Restauracja Tarasowa – wyjątkowa przestrzeń we wrocławskiej Hali Stulecia

Wrocławska Restauracja Tarasowa to wyjątkowa przestrzeń we wrocławskiej Hali Stulecia, w której przeszłość łączy się ze współczesnością. Zlokalizowany w Hali Stulecia we Wrocławiu lokal urzeka wyważoną aranżacją oraz zachwycającym widokiem na Pergolę i fontannę. Za projekt wnętrza odpowiada wrocławska pracownia projektowa CUDO.

Restauracja Tarasowa – tutaj przeszłość łączy się ze współczesnością

Zlokalizowana w Hali Stulecia we Wrocławiu Restauracja Tarasowa urzeka wyważoną aranżacją oraz zachwycającym widokiem na Pergolę i fontannę. Za projekt wnętrza odpowiada wrocławska pracownia projektowa CUDO. Podstawowym założeniem projektu było zatarcie granicy między wnętrzem restauracji, a Pergolą. Przywrócona została transparentność całego założenia poprzez odsłonięcie obu witryn – wewnętrznej i zewnętrznej. Architekci postanowili wykorzystać system otwierania elewacji i wpuścić do wnętrza nie tylko powietrze, lecz również zieleń i całe wrażenie przebywania w kompleksie Hali Stulecia.

Wnętrze Restauracji Tarasowa we wrocławskiej Hali Stulecia
Wnętrze Restauracji Tarasowa we wrocławskiej Hali Stulecia

Najważniejszą stroną lokalu jest jednak sam widok na Pergolę oraz fontannę. Przy witrynie postawiono na eleganckie i mięsiste kurtyny w dość niecodziennym ustawieniu. Ułożenie ich prostopadle do przeszkleń pozwala na niezakłócony odbiór założenia Maxa Berga i zezwala na jego płynne wejście do środka konceptu. Materiał, oprócz walorów akustycznych oraz estetycznych, pełni również funkcję przegród między stolikami. Daje gościom poczucie intymności i pozwala na swobodne aranżowanie większych bądź mniejszych rezerwacji wzdłuż witryn.

Podkreślenie układu tarasowego całości terenu

Ważnym elementem towarzyszącym architektom z CUDO STUDIO od początku pracy koncepcyjnej było przedłużenie i podkreślenie układu tarasowego całości terenu – włącznie z restauracją. Projekt wprowadza dodatkowy taras w środku restauracji. Takie rozwiązanie pozwala na wyraźniejszą interpretację kaskadowego układu całości założenia.

Bar we wnętrzu Restauracji Tarasowa
Wnętrze Restauracji Tarasowa projektu CUDO STUDIO

W poszukiwaniu materiałów do projektu architekci skupili się jedynie na najbliższym otoczeniu Hali Stulecia. Miętowo-szary odcień zasłon dobrano do kolorystyki charakterystycznych kolumn, złoty kolor akcentów to inspiracja z przeszklenia kopuły Hali, zaś płyty z jasnego lastryko, z zielonymi drobinkami, pozwoliły im na przemycenie do wnętrza jeszcze większej ilości zieleni i nawiązują do wszechobecnej natury widocznej na Pergoli. Drewno w głębokim i dojrzałym odcieniu dodaje restauracji przytulności i szlachetności.

Tworzenie koncepcji Restauracji Tarasowej było wyjątkowe pod wieloma względami. Nie tylko dlatego, że jest to obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, czy też dlatego, że jest to lokal, który dosłownie nie ma ani jednej ściany i jest w całości przeszklony – ale głównie dlatego, że jego udało nam się osadzić współczesny projekt w kontekście historycznym tego miejsca – podkreślają architekci z CUDO STUDIO.

Restauracja Tarasowa - wyjątkowa przestrzeń we wrocławskiej Hali Stulecia - projekt CUDO STUDIO - foto Migdał Studio
We wnętrzu króluje roślinność

Jest to prawdziwe miejsce spotkań, między innym dlatego dominantą całego założenia jest długi, elegancki bar, na długie wieczorne rozmowy.

Produkty wykorzystane w projekcie:

Meble: Krzesła i fotele od Paged | niski fotel w kratkę od Comforty | niski okrągły fotel od The Good Living & Co | fotel od Vzor
Oświetlenie: Lampy od Chors |
Dodatki: rośliny od Projekt Rośliny | zasłony od Chumico


Projekt: CUDO STUDIO | cudostudio.pl
Zdjęcia: Migdał Studio | migdalstudio.com

Zobacz również: Restauracja Semolino w Warszawie | Wyjątkowy koncept SASSY Warszawa

Wrocławska Restauracja Tarasowa
Wnętrze Restauracji Tarasowa we wrocławskiej Hali Stulecia
Roślinność we wnętrzu Restauracji Tarasowa we wrocławskiej Hali Stulecia
Zieleń we wnętrzu i fotele w kolorze butelkowej zieleni we wnętrzu Restauracji Tarasowa
Zieleń we wnętrzu i musztardowe fotele we wnętrzu Restauracji Tarasowa
Piękny widok zza oknem w Restauracji Tarasowa
Wnętrze Restauracji Tarasowa we wrocławskiej Hali Stulecia
Wnętrze Restauracji Tarasowa we wrocławskiej Hali Stulecia
Restauracja Tarasowa we Wrocławiu
Wrocławska Restauracja Tarasowa
Stoliki we wnętrzu Restauracji Tarasowa we Wrocławiu
Zieleń we wnętrzu Restauracji Tarasowa we Wrocławiu
Restauracja Tarasowa we Wrocławiu - wnętrze
Przestronne wnętrze Restauracji Tarasowa we wrocławskiej Hali Stulecia
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter