Różowa elegancja – kolekcja podłóg Signature

Różowy oznacza elegancję. Po kolor uważany niegdyś wyłącznie za kobiecy sięgają dziś wszyscy i stosuje się go w nowych, interesujących aranżacjach. Popularność różu jako ważnego akcentu kolorystycznego we wnętrzach szybko rośnie. Wiodąca marka podłóg Quick-Step podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, wprowadzając do sprzedaży różową podłogę laminowaną: Dąb Różowy Malowany z kolekcji Signature.

Dlaczego róż stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym kolorem, zwłaszcza w wystroju wnętrz?

„Po części dlatego, że jest subtelny i kojący, ale także zdecydowany i stylowy” wyjaśnia Joyce Van Waeleghem, główna projektantka Quick-Step. „Opinia, że różowy jest tylko dla dziewcząt, jest absolutnie przestarzała. Millenialny róż to szeroki zestaw uniwersalnych odcieni, takich jak brzoskwiniowy, łososiowy, róż naturalny itp., charakterystycznych dla całego pokolenia. Przykłady ich zastosowań można znaleźć w popkulturze, m.in. w filmie Grand Budapest Hotel Wesa Andersona czy na okładce słynnego singla Drake’a Hotline Bling” kontynuuje Joyce.

Różowa elegancja - kolekcja podłóg Signature z oferty marki Quick-Step - Dąb Różowy Malowany

Dlaczego różowy przetrwa?

Według Joyce nagła popularność różowego nie jest przelotną modą: „ Jako symbol kulturowy, różowy oznacza przełamanie ograniczeń. Niegdyś uważano go za typowo dziewczęcą barwę, dziś zaś noszą go prawie wszyscy. Milenialny róż, przemawiający do pokolenia, dla którego jest wyrazem aktualnych nastrojów społecznych, zacierania się wszystkich granic. To również kolor kojący, który stanowi idealną przeciwwagę dla naszych napiętych harmonogramów”.

Muśnięcie różu

Wspomniana wyżej cecha różu sprawia także, że kolor ten nadaje się doskonale do wnętrz mieszkalnych. „Po trudnym dniu wszyscy marzymy o powrocie do domu, do miejsca, które promieniuje spokojem i harmonią. To stąd bierze się popularność wyrazistych w dotyku materiałów, takich jak aksamit i drewno. Różowy uzupełnia te walory dotykowe o wizualny akcent miękkości, której tak bardzo potrzebujemy. Wprowadza także do pomieszczeń wrażenie delikatności” mówi główna projektantka Quick-Step.

Wystrój domu można wzbogacić o róż w rozmaity sposób: poprzez akcesoria dekoracyjne, takie jak poduszki i pledy, a także mniej lub bardziej subtelne różowe elementy mebli i akcenty malarskie na ścianach. Można też wykorzystać tę barwę jeszcze odważniej, decydując się na różową podłogę.

Różowa elegancja - kolekcja podłóg Signature z oferty marki Quick-Step - Dąb Różowy Malowany

Wprowadź róż do swojego domu – podłoga z kolekcji Signature

Zespół projektowy Quick-Step wykorzystał wyjątkowe cechy różu, aby opracować do nowej kolekcji Signature zupełnie nową podłogę laminowaną. W podłodze Dąb Różowy Malowany naturalne niedoskonałości, takie jak pęknięcia i sęki, oraz malowane wykończenie paneli służą podkreśleniu różowej barwy. Panele są pokrywane w fabryce błyszczącym lakierem, nakładanym nierównomiernie, aby widoczna była faktura drewna.

„Poza właściwościami uspokajającymi, różowy ma również inną cechę: uwydatnia inne barwy. Dzięki temu nadaje się idealnie do łączenia z innymi kolorami i rozmaitych eksperymentów. W każdej kombinacji uzyskuje się zupełnie inny efekt” mówi Joyce Van Waeleghem.

Różowa elegancja - kolekcja podłóg Signature z oferty marki Quick-Step - Dąb Różowy Malowany

Kolekcja podłóg laminowanych Signature

W kolekcji podłóg laminowanych Signature Quick-Step łączy 30 lat innowacji, kreatywności i zaawansowanych umiejętności technologicznych. Osiemnaście dopracowanych w każdym calu produktów w tej kolekcji wyróżnia się niezwykłą oryginalnością, niespotykaną dbałością o szczegóły i wysoką jakością. Nowa gama odznacza się realistycznym wyglądem, wyrazistą strukturą i niezrównaną jakością, niespotykaną wcześniej w podłogach laminowanych.

Zobacz również: Panele winylowe – dlaczego warto postawić na podłogi LVT? | Jak wybrać drewnianą podłogę?

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter