Relacja z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home

Cztery dni, ponad sześćdziesiąt inspirujących wykładów, wywiadów, prelekcji, debat a także warsztaty, szkolenia, wystawy i pokazy. Tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas tegorocznego archiDAY – branżowego spotkania dla architektów, projektantów, dekoratorów, stylistów wnętrz i home stagerów, które odbyło się w dniach 3-6 października w ramach międzynarodowych targów Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo, na które łącznie przybyło 74.489 odwiedzających, w tym 64 % to goście biznesowi oraz architekci i projektanci.

Archiday 2019

Podczas archiDAY 2019 na scenie głównej gościliśmy wielu znakomitych ekspertów. Gospodarze tegorocznej edycji prowadzili inspirujące rozmowy m.in. z uznanymi architektami, projektantami, dziennikarzami czy reprezentantami marek. Duże zainteresowanie wzbudziły rozmowy m.in. o biurach i miejscach pracy przyszłości, pozyskiwaniu i obsłudze klienta premium, o narzędziach marketingowych dla biur architektonicznych. Swoimi doświadczeniami podzielili się m.in. Sotyrys Pantopulos, Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka [MooMoo Architects], Alina Badora, Yassen Hristov, Monika Bronikowska [Hola Design] czy Kamil Kosior [Lloyd Group].

Relacja z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home 2019 - Widownia sceny głównej

Nowością na scenie głównej były zagadnienia rynku kontraktowego, o których opowiadał m.in. Frank Wicht [EasternGraphics] oraz całodniowy blok poświęcony tematyce home stagingu. Goście i uczestnicy wydarzenia mieli możliwość słuchania wszystkich wystąpień siedząc w wygodnych meblach zaaranżowanych przed sceną główną,  na co dzień dostępnych w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka.

archiDESK STUDIO na Archiday 2019

W tym roku po raz pierwszy zadbano także o nieobecnych. W archiDESK STUDIO odbyły się liczne wywiady z przedstawicielami marek i prezentacje nowości produktowych, które były transmitowane na archidesk.pl i nadal architekci zarejestrowani w platformie mogą je obejrzeć!

Relacja z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home 2019 - archiDESK studio - Hansgrohe - Rafal Hampel Iza Gemzała

Strefa warsztatów z oprogramowania zgromadziła w tym roku blisko 420 architektów i projektantów! Uczestnicy szkoleń mieli możliwość udziału w warsztatach SketchUp+Vray, pCon.PLANNER czy Archicad.

Rozwiązania Augmented Reality

W przestrzeni Partnera Głównego tegorocznej edycji archiDAY – Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zobaczyliśmy nowoczesne rozwiązania Augmented Reality, polegające na tym, że bezpośrednio ze strony internetowej Goście mogli dopasować meble do wnętrza a dzięki technologii VR odbyć wirtualny i interaktywny spacer z przewodnikiem po największej w Polsce wnętrzarskiej galerii handlowej. W tej przestrzeni odbywały się również konsultacje eksperckie z serii “Kto pyta, nie błądzi”, podczas których można było uzyskać porady m.in. “Jak dobrze prezentować portfolio w sieci” czy też “Jak ustawić kampanię reklamową na Facebooku aby osiągnąć swój cel” .

W ramach wydarzenia mieściło się także studio fotograficzne, w którym fotografowie i styliści każdego dnia tworzyli sesje reklamowe, a architekci mogli zrealizować zdjęcia wizerunkowe.

archiDAY 2019 - Sesje wizerunkowe - Iza GemzaŁa - Prostyplan.pl

Strefa archiCAFE

Tegoroczna strefa archiCAFE została powiększona o nowe inicjatywy. Oprócz (tradycyjnie) pysznych drinków kawowych od marki Jura, dzięki współpracy z firmami Hansgrohe, Bora,  Vestfrost i Röben Polska, uczestnicy archiDAY mogli delektować się specjałami serwowanymi przez mistrza kuchni Tomasza Gąsiorka, wysłuchać inspirujących prelekcji z cyklu “Architekt w podróży”, a  dzięki Casio Music Polska mogli posłuchać fortepianowych aranżacji popularnych utworów na żywo.

Relacja z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home 2019 - Warsztaty z oprogramowania
Relacja z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home 2019 - Sotyrys Pantopulos
Relacja z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home 2019 - Jakub Majewski Łukasz Pastuszka - MooMoo Architects
Relacj -z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home 2019 - Decodore
Relacja z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home 2019 - Debata o biurach przyszłości
Relacja z archiDAY 2019 na targach Warsaw Home 2019 - archiCAFE social table
archiDAY 2019 - Pozyskanie i obsługa klienta premium - Sotyrys Pantopulos i Dominika Rostocka
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter