabyć w komplecie z krzesłem. Krzesło wykonane ze sklejki, wymiarami dostosowane jest dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Krzesło może być uzupełnieniem do naszego Biurka.

Stylizacja: Fam Fara i AM Pracownia (Agata Melerska Pracownia).

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter