Ręcznie tkane dywany od Studia Elevaar

Prezentujemy nowoczesne projekty dywanów wełnianych ręcznie tkanych przy użyciu tradycyjnych metod w Indiach. Dywany projektu Studio Elevaar wykonane są z naturalnych materiałów (wełna, bawełna, juta) i wytwarzane są przy użyciu tradycyjnych technik ręcznego tkania, przyjaznych środowisku. Projekty są bardzo nowoczesne i nadają się zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i współczesnych.

Pracując w przemyśle tekstylnym od wielu lat i intensywnie podróżując, projektanci ze Studia Elevaar mieli możliwość poznać różne techniki produkcyjne. Tradycyjne metody produkcji przy użyciu bardzo podstawowych technik i narzędzi zawsze były dla nich fascynujące.

„Szukaliśmy produktu, który byłby unikalny ze względu na metodologię produkcji a zarazem był przyjazny dla środowiska. Zależało nam także na projektach, które pasowałyby do europejskiego stylu. Najważniejszą motywacją było założenie takiego biznesu, który może stworzyć miejsca pracy dla ludzi w wioskach w Indiach, a zwłaszcza kobiet” mówi Adam Lewicki ze Studia Elevaar. „Pochodzimy z dwóch różnych kontynentów, mamy inne wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale udało nam się osiągnąć zrozumienie i założyć własną firmę” – dodaje.

Inspiruje nas wszystko, co nas otacza – ludzie, których spotykamy podróżując, doświadczając różnych kultur, otaczających nas kolorów, dźwięków, które słyszymy, tekstur, które widzimy i czujemy, materiałów, które napotykamy.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter