Przestrzeń z unikatową historią miejsca od MADAMA

Architekci z pracowni MADAMA stworzyli projekt z poszanowaniem dla indywidualnego charakteru wyjątkowego budynku, jakim jest dawna Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. Również umiejscowienie na Pradze Północ nie pozostaje bez znaczenia. Jest to bowiem jeden z niewielu fragmentów stolicy, który nie został w pełni strawiony przez wojnę. Jest to miejsce z ciekawą historią, od której nie ma sensu się odcinać. Fabryczny zespół budynków pochodzi z końca XIX wieku.

Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”

Niedawno postindustrialna przestrzeń zyskała nowe życie. W miejscu, gdzie niegdyś wytwarzano spirytus, powstało Centrum Praskie Koneser. Z kolei dziedziniec znajdujący się wewnątrz kompleksu zyskał miano Placu Konesera. Obecnie jest to przestrzeń z dużym potencjałem do różnorodnych działań. Łączy centrum biznesowe, przestrzeń mieszkalną, wydarzenia kulturalne, targi żywności, modę i Muzeum Polskiej Wódki.

Ściana z cegły i przyciemnione szkło w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA

Intymność w otwartej przestrzeni

Wewnątrz biura zachowano zatem wiele surowych materiałów – cegłę, beton oraz kontrastujące ze sobą barwy w postaci czerni i bieli. Jednocześnie nie brakuje tu elementów drewnianych, które wraz z roślinami ocieplają atmosferę wnętrza. Kolejny ważny aspekt, którym kierowali się architekci to profil firmy zlecającej projekt. Inwestor, czyli firma Stalgast zajmuje się m. in.  produkcją mebli gastronomicznych oraz wyposażenia ze stali nierdzewnej.

Ściana w kolorze butelkowej zieleni w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA

Kierujemy się przede wszystkim space planem. Uważnie go studiujemy, aby właściwie zagospodarować i podzielić przestrzeń oraz wydzielić miejsce na wszystkie funkcje biura. Ważne jest to, aby każdy dział firmy miał odpowiednio zaaranżowaną powierzchnię dla siebie – tłumaczy Agata Frątczak, architektka, współwłaścicielka MADAMA.

Wnętrza w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA

Dlatego we wnętrzu znalazło się wiele stalowych elementów, by wymienić choćby ladę recepcyjną, panele ścienne, czy podwieszany sufit. Ponadto pojawiły się nawiązania kolorystyczne do niebieskiego logo firmy Stalgast. Wygospodarowano też miejsce na punkty spotkań, gdzie ustawiono wygodne siedziska i stoliki.

Ściana z cegły, zielony mech i huśtawka w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA

Open Space z intymnym klimatem

Poprzednie biuro inwestora podzielone było na odrębne pomieszczenia, gdzie mieściły się poszczególne działy. W nowej inwestycji architekci odeszli od tej koncepcji. Obecnie funkcjonuje open space, jednak zaaranżowany w taki sposób, by każde stanowisko pracy zachowało intymny klimat. Wykorzystano do tego m. in. szklane ścianki działowe oraz dekoracyjne filcowe panele akustyczne.

Szklany, przeszklony box i jasnoszare meble w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA

Na etapie doboru elementów wyposażenia, architekci postawili na polski design. Wykorzystano nowoczesne, oryginalne oświetlenie firmy Chors. W biurze zagościły też niesztampowe meble biurowe marki Profim, na przykład fotele obrotowe Nu oraz regały od firmy Balma.

Pracownia MADAMA

Biuro architektoniczne MADAMA to duet kreatywnych i doświadczonych architektów. Ich celem jest aranżowanie unikalnej atmosfery wnętrz już na poziomie projektu. Przestrzenie stworzone przez MADAMA inspirują i wyzwalają pozytywną energię. Pracownia zrealizowała wiele ciekawych projektów. Wśród nich można znaleźć mieszkanie dla współczesnych nomadów czy Lush Life, czyli siłownię i SPA w Turku.

Foto: Yassen Hristov

Zobacz również: Warszawska siedziba SYZYGY i Ars Thanea | Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy

Ściana z cegły z zielonymi detalami w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA
Brązowe meble i beżowa ściana
Szare meble i szara ściana w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA
Białe ścian i szare meble w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA
Czarna ściana i duży drewniany regał w biurze firmy Stalgast projektu MADAMA
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter