Przytulny apartament na warszawskim Żoliborzu

Nazwa Żoliborz pochodzi od francuskiego Joli Bord, co oznacza Piękny Brzeg. Nic dziwnego – to dzielnica, która zdecydowanie wyróżnia się na mapie stolicy. Zieleń, stare, klimatyczne kamienice, niepowtarzalna atmosfera – ta część miasta niejednokrotnie była bohaterką piosenek i poezji. Właśnie tu mieści się przytulny apartament, który udowadnia, że minimalizm ma też przyjazne oblicze.

Przytulny apartament na Żoliborzu

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu zostało zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń, z jednoczesną dbałością o detale i estetykę. W efekcie powstała nowoczesna, prosta przestrzeń, będąca uosobieniem hasła Less is more, jednocześnie niepozbawiona ciepła.

Przytulny apartament na warszawskim Żoliborzu - Taff Architekci

Monochromia: i wszystko jasne!

W kuchni i salonie króluje biel. Dzięki temu przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Otwarty plan pozwala maksymalnie wykorzystać niewielki metraż. Zabudowa w kuchni została również utrzymana w bieli, dzięki czemu niemal wtapia się w ścianę. Mocnym akcentem jest tu blat z lastryko. Przytulności dodają drewniana podłoga i dodatki w kolorze nasyconego błękitu.

Salon w jasnym kolorze z drewnianą podłogą i dużym oknem

Designerskie dodatki w sypialni

Sypialnia jest kontynuacją całego projektu. Tu również królują proste formy i designerskie dodatki. W roli głównej tapeta z niebieskim, geometrycznym wzorem. Wzrok przykuwa też nowoczesne oświetlenie kontrastujące z eleganckim biurkiem i krzesłem. Podobnie jak w strefie dziennej, tu także nie zabrakło miłych dodatków w postaci szkiców i dekoracyjnych figurek.

Przytulny apartament na Żoliborzu - tapeta na ścianie w sypialni

Oszczędna kolorystyka w łazience

Łazienka, podobnie jak pozostała część mieszkania charakteryzuje się oszczędną kolorystyką. Jednak biel występuje tu ramię w ramię z czernią, dzięki czemu wnętrze zyskała odrobinę nonszalancki klimat. Proste, ascetyczne wnętrze stanowi idealne tło dla plakatu Wisła Ryszarda Kai.

Jasna łazienka z plakatem na ścianie w przytulnym apartamencie projektu Taff Architekci

Minimalizm oswojony

Ten przytulny apartament zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat i ciepło starannie dobranym dodatkom, które przełamują surową biel ścian i dodają mu charakteru. Strefa dzienna została wypełniona zielonymi roślinami doniczkowymi w ozdobnych donicach. Na ścianie wyeksponowano książki, które umieszczono na “niewidzialnych” półkach, zawieszonych na różnych wysokościach. Nie zabrakło też sztuki w postaci obrazów i grafik. Uwagę zwraca również oryginalny stolik kawowy z heksagonalnych płytek na metalowym stelażu.

Jasny salon z obrazem na ścianie w przytulnym apartamencie projektu Taff Architekci

Pracownia Taff Architekci

Założycielka pracowni, Paulina Taff, wiedzę i doświadczenie zdobywała w Polsce i za granicą. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Technische Uniwersitat Munchen. Od ponad dwudziestu lat aktywna w zawodzie. Zrealizowała wiele projektów zarówno w obszarze architektury jak i architektury wnętrz. Jednym z nich jest luksusowy apartament na Muranowie.

Zdjęcia: Ignacy Matuszewski

Zobacz również: Apartament w kompleksie Deo Plaza | Dwupoziomowy apartament z widokiem na ogród

Przytulny apartament na Żoliborzu - kwiat stojący w doniczce na biurku
Przytulny apartament na Żoliborzu - dekoracje stojące na półkach na ścianie
Przytulny apartament na Żoliborzu - kwiat stojący w doniczce
Jasny salon w przytulnym apartamencie projektu Taff Architekci
Kuchnia z białymi frontami w przytulnym apartamencie projektu Taff Architekci
Salon połączony z kuchnią - białe meble i brązowa podłoga
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter