REkiermasz 3.0 – Ekologicznie, z duszą w rytmie zero i less waste

Pomysł na kiermasz to zestawienie kilku idei: dobra planety, pobudzenia ekowrażliwości dzięki rozmowie, spotkanie. Grupa studentów pod szyldem REkoncept organizuje REkiermasz 3.0, czyli trzecią edycję kiermaszu rękodzieła w duchu less oraz zero waste. Wydarzenie odbędzie się 14 sierpnia 2021 roku, w klubokawiarni Kipisz, ul. Piotrkowska 282. 

REkiermasz 3.0

REkoncept zaprasza na REkiermasz 3.0 każdego, kto zainteresowany jest ekologicznym podejściem do kupowania, lub chce nabyć oryginalną, nietuzinkową rzecz od polskich rękodzielników wspierających swoimi działaniami naszą planetę.

REkiermasz 3.0 - Ekologicznie, z duszą w rytmie zero i less waste
REkiermasz 3.0 – plakat wydarzenia

Postanowiliśmy wykreować okazję na zarobek dla zaangażowanych w Rekiermasz artystów – jest to wyraz wsparcia, a też chęć ukazania światu niebywałych designerskich przedmiotów codziennego użytku – mówią organizatorzy wydarzenia.

Upcykling & recykling

Na kiermaszu nabyć będzie można wiele różnych produktów stworzonych poprzez upcykling, czy recykling niepotrzebnych już materiałów. Głównym założeniem wydarzenia jest promowanie artystów/ek, rękodzielników/czek, działających zgodnie z ideą less oraz zero waste. Na miejscu skorzystać będzie można również z usług klubokawiarni Kipisz, współorganizatora kiermaszu i spróbować ich produktów w formie na wynos.

REkiermasz 3.0 - Ekologicznie, z duszą w rytmie zero i less waste
Rekoncept

Wystawcy przyjadą do Łodzi z całej Polski, a na ich stoiskach będzie można zakupić m.in. torby, nerki, akcesoria do włosów, czy ubrania. Przegląd rękodzielników, oraz ich dzieł można sprawdzić na Instagramie grupy REkoncept. 

„Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać dom przedmiotom wykonanym przez wspaniałych artystów, a także wesprzeć ich działalność w tych trudnych, dla wszystkich, czasach pandemii. Jednocześnie zwracamy uwagę łodzian na niezwykle ważny aspekt dbania o środowisko” – dodają przedstawiciele grupy Rekoncept.

Wydarzenie w klubokawiarni KIPISZ

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia targów 14 sierpnia, przy ul. Piotrkowska 282 (w klubokawiarni KIPISZ) od godziny 11.00 do 18.00 przy parku Reymonta w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się na wolnym powietrzu, zgodnie z zachowaniem zasad i reżimu sanitarnego określonego bieżącymi obostrzeniami.

Zobacz również: LEPIEJ 2.0 – jesienna edycja Łódź Design Festival | Konkurs „Light up! With AQForm”

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter