Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD

Jeśli ktoś uważał, że podróż do Katowic to niezbyt ekscytujące doświadczenie, pobyt w nowo powstającym obiekcie Qubus Hotel może zdecydowanie zmienić jego wyobrażenia. Ciepłe, przytulne wnętrza z dużą ilością drewna i niebanalnych detali, zaprojektowane przez MIXD, to wariacja na temat stylu złotej ery Katowic – doprawiona współczesnym duchem miasta i utrzymana standardzie hotelu 4****. Przed Tobą wnętrza Qubus Hotel Katowice.

MIXD i projekt Qubus Hotel Katowice

Qubus Hotel to znana polska sieć hotelowa – projektanci z MIXD chcieli to zaakcentować i włączyć do swojego projektu odniesienia do polskiego designu i wnętrz, projektując zupełnie nowy typ hotelu biznesowego. „W głębokiej warstwie budujemy doświadczenie gości odwołując się poprzez detale do popularnych elementów wyposażenia polskich domów sprzed 3-4 dekad. Mamy nawiązania do klasycznych mebli na wysoki połysk, ale skontrastowane z nowoczesnymi wnętrzami.

Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD - bar

Mamy drewniane boazerie, ale o bardzo wysokiej jakości wykonania. Mamy kinkiety przypominające te z lat 70. ale są to współcześnie wykonane modele ze szkła prasowanego. Mamy na ścianach i słupach tynki strukturalne i „baranki”, ale w kontekście nowoczesnej, wysokiej jakości przestrzeni czterogwiazdkowego hotelu zyskują one zupełnie inny charakter. ”- mówi o designie wnętrza Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.

Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD - Lobby

Dla przyjezdnych i tutejszych

Projekt hotelu to poszukiwanie nowego wizerunku dla hotelu biznesowego i połączenie tego z innymi funkcjami, tak jak to zwykle bywa w nowoczesnych hotelach miejskich.

Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD - Lobby

„Recepcja jest usunięta w cień, niewielka. Pierwsze wrażenie – zgodnie z intencją projektantów i inwestora – to zapraszające wnętrze. W centralnym miejscu lobby zlokalizowaliśmy kawiarnię, a obok niej duży stół common table. Można tam organizować obiady i przyjęcia okolicznościowe, ale przede wszystkim jest to część kawiarni. To miejsce ma służyć w dużej mierze mieszkańcom okolicy – tu nie trzeba być gościem aby zamówić crossainta i kawę.” – opisuje hotelowe lobby Piotr Kalinowski.

Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD - Restauracja

Decyzja o takiej organizacji przestrzeni to efekt wspólnej podróży studyjnej inwestora i przedstawiciela MIXD do Londynu w celu zaobserwowania jak funkcjonują obecnie najlepsze hotele miejskie.

Podążajcie za muzyką

Współczesne Katowice to miasto, które transformuje się silnie między innymi poprzez ekologię i ochronę środowiska. Dlatego dla projektantów bardzo istotne było to, by tworzony przez nich hotel był zgodny z duchem tego miejsca.

Wykorzystali m. in. wełniane wykładziny dywanowe i inne materiały z certyfikatami ekologicznymi, postawili na polskie meble by obniżyć ślad węglowy projektu i wspierać lokalnych producentów. Inny czynnik zmieniający Katowice to kultura, a zwłaszcza liczne odbywające się tu festiwale muzyczne. Te wydarzenia przyciągają do miasta wielu gości z Polski i zagranicy.

Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD - Taras

„Naszym ukłonem w stronę tej grupy jest zainstalowany w lobby gramofon i obszerna płytoteka – dzięki integracji z systemem nagłośnienia lobby to goście-melomani mogą decydować jaką muzykę usłyszymy w Qubus Hotel Katowice – mówi Piotr Kalinowski. Każdy z gości zapamięta też z pewnością wyraziste prace lokalnych artystów zdobiące wnętrza hotelu.

Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD - Korytarz

Jak w śląskim domu

Projekt obiektu Qubus Hotel to pierwszy projekt MIXD, w którym kluczową role odgrywa projekt doświadczenia. „Zamiast banalnego storytellingu położyliśmy nacisk na to, by gość hotelu czuł się tu przyjemnie i dobrze wspominał nawet krótki biznesowy pobyt, gdy melduje się późnym wieczorem, a rano rusza w dalszą drogę. Hotel jest kameralny (97 pokoi), panuje w nim ciepła, domowa atmosfera.

Marka Qubus Hotel słynie ze swojego serwisu śniadaniowego, dlatego stworzyliśmy do serwowania śniadań piękną kuchnię, łączącą najlepsze polskie meblarstwo z wpływami modernizmu. Ta sama przestrzeń wieczorem może stać się miejscem warsztatów kulinarnych czy degustacji wina – to daje hotelowi przestrzeń do animacji różnorodnych wydarzeń.” – objaśnia Piotr Kalinowski –„Lokalne wątki, bardzo wysoki standard wykończenia, wysmakowany design w detalu, pole do integracji lokalnej społeczności, a przede wszystkim pozytywne doświadczenie – Katowice, jako progresywne, dynamiczne miasto, zasługują na taki hotel.”

Pracownia MIXD

Pracownia MIXD działa w sposób wyjątkowy w branży, wprowadzając unikatowy proces projektowy, który zapewnia wspieranie i projektowanie silnych, indywidualnych marek i przestrzeni. W każdym projekcie, czy jest to lifestylowa przestrzeń pracy, czy luksusowy hotel nie zapomina jednak o potrzebach człowieka i jego komforcie. Pomysły Inwestora MIXD przekuwa na wizje, która wdraża stawiając na efektywne i dograne rozwiązania. Studio prężnie rozwija się od początku roku 2018 i ma na swoim koncie współpracę z klientami miedzy innymi z Bałkanów, Indonezji, Panamy ale także Szczecina lub Wrocławia.

Na swoim koncie ma wiele ciekawych projektów takich jak hotel w stolicy Bośni i Hercegowiny czy wnętrza MGallery by Sofitel Jurata.

Zobacz również: Going Triple A – kompleks drewnianych domów w austriackim Tyrolu | Royal Tulip Sand – nadmorski hotel w Kołobrzegu

Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD - Fitness
Qubus Hotel Katowice projektu pracowni MIXD - Sala konferencyjna
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter