Radisson Blu Hotel Sopot – nocleg 250 metrów od morza

Radisson Blu Hotel Sopot to modny, wakacyjny adres w najpopularniejszym polskim kurorcie, a jednocześnie miejsce organizacji wielu spotkań biznesowych. Obie te funkcje znajdują odbicie w wystroju wnętrz, którego autorem jest krakowska pracownia Iliard Architecture & Interior Design.

Projekt Radisson Blu Hotel Sopot

Dzięki morskiemu pierwiastkowi i wyjątkowej lokalizacji hotelu, różni się on od projektów, które biuro Iliard realizuje w dużych miastach. Radisson Blu Sopot położony jest bowiem w odległości 250 metrów od morza. Pomiędzy piaszczystą plażą, a Sopockimi Błoniami – w części miasta oddalonej od turystycznego zgiełku.

Restauracja we wnętrzach sopockim hotelu Radisson Blu
Wnętrza hotelu Radisson Blu Hotel Sopot

Elementem wystroju hotelu, który momentalnie przykuwa uwagę gości po wejściu do budynku, jest zawieszona w przestrzeni lobby, sześciometrowa instalacja. Nawiązuje ona swym wyglądem do unoszących się w powietrzu mew. To jedno z wielu odniesień do nadmorskiej lokalizacji hotelu, które można odczytać w jego wnętrzach.

Pracując nad projektem wnętrz nadmorskiego obiektu, motyw przewodni właściwie nasuwa się sam – mówi Wojciech Witek, założyciel pracowni Iliard Architecture & Interior Design, odpowiedzialnej za projekt części wspólnych hotelu.  Morze to przebogate źródło inspiracji. Lekkość i naturalność, z jaką pozwoliło odnaleźć nam ciekawe rozwiązania i konteksty dla tej realizacji sprawiły, że praca nad nią była bardzo przyjemnym procesem twórczym dla naszego zespołu – tłumaczy.

Formalny styl i wakacyjny luz

Styl formalny przenika się tu z wakacyjnym luzem i swobodą, zacierają się granice. Dostojne złote elementy kontrastują tu z miękkimi tapicerkami i wzorzystymi dywanami, surowy kamień z rattanem. Architekci wykreowali wnętrza, które są świeże i bezpretensjonalne, a jednocześnie eleganckie.

Strefa recepcyjna w Radisson Blu Hotel Sopot
Wnętrza w sopockim hotelu Radisson Blu

Poszukiwaliśmy niebanalnych detali, struktur, faktur czy wzorów – opowiada Wojciech Witek. – W doborze kolorystyki, jak i wielu elementów wykończenia wnętrz, inspirowaliśmy się naturą: piaskiem, morską wodą, materiałami przepalonymi słońcem, wysuszonymi nadmorskim wiatrem. Zachwyciliśmy się niedoskonałością: dywany są przetarte, blat stołu konferencyjnego przypomina wyrzucony na brzeg kawał drewna, wazony i dekoracje wyglądają jak wyciągnięte z wraku statku.

W hotelowych wnętrzach dominują odcienie szarości, brązów i beżów, przełamane kontrastującymi, niebieskimi akcentami. W projekcie pojawiają się również elementy z ciemnego, orzechowego drewna, kamienne blaty oraz tkaniny o grubych splotach. W lobby uwagę zwracają mosiężne regały i kute nadwieszenia.

Duży basen w Radisson Blu Hotel Sopot
Basen w sopockim hotelu Radisson Blu

W czterogwiazdkowym hotelu do dyspozycji gości jest 219 komfortowych pokoi, śródziemnomorska restauracja, centrum Wellness & Spa, strefa basenów i saun, profesjonalna przestrzeń fitness, a także dom jogi. Całości dopełnia przestrzeń konferencyjna, która umożliwia organizację wydarzeń nawet dla tysiąca uczestników.


Miejsce: Radisson Blu Hotel Sopot
Projekt: Iliard Architecture & Interior Design | iliard.pl
Zdjęcia: Hanna Połczyńska, Studio Kroniki | kroniki.studio

Zobacz również: Wnętrza hotelu The Queens Hotel w Leeds | Wnętrza IBIS Mogilska

Piękne lampy we wnętrzu restauracji sopockim hotelu Radisson Blu
Drewniane krzesła w restauracji w sopockim hotelu Radisson Blu
Designerskie oświetlenie w sopockim hotelu Radisson Blu
Stylowe wnętrza w sopockim hotelu Radisson Blu
Stylowe wnętrza w sopockim hotelu Radisson Blu
Strefa restauracyjna w Radisson Blu Hotel Sopot
Bar we wnętrzach Radisson Blu Hotel Sopot
Złote lampy we wnętrzach Radisson Blu Hotel Sopot
Wnętrza Radisson Blu Hotel Sopot
Basen w Radisson Blu Hotel Sopot
Strefa basenowa w Radisson Blu Hotel Sopot
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter