Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim

Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim to idealne miejsce zarówno na formalną kolację, jak i spotkanie w gronie znajomych. Poza warzonym na miejscu piwem można tu spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, a wszystko to w przestrzeni spójnej z charakterem i przeznaczeniem lokalu. Industrialne wnętrze, któremu wyrazu nadają dobrej jakości materiały, ciepłe kolory i różnorodne meble, zaprojektowane zostało przez Magdę Szczepaniak z pracowni gusta.

Różnorodna przestrzeń – funkcjonalność i komfort

Głównym założeniem projektowym było stworzenie różnorodnej, ale jednocześnie spójnej przestrzeni, do której można przyjść zarówno na luźne spotkanie przy piwie ze znajomymi, jak i formalne wydarzenie, czy nawet sobotni obiad. W tym celu we wnętrzu znalazły się różnej wysokości i kształtu stoły i krzesła, co pozwoliło w subtelny sposób zróżnicować możliwości aranżacyjne wnętrza. Wszystkie meble na sali – bary, stoły, witryny, pomocnik kelnerski i ażurowe wydzielenia – wykonane zostały na zamówienie przez lokalnego stolarza – Roberta Jankowskiego. Wśród nich uwagę zwraca duży, okrągły stół, którego blat wykonany jest z tej samej płyty meblowej co lamelki na frontach baru, a noga została wykonana przez kowala.

Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim - projekt gusta
Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim

Jak podkreśla architektka Magda Szczepaniak, niezwykle cenna była możliwość współpracy z Mają Malinowską odpowiedzialną za otwarcie restauracji. Jej wiedza i doświadczenie z zakresu prowadzenia gastronomii pozwoliło sprawnie i skutecznie określić charakter miejsca i jego potrzeby. Dzięki temu projekt obejmujący salę restauracyjną, część zewnętrzną, przedsionek i łazienki stał się naprawdę funkcjonalny. Ważne było, aby nie tylko goście, ale też pracownicy czuli się w tym miejscu komfortowo i mieli zapewnioną wygodę pracy.

Przemysłowy klimat w ciepłej odsłonie

Aby zrównoważyć wyraziste meble, konieczne było zastosowanie spójnej i zdecydowanej gamy barwnej. Drewno, szarość oraz pomarańcz, który pojawia się w różnych elementach takich jak obicia krzeseł, ceglana ściana, stalowe panele czy zastawa kuchenna, pozwoliły stworzyć naprawdę ciepłą przestrzeń, nie odbierając jej przy tym charakteru. Wybrane kolory świetnie komponują się z industrialnym stylem wnętrza, podobnie jak zastosowane materiały takie jak stal, drewno i cegła.

Tanki i kocioł warzelny w restauracji Browar Nowomiejski
Wnętrze restauracji w Nowym Mieście Lubawskim

Szczególną uwagę zwraca konstrukcja oddzielająca łazienki od sali restauracyjnej, która wykonana została ze spawanych i lakierowanych proszkowo paneli stalowych. Równie ciekawe są opalane deski zamontowane na ścianie od wysokości nadproży do sufitu wykonanego z blachy trapezowej. Podobnie jak wszystkie instalacje oraz lampy przemysłowe odnowione na potrzeby projektu, sufit został pomalowany na czarno. Ciemna szarość i czerń dominują także w łazienkach, które utrzymane są w spójnej, industrialnej estetyce.

Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim – przede wszystkim piwo

Ze względu na to, że najbardziej charakterystycznym produktem, którego można skosztować w tym miejscu, jest warzone lokalnie piwo, architektka Magda Szczepaniak zdecydowała się na to, aby subtelnie wyróżnić je w aranżacji. Interesującym rozwiązaniem, które zaproponowała, było wycięcie w stalowych panelach kształtów inspirowanych sylwetką butelki od piwa.

Czarna łazienka z designerskim lustrem
Restauracyjna łazienka w czerni

Tło baru stanowią tanki oraz kocioł warzelny, dzięki czemu przestrzeń produkcji piwa pozostaje otwarta na klientów. Szklana ścianka odsłaniająca przed nami drewniane beczki po whisky i bourbonie, w których piwo leżakuje, eksponuje najważniejszy produkt tego miejsca i pozwala dostrzec proces jego powstawania. Dzięki takim rozwiązaniom Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim stała się funkcjonalną i ciekawą przestrzenią. Projekt pracowni gusta wydobył charakter i styl tego wyjątkowego miejsca na mapie województwa warmińsko-mazurskiego.


Projekt: gusta | gusta-pracownia.com
Zdjęcia: Raspberry Workshop | raspberry-workshop.com

Zobacz również: Restauracja Tarasowa we wrocławskiej Hali Stulecia | Restauracja Semolino w Warszawie

Szklanki w witrynie w restauracji Browar Nowomiejski
Wnętrze restauracji w Nowym Mieście Lubawskim projektu pracowni gusta
Obrazy na ścianie w restauracji w Nowym Mieście Lubawskim projektu Magdy Szczepaniak
Wnętrze restauracji Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim
Tanki do piwa w restauracji w Nowym Mieście Lubawskim
Wnętrze restauracji Browar Nowomiejski projektu pracowni gusta
Wnętrze restauracji w Nowym Mieście Lubawskim zaprojektowanym przez pracownię gusta
Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim - projekt gusta
Cegła na ścianie i beczki po bourbonie w restauracji w Nowym Mieście Lubawskim
Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim - projekt gusta
Drewniane beczki po whisky we wnętrzu restauracji Browar Nowomiejski
Kocioł warzelny do piwa w restauracji Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim
Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim - projekt gusta
Restauracyjna łazienka w czerni z szafką umywalkową w kolorze jasnego drewna
Restauracja Browar Nowomiejski w Nowym Mieście Lubawskim - projekt gusta
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter