Nieoczywista forma. Wysmakowany detal. Wychodzenie poza schematy. Meble ze STUDIO PUNCA to obiekty nadające wnętrzu nowej wartości. W minimalistycznym wnętrzu będą niczym sztuka, w eklektycznym – symbolem fantazji mieszkańców. W klasycznej przestrzeni dodadzą luzu.
Skąd pomysł na stworzenie działalności w postaci PUNCA? I co kryje się za nazwą marki?
Jesteśmy architektami wnętrz, współpracujemy ze sobą od lat i łączy nas podobna wrażliwość. Na wiele rzeczy patrzymy zgodnie, ale potrafimy się także twórczo pokłócić. Pomysł na STUDIO PUNCA, czyli autorskie meble powstał około trzech lat temu. Projektując wnętrza dla klientów, zawsze robimy to kompleksowo, do ostatniego mebla i pomyśleliśmy: dlaczego z naszymi meblami nie wyjść w świat? Na rynku brakuje ciekawych mebli skrzyniowych.
Takich, które będą intrygującą „kropką nad i” we wnętrzu. Jeśli chodzi o samą nazwę, Punca to coś, z czym styka się większość ludzi na co dzień, ale nie wie, co to jest. To narzędzie do wybijania znaku złotniczego lub probierczego, więc na każdej złotej lub srebrnej biżuterii zostawia swój ślad. My „puncujemy” swoim logo dobrze zaprojektowane meble. Każda z naszych komód ma wybity indywidualny numer- swoją własną puncę.
Co was inspiruje i czym głównie kierujecie się na drodze do sukcesu?
Muzyka, podróże, architektura, sztuka, biżuteria… inspiruje nas mnóstwo rzeczy. Jesteśmy wnikliwymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości i te obserwacje wykorzystujemy w procesie projektowania. Na co dzień kierujemy się sercem i rozumem. Dobry design to nasza pasja i ona jest sercem projektów STUDIO PUNCA. Lubimy śledzić nowe trendy i być z nimi na bieżąco, ale jednak nasze wzornictwo płynie własnym nurtem, niezależnym od utartych mód i schematów. Jednocześnie staramy się planować nasze działania kilka kroków do przodu i projektować rzeczy przede wszystkim użytkowe.
Jaki czynnik jest dla was najistotniejszy w procesie projektowania mebli?
Przede wszystkim funkcjonalność! Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy funkcję i dopiero później dajemy jej efektowne opakowanie. Dlatego każdy z naszych mebli jest wyjątkowo pojemny, świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzach publicznych, jak i niedużym mieszkaniu. Ważne jest dla nas także dobre rzemiosło. Współpracujemy z lokalnym zakładem stolarskim z wieloletnim doświadczeniem. Kolejną ważną cechą naszych mebli jest unikatowość. Nasze komody wytwarzane są w limitowanych seriach, dlatego ich charakter daleki jest od mebli produkowanych masowo. A faktem jest, że coraz częściej wszyscy szukamy rzeczy niepowtarzalnych.
Czy jest jakiś projekt, który był szczególnie wyjątkowy i będziecie go zawsze wspominać?
Jest kilka projektów, do których lubimy wracać i nadal ciepło o nich myślimy. Jednym z naszych ulubionych jest projekt wnętrz przestronnego apartamentu z widokiem na Wawel. Inwestor, dla którego wykonywaliśmy projekt miał wyjątkowo „otwartą głowę” i akceptował nasze szalone pomysły. Było to na przykład zrobienie prawie 4-metrowej szklanej ściany pomiędzy sypialnią a łazienką czy wykonanie lampy do salonu z mosiężnych rur. Oczywiście pojawiło się tam też mnóstwo mebli naszego autorstwa. Powstało wyjątkowe wnętrze z dużą ilością światła i wysmakowaną paletą kolorystyczną.
Zdradzicie nam swoje dalsze plany?
Nie chcemy spoczywać na laurach. Planujemy cały czas rozwijać naszą markę. Myślimy nad poszerzeniem oferty o akcesoria wnętrzarskie. Na ostatnich Targach w Warszawie pokazaliśmy lustra o geometrycznych, dynamicznych formach, które bardzo się spodobały. Może następne będą lampy… kilka pomysłów już nam chodzi po głowie.
Zobacz również: