Room 13 – amarantowe serce Mazowieckiej

Room 13 to wyjątkowe miejsce na mapie warszawskiego clubbingu. Klimatyczne wnętrze, nietuzinkowe, geometryczne wzornictwo i elegancja to główny pomysł projektantów na kultowy Room 13.

Mazowiecka to wyjątkowa ulica zajmująca specjalne miejsca w sercach mieszkańców Warszawy. To tu w XIX wieku powstało wiele pięknych, zabytkowych dziś kamienic. Niemalże doszczętnie zrujnowane podczas II Wojny Światowej budowle, odzyskały swój dawny charakter. Do dziś dnia cieszą swoją urodą mieszkańców i przyjezdnych, chętnych podziwiać jej wdzięki. Ulica Mazowiecka to obecnie klubowe zagłębie Warszawy.

Room 13 – gdy historia przeplata się z rozrywką

Restauracje i kluby nocne wypełniają partery historycznych budynków, by wieczorami gościć „głodnych” zabawy i atrakcji odwiedzających. Sercem tego tętniącego życiem zagłębia jest kamienica o nr. 13. Zabytkowy gmach, będący pierwotnie siedzibą Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, od kilku lat otwiera swe podwoje przed klubowiczami pod szyldem Room 13. Klub jest w stanie pomieścić około 300 osób, z czego kilkadziesiąt z nich ma zapewnione miejsca siedzące – ilość miejsc zupełnie wystarcza, ponieważ większość klubowiczów szaleje na parkiecie do białego rana. Wnętrza tej popularnej, imprezowej przestrzeni zostały umiejętnie wkomponowane w klasyczną, powojenną architekturę, tworząc nietuzinkowe miejsce rozrywki. Powierzchnie klubu rozświetlają amarantowe światła, które nadają miejscu tajemniczego, szykownego charakteru. Wszechobecne biele, minimalistyczne wzornictwo i niezwykła staranność wykonania – mebli klasy premiuj, współgrają, aby tworzyć jedno z najbardziej designerskich miejsc na mapie Warszawy. Klub obejmuje: parkiet, dwa bary – udekorowane ultranowoczesnymi, poligonalnymi wzorami, strefę komfortowych loży oraz zamkniętą salę VIP. Wszystko stworzone po to, aby miło spędzić czas, rozkoszując się doskonałymi koktajlami, tańcząc i słuchając muzyki „serwowanej” przez znanych warszawskich DJ-ów. Room 13 to kultowe miejsce na mapie nie tylko Warszawy, ale i całej Polski.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter