Równowaga form, barw i faktur

Równowaga form, barw i faktur

Podstawowym założeniem, którym kierowały się inwestorka i projektantka Dorota Kudła-Kubrakiewicz z pracowni Fantakrea, współpracując przy projekcie mieszkania była równowaga. Równowaga form, barw i faktur. Właśnie dlatego w tym mieszkaniu spotyka się tak wiele różnych elementów finalnie współegzystujących w harmonii. Baza w postaci minimalistycznych szarości została zestawiona z dużą powierzchnią jasnej drewnianej podłogi. Różne odcienie gładkich szarości pojawiające się na ścianach, na błyszczących frontach mebli kuchennych, na drzwiach zostały zrównoważone drewnem wiązu o różnych odcieniach i bogatym rysunku. I tak jest ze wszystkim w tym projekcie, gładkie przenika się z chropowatym, jasne z ciemnym, miękkie z twardym, ciepłe z zimnym. Minimalizm form i kolorów stał się punktem wyjściowym gry odcieni i faktur.

Drugą odsłoną tej gry jest zestawienie przez kontrast. Naturalne szarości i drewno spotyka się z mocnym kolorem energetycznego żółcienia komody zaprojektowanej specjalnie do tego wnętrza. Oprócz tego wyraźnego znaku żółcienie w różnych odcieniach pojawiają się w dodatkach w salonie. Jednak jeden mocny kolor to za mało, żółcienie dopełnione zostały szmaragdowa zielenią i ciepłym błękitem. I znów kolory i faktury mieszają się i uzupełniają – miękkie tkaniny poduszek, metaliczny połysk dużej lampy Interiors Reanimation i przywodząca na myśl kryształł, lampka Glass Light Bead Toma Dixona. Każda z lamp w tej przestrzeni jest zupełni inna, a ich dobór pokazuje przewrotną ‘konsekwencję niekonsekwencji”, która przyświecała kompletowaniu wszystkich elementów tworzących wnętrze.

Na tej samej zasadzie ukształtowana została przestrzeń sypialni. Tu szarości zestawione zostały z ciepłym miętowym odcieniem jednaj ze ścian. Zasłony w innym odcieniu tego samego koloru sąsiadują ze spiralną metalowo- drewnianą półką na książki, która zdecydowanie kontrastuje formą z prostą toaletką. Te dwa meble, wykonane z takich samych materiałów – drewna i metalu- pokazują na jak różne sposoby można wykorzystywać i łączyć te dwa surowce. Pierwsze wrażenie w tym wnętrzu to prostota, ta przestrzeń zachęca do odpoczynku.

Łazienka wpisuje się w główny zamysł projektowy. Różnorodne połączenie bazowych szarości zostało skontrastowane z dodatkami w mocnych kolorach turkusu i fioletu. Miękka tkanina fioletowego ręcznika spotyka się z gładka matową powierzchnią fioletowej szafki zaprojektowanej specjalnie do tego wnętrza. Dopełnienie stanowi prosta, złocona rama lustra.

Autorkami sesji są Alexandra Dermont  i Marta Behling.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter